ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

3. rujna 2023.

22. NEDJALJA KROZ GODINU – Sv. Grgur Veliki, papa

  1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Rozalija

Utorak:         Sv. Majka Terezija iz Kalkute

Srijeda:         Sv. Zaharija

Četvrtak:      Sv. Marko Križevčanin

Petak:           Rođenje Bl. Dj. Marije – Mala Gospa

Subota:         Sv. Petar Claver

Nedjelja       23. NEDJELJA KROZ GODINU

  • Sv. Mise: Radnim danom Sv. Misa jesvaku večer u 18,30, osim u subotu kada jeu jutro u 7,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.
  • Župni ured: Kroz ljeto župni ured radi svaki dan od 16,00 do 18,00 u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.
  • Lukno: Hvala svima vama koji uredno plaćate „LUKNO“ i podmirujete svoje obveze prema župi te vodite brigu da župa može normalno funkcionirati. Potičem sve one koji su dužni prema župi da svoje obveze izmire, jer će to morati učiniti bilo kada, da li kod sprovoda ili kod vjenčanja. Zato je najbolje svake godine izmiriti svoje obveze prema župi i nitko neće imati neugodnosti ni nepotrebnih izdataka.
  • Novi ministranti: Pozivam dječake od 3. do 8. razreda da se prijave za službu ministranta. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Ministrant je prvi poslužitelj kod oltara. Poslužujući svećenika kod Sv. Mise, ministrant poslužuje samoga Isusa Krista. Stoga biti ministrant znači biti najbliži samome Isusu. Stoga biti ministrant, trebalo bi biti nešto najljepše i najvažnije u odrastanju jednoga mladića.
  • Sv. Mise: Neki od župljana pitali su za tako zvane „Velike Mise“ – Gregorijane. Iz Đakova poručuju da primimo sve koje ponudite i pošaljemo u Đakovo profesorima i umirovljenicima koji će ih odslužiti. Tako da u svako doba možete uplatiti Velike Mise u župnom uredu.
  • Kune: U milostinji i u škrabicama još uvijek se nađe poneka kuna. Ovdje kod ambona stavio sam košaricu pa vas molim pregledajte sve džepove i sve ladice i sve novčanike pa sve pronađene kune stavite u ovu košaricu koja će ovdje biti sve do kraja rujna. Onda ćemo sve prikupljene kune promijeniti u eure i uplatiti za „Marijine obroke“ – za pomoć djeci u misijama.

8. Mala Gospa: U petak je blagdan Rođenja Bl. Dj. Marije – Mala Gospa. U našoj župnoj crkvi Sv. Mise su u jutro u 8,00 i večernja u 18,30.

  • Gospa Brze Pomoći: U petak je 8. u mjesecu „Hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći“. Sv. Mise su 7,00; 9,00; 11,00 sati, i poslije podne u 17,00 i 19,00 sati.

10. Nakane Sv. Misa:

Ponedjeljak       4. 9 – 18,30    Za duše u Čistilištu

Utorak               5. 9. – 18,30 + Anto Kaurinović

Srijeda              6. 9. – 18,30 + Ivan Štimac

Četvrtak            7. 9. – 18,30 + Luka, Ana i Josip Olić i obitelj

 Petak                 8. 9. –   8,00 + Stjepan i Mandica Stojak

                                      18,30 + Šimo Jerković i obitelj

Subota              9. 9. –   7,30 + iz obitelji Petrik

Nedjelja           10. 9. –   8,00    Za sve župljane

                                     10,30 + Mario Gusak

                                   18,30 + Ankica Šandronji