ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0
3. 0žujnka 2024.
 • KORIZMENA NEDJELJA – Bezimena
 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Kazimir

Utorak:         Sv. Euzebije

Srijeda:         Sv. Marcijan

Četvrtak:       Sv. Perpetua i Felicita

Petak:            Sv. Ivan od Boga

Subota:          Sv. Franciska Rimska

Nedjelja         4. KORIZMENA NEDJELJA – Sredoposna

 • 2.   Sv. Mise: Radnim danom Sv. Misa svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.
 • Župni ured ovaj tjedanradi rdovito. U ponedjeljak od 16,00 – 18,00. ostale dane od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. Ovaj tjedan iznimno u petak prije podne i u subotu župni ured ne radi. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.
 • : Hvala svima vama koji uredno plaćate „LUKNO“ i podmirujete svoje obveze prema župi te vodite brigu da župa može normalno funkcionirati. Potičem sve one koji su dužni prema župi da svoje obveze izmire, jer će to morati učiniti bilo kada, da li kod sprovoda ili kod vjenčanja. Zato je najbolje svake godine izmiriti svoje obveze prema župi i nitko neće imati neugodnosti ni nepotrebnih izdataka.
 • : Župni vjeronauk nastavljamo idući tjedan. Vjeronauk idući tjedan imaju ovi razredi; 1. raz. četvrtak u 17,00; 2. raz. srijeda u 16,00;  3. raz. četvrtak u 15,00; 4. raz. srijeda u 15,00. Krizmanici  1.  2. razred srednje škole, obavezni su nedjeljom doći na večernju Sv. Misu i upisati se prije Mise, a poslije Sv. Mise je priprava. Ako dođu na neku drugu Sv. Misu neka se obavezo prijave da zapišemo tko je bio. Vas roditelje i starije pozivam i molim da djecu redovito šaljete nedjeljom na Sv. Misu a posebno prvopričesnike i krizmanike.
 • : U srijedu nastavljamo pobožnost u čast Sv. Josipu, „Devet srijeda Sv. Josipu“. Ovo je 8. srijeda. Do blagdana Sv. Josipa svake srijede prije Sv. Mise biti će ova pobožnost. Molit ćemo krunicu Sv. Josipa i molitve koje idu uz nju u 17,30 sati. Pridružimo se ovoj pobožnosti i dođimo svake srijede moliti zagovor moćnog zaštitnika Crkve Sv. Josipa, a posebno zaštitnika Hrvatskog naroda.
 • put: Kroz cijelu Korizmu svake srijede i petka prije večernje Sv. Mise je pobožnost Križni put. Križni put je u 18,00 sati a zatim je Sv. Misa. Svakog petka kroz cijelu Korizmu pod Misom skupljat ćemo milostinju, koju ćemo namijeniti za siromašne u našoj župi. Od prikupljenih sredstava kupit ćemo namirnica i pridodati

namirnicama koje ćemo prikupiti u Košari dobrote.

 • : U petak je „8. u mjesecu – hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći“. Sv. Mise su u 7,00; 9,00; 11,00 i poslije podne u 17,00 i 19,00 sati.
 1. : I ove korizme kod ambona će biti „Košara dobrote“ gdje ćemo prikupljati hranu i kućne potrebštine za potrebite u našoj župi. Od prikupljenih namirnica i novca koji prikupimo kod Križnog puta napravit ćemo pakete i podijeliti za Uskrs porebitima u našoj župi.
 1. : Ispovijed starijih i bolesnih ovdje u crkvi biti će u četvrtak 14. ožujka od 10,00; ispovijed starih koji su nepokretni po kućama biti će u petak 15. ožujka. Za ipovijed u kući molim da se obavezno prijavi tko se želi ispovijedati da ne dolazim uzalud.
 1. :

Ponedjeljak           4. 3. – 18,30 + Zdravko Sarilar

Utorak                   5. 3. – 18,30 + Antun Oreč

Srijeda                   6. 3. – 18,30 + Ivka i Jozo Ključević

Četvrtak                 7. 3. – 18,30 + iz obitelji Markioli i Džaić

  Petak                     8. 3. – 18,30 + Jakov, Anica, Ante i Anđa Buzar

  Subota                   9. 3. – 18,30 + Anka i Marijan Solenko

  Nedjelja               10. 3. –   8,00    Za sve župljane

                                          10,30 + Bosiljka i Marko Popić

                                          18,30 + Alojzije Rubil