ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0
10. ožujka 2024.
 • KORIZMENA NEDJELJA – Sredoposna
 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Firmin

Utorak:         Sv. Teofan

Srijeda:         Sv. Rozalija

Četvrtak:       Sv. Matilda

Petak:            Sv. Longin

Subota:          Sv. Julijan

Nedjelja         5. KORIZMENA NEDJELJA – Gluha

 • 2.   Sv. Mise: Radnim danom Sv. Misa svaku večer u 18,30, osim u ponedjeljak kada je u jutro u 8,00. U nedjelju Sv. Mise su redovito u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.
 • Župni ured ovaj tjedanradi rdovito. U ponedjeljak župni ured prije podne od 9,00 – 10,00. Ostale dane radi od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00 i u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.
 • : Hvala svima vama koji uredno plaćate „LUKNO“ i podmirujete svoje obveze prema župi te vodite brigu da župa može normalno funkcionirati. Potičem sve one koji su dužni prema župi da svoje obveze izmire, jer će to morati učiniti bilo kada, da li kod sprovoda ili kod vjenčanja. Zato je najbolje svake godine izmiriti svoje obveze prema župi i nitko neće imati neugodnosti ni nepotrebnih izdataka.
 • : Župni vjeronauk idući tjedan imaju ovi razredi; 3. raz. četvrtak u 9,00; (jer je u 10,00 ispovijed starijih i bolesnih) 5. raz. utorak u 17,00;  6. raz. četvrtak u 15,00; 7. raz. utorak u 15,00; 8. raz. srijeda u 17,00. Krizmanici  1.  2. razred srednje škole, obavezni su nedjeljom doći na večernju Sv. Misu i upisati se prije Mise, a poslije Sv. Mise je priprava. Ako dođu na neku drugu Sv. Misu neka se obavezo prijave da zapišemo tko je bio. Vas roditelje i starije pozivam i molim da djecu redovito šaljete nedjeljom na Sv. Misu a posebno prvopričesnike i krizmanike.
 • : U srijedu nastavljamo pobožnost u čast Sv. Josipu, „Devet srijeda Sv. Josipu“. Ovo je 9. srijeda. Do blagdana Sv. Josipa svake srijede prije Sv. Mise biti će ova pobožnost. Molit ćemo krunicu Sv. Josipa i molitve koje idu uz nju u 17,30 sati. Pridružimo se ovoj pobožnosti i dođimo svake srijede moliti zagovor moćnog zaštitnika Crkve Sv. Josipa, a posebno zaštitnika Hrvatskog naroda.
 • put: Kroz cijelu Korizmu svake srijede i petka prije večernje Sv. Mise je pobožnost Križni put. Križni put je u 18,00 sati a zatim je Sv. Misa. Svakog petka kroz cijelu Korizmu pod Misom skupljat ćemo milostinju, koju ćemo namijeniti za siromašne u našoj župi. Od prikupljenih sredstava kupit ćemo namirnica i pridodati

namirnicama koje ćemo prikupiti u Košari dobrote.

 • : I ove korizme kod ambona će biti „Košara dobrote“ gdje ćemo prikupljati hranu i kućne potrebštine za potrebite u našoj župi. Od prikupljenih namirnica i novca koji prikupimo kod Križnog puta napravit ćemo pakete i podijeliti za Uskrs potrebitima u našoj župi.
 • : Ispovijed starijih i bolesnih ovdje u crkvi biti će u četvrtak 14. ožujka od 10,00; ispovijed starih koji su nepokretni po kućama biti će u petak 15. ožujka. Za ispovijed u kući molim da se obavezno prijavi tko se želi ispovijedati da ne dolazim uzalud.
 1. : Danas završava tjedan solidarnosti sa Crkvom i narodom u Bosni i Hercegovini. Hrvatski Caritas već više godina organizira ovaj tjedan solidarnosti. Svojim darom pomažemo Crkvu i projekte koje vodi Caritas u Bosni u Hercegovini i pomaže narodu koji je tamo ostao. Uključimo se i mi svojim darom u ovu akciju.
 1. :

Ponedjeljak           11. 3. –   8,00 + Stjepan Ećimović

Utorak                   12. 3. – 18,30 + Tonka Bašić

Srijeda                   13. 3. – 18,30 + Ivo i Klara Sirovina

Četvrtak                 14. 3. – 18,30 + Anđa i Mato Bubalo

 Petak                    15. 3. – 18,30 + Jela i Ilija Šitum i Ilija Sliško

 Subota                 16. 3. – 18,30 + SilvanA Vidaković

 Nedjelja               17. 3. –   8,00    Za sve župljane

                                            10,30 + Anto i IvkA Opačak i obitelj

                                            18,30 + Ivanka Lujić