ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

16. travnja 2023

2. VAZMENA – Nedjelja Božjeg Milosrđa

1. Sveci idućeg tjedna su:

     Ponedjeljak:  Sv. Rudolf

     Utorak:          Sv. Eleuterije

     Srijeda:          Sv. Ema

     Četvrtak:        Sv. Marcijan

     Petak:             Sv. Anzelmo

     Subota:           Sv. Soter i Kajo

     Nedjelja:        3. VAZMENA – Sv. Juraj, Đuro

2. Sv. Mise: Radnim danom Sv. Misa je navečer u 18,30. U nedjeljuSv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00; župna u 10,30 i večernja u 18,30.  

3. Župni ured: Župni ured ovog tjedna radi redovito; u ponedjeljak 16,00 – 18,00; utorak, srijeda, četvrtak i petak od 9,00 – 10,00 i popodne od 16,00 do 18,00, i u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom popodne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

4. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”, napose oni koji su ostali dužni za prošlu godinu. Osali su dužni 408 obitelji. Usrdno molim sve koji su dužni da izmire svoje obveze prema župi. Posebno upućujem poziv roditeljma koji ove godine imaju krizamike i prvopričesnike, da su prije Krizme i Prve pričesti obavezni podmiriti lukno – svoje obaveze prema župi. Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe, da župa mođže normalno funkcionirati.

5. Župni vjeronauk: Župni vjeronauk nastavljamo ovaj tjedan. Na redu su; 1. raz. u ponedjeljak u 17,00 sati; 2. raz. u četvrtak u 16,00 sati; 3. raz. u četvrtak u 10,00 sati; 4. raz. u ponedjeljak u 16,00 sati. Krizmenici 1. i 2. raz. srednje škole nedjeljom nakon večernje Sv. Mise. Oba razreda dužni su doći na Sv. Misu i poslije Mise na pripravu. Pozivam svu djecu, a posebno prvopričesnike i krizmanike da redovito dolaze na nedjeljnu Sv. Misu. Pozivam vas roditelje i vas starije da djecu rdovito šaljete i potičete ih na redovito sudjelovnje na Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svetinja i blago koje nam je Gospodin ostavio.

6. Novi ministrantni: Pozivam dječake od 3. do 8. razreda da se prijave za službu ministranta. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Ministrant je prvi poslužitelj kod oltara. Poslužujući svećenika kod Sv. Mise on poslužuje samoga Isusa Krista. Stoga biti ministrant zanči biti najbliži samome Isusu. Stoga, biti ministrant trebalo bi biti nešto najljepše i najvažnije u životu.

7. Trinaest utoraka Sv. Anti: U utorak prije Sv. Mise je pobožnost  “trinaest utoraka u čast Sv. Antunu Padovanskom”. Svakog utorka do 13. lpnja prije Sv. Mise molit ćemo ovu pobožnost. Dođite da zajedno molimo zagovor Sv. Antuna.

8. Dan Sv. Ivana Pavla II: U subotu je 22. u mjesecu. U našoj župi to je “Dan Sv. Ivana Pavla II”. Krunica s Papom je u 18,00, a zatim je Sv. Misa. Nakon Mise je klanjanje Isusu u Presvetom Sakramentu. Prilka za Sv. Ispovijed je svaki dan prije Sv. Mise. Ostavimo poslove toga dana i dođimo taj dan i molimo zagovor Sv. Ivana Pavla II za sebe  za svoju obitelj.

9.  Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

Ponedjeljak          17. 4. 18,30 + Jozo Gavranić

Utorak                 18. 4. 18, 30   Na nakanu Schőnstatske obitelji

Srijeda                 19. 4. 18,30 + Ana Ćosić

Četvrtak               20. 4. 18,30 + Josip Jukić

 Petak                  21. 4. 18,30 + Milica, Stipo i Petar Mišić

 Subota                  22. 4. 18,30 + Stjepan Ećimović

 Nedjelja               23. 4.   8,00    Za župljane

                                       10,30 + Luca i Josip Šoštar

                                       18,30 + Jure, Mara i Franjo Nujić