ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

29.  listopada 2023.

30. NEDJALJA KROZ GODINU

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Marcel

Utorak:         Sv. Alfonz Rodrigez

Srijeda:         SVI SVETI

Četvrtak:       Dušni dan

Petak:            Sv. Martin iz Poresa

Subota:          Sv. Karlo dprpmejski – Dragutin

Nedjelja         31. NEDJELJA KROZ GODINU

 • Sv. Mise: Radnim danom Sv. Misa jesvaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.
 • Župni ured: Župni ured radi redovito; u ponedjeljak od 16,00 do 18,00, ostale dane od 9,00 – 10,00 i popodne od 16,00 do 18,00, i u subotu od 9,00 – 10,00. U NA SVI SVETE I DUŠNI DAN PRIJE PODNE ŽUPNI URED NE RADI. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.
 • Lukno: Hvala svima vama koji uredno plaćate „LUKNO“ i podmirujete svoje obveze prema župi te vodite brigu da župa može normalno funkcionirati. Potičem sve one koji su dužni prema župi da svoje obveze izmire, jer će to morati učiniti bilo kada, da li kod sprovoda ili kod vjenčanja. Zato je najbolje svake godine izmiriti svoje obveze prema župi i nitko neće imati neugodnosti ni nepotrebnih izdataka.
 • Novi ministranti: Pozivam dječake od 3. do 8. razreda da se prijave za službu ministranta. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Ministrant je prvi poslužitelj kod oltara. Poslužujući svećenika kod Sv. Mise, ministrant poslužuje samoga Isusa Krista. Stoga biti ministrant znači biti najbliži samome Isusu. Stoga biti ministrant, trebalo bi biti nešto najljepše i najvažnije u odrastanju jednoga mladića.
 • Župni vjeronauk: Ovaj tjedan župni vjeronauk imaju niži razredi: 1. raz. – četvrtak u 17,00:  2. i 4. raz. – umjesto vjeronauka u srijedu neka dođu na Sv. Misu jer je svetkovina Svih Svetih; 3. raz. četvrtak u 15,00;  Pozivam vas roditelje da djecu redovito šaljete na župni vjeronauk a posebno na nedjeljnu Sv. Misu. Krizamnici 1. i 2. raz. srednje škole obavezni su doći nedjeljom na večernju Sv. Misu i nakon Sv. Mise imaju pripravu za Krizmu.
 • Listopadska pobožnost: U ponedjeljak i utorak su poljednje Lispopadske pobožnosti. Dođimo  barem koju večer na krunicu i pobožnost Majci Božjoj. Sigurno svatko od nas ima zašto moliti.
 • Sv. Mise za mlade: Svake srijede u 20,00 sati u pastoralnom centru Male crkve je Sv. Misa i klanjanje za mlade cijeloga grada i studente koji studiraju na Brodskom sveučilištu. Pozivam sve mlade sa se uključite u ovaj program.
 • Roditeljski sastanak: Roditeljski sastanak za roditelje djece 2. razreda  biti će u četvrtak  nakon večernje Sv. Mise, to znači u 19,00 sati.
 1.  Svi Sveti: U srijedu je svetkovina Svih Svetih. Sv. Mise u našoj župnoj crkvi biti će u 8,00 i 18,30. Sv. Misa na gradskom groblju je u 11,00 sati. Blagoslov grobova biti će na Svi Svete nakon Sv. Mise i na dušni dan od 10,00 do 12,00 sati.
 1.  Dušni Dan: U četvrtak je Dušni dan – spomen svih vjernih mrtvih. Sv. Mise u našoj župnoj crkvu su u jutro u 8,00 i na večer u 18,30. Na groblju Sv. Misa je u 9,00 sati.
 1.  Prvi petak: Ovaj tjedan je prvi petak u čast Presvetom Srcu Isusovom. Pobožnost Presvetom Srcu Isusovom je nakon Sv. Mise. Prilika za Sv. Ispovijed je svaki dan prije Sv. Mise.
 1.  Gospa Brze pomoći: U nedjelju je 8. u mjesecu „Hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći“. Sv. Mise su u 7,00; 9,00; 11,00 i poslije podne u 17,00 i 19,00 sati.

    14. Nakane Sv. Misa:

Ponedjeljak   30. 10. – 18,30 + Stjepan Jurić

Utorak           31. 10. – 18,30 + Ivo i Stana Gudelj i obitelj

Srijeda            1. 11. –  8,00 + Petar i Slavica Zebić i Tomo i Manda Antunović

                                       11,00    Za sve župljane (gradsko groblje)

                                          18,30 + Ana, Luka, Marko i Ivan Ivanković

Četvrtak           2. 11. –   8,00 + Jasna Loen i Viktor i Marijana Klepac

18,30    Za sve pokojne – requiem

 Petak                3. 11. – 18,30 + Petar i Lucija Vilić i obitelj

Subota             4. 11. – 18,30    Za duše u Čistilištu

Nedjelja            5. 11. –   8,00    Za sve župljane

                                      10,30 + Marta i Pejo Ević

                                    18,30 + Tihomir, MiroslavA i Mato Dujaković