ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0
25. 2. 2024.
 • KORIZMENA NEDJELJA – Pačista
 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Aleksandar

Utorak:         Sv. Gabriel od Žalosne Gospe

Srijeda:         Sv. Roman

Četvrtak:       Sv. Hilarije

Petak:            Sv. Albin

Subota:          Sv. Lucije

Nedjelja         3. KORIZMENA NEDJELJA – Bezimena

 • 2.   Sv. Mise: Radnim danom Sv. Misa svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.
 • Župni ured ovaj tjedanradi rdovito. U ponedjeljak od 16,00 – 18,00. ostale dane od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00 i u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.
 • : Hvala svima vama koji uredno plaćate „LUKNO“ i podmirujete svoje obveze prema župi te vodite brigu da župa može normalno funkcionirati. Potičem sve one koji su dužni prema župi da svoje obveze izmire, jer će to morati učiniti bilo kada, da li kod sprovoda ili kod vjenčanja. Zato je najbolje svake godine izmiriti svoje obveze prema župi i nitko neće imati neugodnosti ni nepotrebnih izdataka.
 • : Župni vjeronauk nastavljamo idući tjedan. Vjeronauk idući tjedan imaju ovi razredi; 3. raz. četvrtak u 10,00; 5. raz. utorak u 17,00;  6. raz. četvrtak u 15,00; 7. raz. utorak u 15,00; 8. raz. srijeda u 17,00: Krizmanici  1.  2. razred srednje škole, obavezni su nedjeljom doći na večernju Sv. Misu i upisati se prije Mise, a poslije Sv. Mise je priprava. Ako dođu na neku drugu Sv. Misu neka se obavezo prijave da zapišemo tko je bio. Vas roditelje i starije pozivam i molim da djecu redovito šaljete nedjeljom na Sv. Misu a posebno prvopričesnike i krizmanike.
 • : U srijedu nastavljamo pobožnost u čast Sv. Josipu, „Devet srijeda Sv. Josipu“. Ovo je 7. srijeda. Do blagdana Sv. Josipa svake srijede prije Sv. Mise biti će ova pobožnost. Molit ćemo krunicu Sv. Josipa i molitve koje idu uz nju u 17,30 sati. Pridružimo se ovoj pobožnosti i dođimo svake srijede moliti zagovor moćnog zaštitnika Crkve Sv. Josipa, a posebno zaštitnika Hrvatskog naroda.
 • put: Kroz cijelu Korizmu svake srijede i petka prije večernje Sv. Mise je pobožnost Križni put. Križni put je u 18,00 sati a zatim je Sv. Misa. Svakog petka kroz cijelu Korizmu pod Misom skupljat ćemo milostinju, koju ćemo namijeniti za siromašne u našoj župi. Od prikupljenih sredstava kupit ćemo namirnica i pridodati namirnicama koje ćemo prikupiti u Košari dobrote.
 • : Ovaj tjedan je prvi petak. Pobožnost Presvetom Srcu Isusovom je nakon večernje Sv. Mise. Prilika za Sv. Ispovijed je svaki dan prije Sv. Mise.
 1. : I ove korizme kod ambona će biti „Košara dobrote“ gdje ćemo prikupljati hranu i kućne potrebštine za potrebite u našoj župi. Od prikupljenih namirnica i novca koji prikupimo kod Križnog puta napravit ćemo pakete i podijeliti za Uskrs porebitima u našoj župi.
 1. : Ispovijed starijih i bolesnih ovdje u crkvi biti će u četvrtak 14. ožujka od 10,00; ispovijed starih koji su nepokretni po kućama biti će u petak 15. ožujka. Za ipovijed u kući molim da se obavezno prijavi tko se želi ispovijedati da ne dolazim uzalud.
 1. :

Ponedjeljak         26. 2. – 18,30 + Anto i Jurka Ćurić

Utorak                 27. 2. – 18,30 + Mara Martić

Srijeda                 28. 2. – 18,30 + Josip Imrović i Josip Blajda

Četvrtak               29. 2. – 18,30 + Ivan i Anđelka Karlović

  Petak                     1. 3. – 18,30 + Jure, Ilija i IkA Kozina

  Subota                   2. 3. – 18,30    Za duše u Čistilištu

  Nedjelja                 3. 3. –   8,00    Za sve župljane

                                          10,30 + Mara i Pero Ćorluka

                                          18,30 + iz obitelji Dorić i Radman