ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0
24. ožujka 2024.

CVJETNICA

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Blagovijest – Navještenje Gospodinovo

Utorak:         Sv. Montan i Maksima, srijemski mučenici

Srijeda:         Sv. Rupert

Četvrtak:       VELIKI ČETVRTAK

Petak:            VELIKI PETAK

Subota:          VELIKA SUBOTA

Nedjelja         USKRS – VAZAM  

 • 2.   Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom u ponedjeljak, utorak i srijedu je u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.
 • : Župni ured ovaj tjedanradi izmijenjeno. Ured u ponedjeljak na Blagovijest i u utorak prije podne neće raditi. Ured će raditi u utorak od  15,30 do 18,00; u srijedu od 9,00 – 10,30 i od 15,30 do 17,00; u četvrtak od 9,00 do 10,30. OD ČETVRTKA POSLIJE PODNE DO UTORKA POPODNE ŽUPNI URED NEĆE RADITI.
 • : Hvala svima vama koji uredno plaćate „LUKNO“ i podmirujete svoje obveze prema župi te vodite brigu da župa može normalno funkcionirati. Potičem sve one koji su dužni prema župi da svoje obveze izmire, jer će to morati učiniti bilo kada, da li kod sprovoda ili kod vjenčanja. Zato je najbolje svake godine izmiriti svoje obveze prema župi i nitko neće imati neugodnosti ni nepotrebnih izdataka.
 • : U ponedjeljak je svetkovina Navještenja Gospodinova – Blagovijest. Sv. Mise su prije podne u 8,00 i večernja u 18,30.  
 • put: Križni put je još u srijedu prije večernje Sv. Mise  u 18,00 i na Veliki Petak u 9,00.
 • : U utorak nastavljamo pobožnost „ 13 utoraka Sv. Antunu“. Do blagdana Sv. Antuna 13. lipnja, svakog utorka prije Sv. Mise molit ćemo ovo pobožnost. Pridružite se ovoj molitvi i molimo svi zajedno moćni zagovor Sv. Antuna sveca svega svijeta.
 • : Svi koji se nisu stigli ispovjediti imaju priliku u ponedjeljak i utorak prije Sv. Mise od 18,00 i u srijedu od 17,00 do 18,30.
 1. : Misa Večere Gospodnje je u 18,30. Spominjemo se Posljednje Isusove večere i ustanove Euharistije. Nakon obreda je prijenos Presvetog u Božji grob i Getcemanska ura. Klanjanje možete nastaviti u tišini do 22,00 sata.
 1. : U petak spominjemo se Isusove muke i smrti. Prije podne u 9,00 sati je Križni put. Obredi Isusove muke i smrti počinju u 18,30. Nakon obreda otvara se Isusov grob. Crkva će biti otvorena do 22,00 sata i možete ostati u tišini moliti kod Isusovog groba.
 1. :

1. Na Veliku subotu u 17,00 sati je blagoslov Uskrsnih jela.

2. Vazmeno bdijenje počinje u 20,00 sati. Najprije vani ispred križa biti će blagoslov    vatre i uskrsne svijeće a zatim se nastavljaju obredu u crkvi. Iza popričesne molitve slijedi „Obred uskrsnuća“ i uskrsna procesija. Za procesiju ponesite si svijeću. Svijeću dobro zaštitite da ne kapa po klupama i po crkvi. Na veliku subotu crkva je otvorena cijeli dan od 8,00 u jutro do navečer. Možete cijeli dan doći i moliti se kod Božjeg groba.

 1. : U nedjelju je najveća svetkovina Uskrs – Vazam. Sv. Mise su redovito jutarnja u 8,00 podnevna u 10,30 i večernja u 18,30.
 1. : Kao i svake godine bit će čuvanje „Božjeg Groba“ na Veliki petak nakon obreda, do obreda Velike subote u 20,00 sati. Dolje na prozoru je lista gdje se možete upisati kada ćete dežurati.
 1. :

Ponedjeljak           25. 3. –   8,00    Na nakanu

                                         18,30 + Blago i JosipA Spajić

Utorak                   26. 3. – 18,30 + Josip Jukić

                                                  + Marijan Kozina

                                                   + Luka i Marija Jelčić

                                                  + Stjepan, Josip, Kata i Manda Didović

Srijeda                   27. 3. – 18,30 + iz obitelji Popić

Četvrtak                 28. 3. – 18,30    Na nakanu

 Petak                     29. 3. –   9,00   Križni put

         18,30   Obredi Muke i smrti Isusove

  Subota                   30. 3. – 20,00   Vazmeno bdijenje

  Nedjelja                 31. 3. –   8,00    Za sve župljane

                                            10,30 + Ivan, Mijat i Luka Kljajić

                                            18,30    Na nakanu