ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0
7. travnja 2024.

2. VAZAMENA NEDJELJA – Nedjelja Božjeg Milosrđa

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Dionizije – Liturgijska proslava Blagovijesti

Utorak:         Sv. Marija Kleofina

Srijeda:         Sv. Apolonije

Četvrtak:       Sv. Stanislav

Petak:            Sv. Julije

Subota:          Sv. Martin I, papa

Nedjelja         3. VAZAMENA NEDJELJA

 • 2.   Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.
 • : Župni ured ovaj tjedanradi redovito: u ponedjeljak od 16,00 – 18,00; ostale dane od 9,00 – 10,00 i od 16,00 – 18,00; u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom popodne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.
 • : Hvala svima vama koji uredno plaćate „LUKNO“ i podmirujete svoje obveze prema župi te vodite brigu da župa može normalno funkcionirati. Potičem sve one koji su dužni prema župi da svoje obveze izmire, jer će to morati učiniti bilo kada, da li kod sprovoda ili kod vjenčanja. Zato je najbolje svake godine izmiriti svoje obveze prema župi i nitko neće imati neugodnosti ni nepotrebnih izdataka.
 • : Premda smo mi proslavili Blagovijest 25. ožujka, po liturgijskim odredbama Blagovijest se slavi sutra u ponedjeljak. Zato ćemo mi imati dvije sv, Mise, prije podne u 8,00  i večernju u 18,30.  
 • : U utorak nastavljamo pobožnost „ 13 utoraka Sv. Antunu“. Do blagdana Sv. Antuna 13. lipnja, svakog utorka prije Sv. Mise molit ćemo ovo pobožnost. Pridružite se ovoj molitvi i molimo svi zajedno moćni zagovor Sv. Antuna sveca svega svijeta.
 • : Sutra je 8. u mjesecu „Hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći“. Sv. Mise su u 7,00; 9,00; 11,00 i poslije podne u 17,00 i 19,00 sati.
 • : Danas je Mladi Uskrs ali je i „Nedjelja Božjeg Milosrđa“. U svetištu Božjeg Milosrđa na Ovčari kod Đakova program počima u 15,00 sati poslije podne. Imate na oglasnoj ploči plakatu pa možete pročitati sve detalje.
 1. : U srijedu u 19.00 sati, iza večernje Sv. Mise je roditeljski sastanak za roditelje prvopričesnika.
 1. : Ova naša crkva posljednji puta je temeljitije popravljana 1994. godine. To je prije 30 godina. Od tada mnogo toga je dotrajalo. Razglas treba mijenjati. Struja je u lošem stanju, trebalo bi posuvremeniti grafoskop, odnosno staviti laptop i televizor, trbalo bi okrečiti crkvu. Ima puno radova koje treba napraviti. To se iz redovitih sredstava ne može izvesti. Kao prvo župa nam se smanjila za 1300 ljudi koji su otišli u inozemstvo i odselili iz župe. Zato u dogovoru sa Župnim Ekonomskim vijećem donijeli smo odluku da se svake treće nedjelje u mjesecu skuplja dobrovoljni dar za radove. Takvu praksu imaju i druge župe, Budainka, Brodski Varoš, Mala crkva. Zato  će svake treće nedjelje u mjesecu netko stajati na izlazu iz crkve gdje ćete moći ostaviti svoj dar za održavanje crkve. Tko koliko može neka svaki mjesec odvoji. Nište nije određeno i „pod moraš“, nego tko može i koliko može. Hvala i za najmanji dar koji odvojite za ovu namjenu. Imajte osjećaja da je ovo vaša župna crkva i brinimo se svi za nju.
 1. :

Ponedjeljak           8. 4. –     8,00 + Vinko Japarić

                                         18,30 + Ivka Ozuška

Utorak                   9. 4. – 18,30 + Stjepan Matičević i obitelj

Srijeda                 10. 4. – 18,30 + Josip Jukić

Četvrtak                11. 4. – 18,30 + Ruža, Kata i Ana Grubišić

  Petak                    12. 4. – 18,30 + Stjepan Jurić

  Subota                  13. 4. – 18,30 + Anka i Josip Novoselović

      Nedjelja                14. 4. –    8,00    Za sve župljane

                                            10,30 + Marijan Kozina

                                            18,30 + Pejo, Ana i Ivan Marinić