ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

11. lipnja 2023.

10. NEDJALJA KROZ GODINU

  1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Ivan Fakundo

Utorak:         Sv. Antun Padovanski

Srijeda:         Rufin

Četvrtak:      Sv. Vid

Petak:           Presveto Srce Isusovo

Subota:         Bezgrješno Srce Marijino

Nedjelja       11. NEDJELJA KROZ GODINU

  • Sv. Mise: Radnim danom Sv. Misa jesvaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.
  • Župni ured: Kako je nastupilo ljetno vrijeme prije podne u župni ured nitko ne dolazi. Ja sjedim svaki dan u uredu , a cijeli prošli tjedan prije podne došla je samo jedna osoba. Stoga Župni ured prije podne neće raditi. Svaki dan u župnom uredu sam od 16,00 do 18,00 sati. Prije podne župni ured ne radi.
  • Lukno: Hvala svima vama koji uredno plaćate „LUKNO“ i podmirujete svoje obveze prema župi te vodite brigu da župa može normalno funkcionirati. Potičem sve one koj su dužni prema župi da svoje obveze izmire, jer će to morati učiniti bilo kada, da li kod sprovoda ili kod vjenčanja. Zato je najbolje svake godine izmiriti svoje obveze prema župi i nitko neće imati neugodnosti ni nspotrebnih izdataka.
  • Župni vjeronauk: Župni vjeronauk je za ovu godinu završen. No potičem sve vas roditelje i starije da djecu redovito šaljete na nedjeljnu Sv. Misu i odgajate ih da je Sv. Misa najveće blago koje nam je Gospodin ostavio.
  • Novi ministranti: Pozivam dječake od 3. do 8. razreda da se prijave za službu ministranta. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Ministrant je prvi poslužitelj kod oltara. Poslužujući svećenika kod Sv. Mise, ministrant poslužuje samoga Isusa Krista. Stoga biti ministrant znači biti najbliži samome Isusu. Stoga biti ministrant, trebalo bi biti nešto najljepše i najvažnije u odrastanju jednoga mladića.
  • Sv. Antun Padovanski: U utorak je Sv. Antun Padovanski.U Podvinju je crkveni god. Sv. Mise su; u 5,00; 6,00; 7,00; 8,00 – Grkokatolička; u 9,00; 10,30 i poslije podne u 17,00 i 19,00 sati.. U našoj župnoj crkvi Sv. Misa je na večer u 18,30.   
  • Presveto Srce Isusovo: U petak je svetkovina Presvetog Srca Isusova. Sv. Mise su u 8,00 i večernja u 18,30. Na svetkovinuPresvetog Srca Isusova završavano veliku devetnicu „Devet prvih petaka u čast Presvetom Srcu Isusovom“. 
  • Bezgrješno Srce Marijino: U subotu je Bezgrješno Srce Marijino. U susjednoj župi na Budainki je crkveni god. Glavna Sv. Misa je u 10,30. U našoj župnoj crkvi sv. Misa je u jutro u 8,00 sati.
  1.  Nakane Sv. Misa:

Ponedjeljak   12. 6. – 18,30 + Ferdinand i Kata Miličević i obitelj

Utorak           13. 6. – 18,30 + Anto, Petar i Marija Štuc

Srijeda          14. 6. – 18,30 + Marijan Pudić

Četvrtak        15. 6. – 18,30 + Josip Jukić

Petak             16. 6. –   8,00 + Jela i Ivan Pudić

                                   18,30 + Mato Svrakačić

Subota          17. 6. –   8,00 + Luka, Vikica i Davorin Popić

Nedjelja         18. 6. –   8,00    Za sve župljane

                                    10,30 + iz obitelji Madžar i Tonković

                                  18,30    Na nakanu Schőnstatske obitelji