ŽPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

1. listopada 2023.

26. NEDJALJA KROZ GODINU – Sv. Mala Terezija  

  1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Anđeli Čuvari

Utorak:         Sv. Gerhard

Srijeda:         Sv. Franjo Asiški

Četvrtak:       Sv. Faustina Kovalska

Petak:            Sv. Bruno

Subota:          Bl. Dj. Marija Kraljica Krunice

Nedjelja         27. NEDJELJA KROZ GODINU

  • Sv. Mise: Radnim danom Sv. Misa jesvaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.
  • Župni ured: Župni ured radi redovito; u ponedjeljak od 16,00 do 18,00, ostale dane od 9,00 – 10,00 i popodne od 16,00 do 18,00, i u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.
  • Lukno: Hvala svima vama koji uredno plaćate „LUKNO“ i podmirujete svoje obveze prema župi te vodite brigu da župa može normalno funkcionirati. Potičem sve one koji su dužni prema župi da svoje obveze izmire, jer će to morati učiniti bilo kada, da li kod sprovoda ili kod vjenčanja. Zato je najbolje svake godine izmiriti svoje obveze prema župi i nitko neće imati neugodnosti ni nepotrebnih izdataka.
  • Novi ministranti: Pozivam dječake od 3. do 8. razreda da se prijave za službu ministranta. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Ministrant je prvi poslužitelj kod oltara. Poslužujući svećenika kod Sv. Mise, ministrant poslužuje samoga Isusa Krista. Stoga biti ministrant znači biti najbliži samome Isusu. Stoga biti ministrant, trebalo bi biti nešto najljepše i najvažnije u odrastanju jednoga mladića.
  • Župni vjeronauk: Ovaj tjedan počinjemo sa župnim vjeronaukom. Ovaj tjedan vjeronauk imaju niži razredi. 1. raz. – četvrtak u 17,00; 2. raz. – srijeda u 16,00; 3. raz. – četvrtak u 15,00; 4. raz. – srijeda u 15,00. Pozivam vas roditelje da djecu redovito šaljete na župni vjeronauk a posebno na nedjeljnu Sv. Misu. Krizamnici 1. i 2. raz. srednje škole obavezni su doći nedjeljom na večernju Sv. Misu i nakon Sv. Mise imaju pripravu za Krizmu.
  • Listopadska pobožnost: Započeo je mjesec listopad koji je posvećen Bl. Djevici Mariji Kraljici Krunice. Svaku večer u 18,00 sati je Sv. Krunica i pobožnost Majci Božjoj, a zatim je Sv. Misa. Nastojmo kroz ovaj mjesec doći barem koju večer na krunicu i pobožnost Majci Božjoj. Sigurno svatko od nas ima zašto moliti.
  • Sv. Mise za mlade: Svake srijede u 20,00 sati u pastoralnom centru Male crkve je Sv. Misa i klanjanje za mlade cijeloga grada i studente koji studiraju na Brodskom sveučilištu. Pozivam sve mlade sa se uključite u ovaj program.
  • Gospa Brze Pomoći: U nedjelju je „8. u listopadu – hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći. Sv. Mise su u 7,00; 9,00 i 11,00 sati, te popslije podne u 17,00 i 19,00 sati.
  1. Molitvena inicijativa „40 dana za život“: U četvrtak je počela molitvena inicijativa „40 dana za život“. Moli se svaki dan na Radničkom trgu ispred poliklinike od 7,00 do 19,00 sati. Naša župa moli ponedjeljkom. Pridružimo se ovoj molitvi za obranu nerođenih.

 11. Nakane Sv. Misa:

Ponedjeljak     2. 10 – 18,30 + Ivo Cvitković

Utorak             3. 10. – 18,30    Za duše u Čistilištu

Srijeda            4. 10. – 18,30 + Stjepan Petrk

Četvrtak           5. 10. – 18,30 + Aranka Čičak

 Petak                6. 10. –  18,30    Za duše u Čistilištu

Subota             7. 10. –  18,30 + Milka Oreč

Nedjelja            8. 10. –   8,00    Za sve župljane

                                     10,30 + Stjepan Matičević

                                   18,30 + Dragica i Đuro Jovanović