ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

15. siječnja 2023.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Anastazija

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Marcel I, papa

Utorak:         Sv. Atun Pustinjak

Srijeda:         Sv. Margareta ugarska

Četvrtak:       Sv. Mario

Petak:            Sv. Fabijan i Sebastijan, mučenici

Subota:          Sv. Agneza – Janja

Nedjelja:       3. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Vinko, đakon

 

 1. Sv. Mise: Svaki radni dan Sv. Misa je navečer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00; župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovog tjedna radi redovito; ponedjeljak 16,00 – 18,00; ostale dane radi prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. U subotu od 9,00 – 10,00. U subotu popodne i u nedjelju župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Za prošlu godinu do sada je lukno podmirilo 587 obitelji. Prošli tjedan svoje obveze podmirilo je 6 obitelji. Potičem i molim sve ostale da izmire svoje obveze prema župi. Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe, da župa mođže normalno funkcionirati.

 

 1. Župni vjeronauk: Župni vjeronauk za osnovnu i srdnju školu nastavit ćemo od 1. veljače. Svi su dužni dolaziti na nedjeljnu Sv. Misu. Potičem svu djecu ,a posebno prvopričesnike i krizmanike da redovito dolaze na nedjeljnu Sv. Misu. Posebno pozivam vas roditelje i vas starije da djecu rdovito šaljete i potičete ih na redovito sudjelovnje na Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svetinja i blago koje nam je Gospodin ostavio.

 

 1. Blagoslov obitelji: Ove godine redoviti božićni blagoslov obitelji je završio. Završio sam i one koji su se naknadno javili. Ako netko ima tko još želi blagoslov obitelji neka se javi u župni ured i doći ću po dogovoru.

 

 1. Statistika župe: Prema popisu kojeg smo proveli kod blagoslova obitelji u naselju Kolonija živi ukupno 3498 stanovnika. Od toga katolika je 3310, Pravoslavaca je 65, Muslimana 14, Roma je 86, Grkokatolika 23. Blagoslovio sam ukupno 1032 obitelji. 117 obitelji nije bilo kod kuće i blagoslov su odbili 19 obitelji. U obiteljima koje smo blagoslovili živi ukupno 2925 osoba. Od toga je 68 obitelji u inozemstvu sa 193 osobe. Prema tome stalnih vjernika koji su ovdje je 2732. Kada njima dodamo i one koje nisam blagoslovio dobijemo broj od 3310 katolika.

 

 1. Novi ministranti: Pozivam dječake od 3. do 8. razreda koji žele biti ministranti da se prijave za pripravu kako bismo ih mogli primiti u ministrantski zbor za blagdan Sv. Ivana Bosca 31. siječnja.

 

 1. Novi pjevači: Kako vidite oformili smo mali zbor za pjevanje kod večernje Sv. Mise. Pozivam i druge posebno mlade na se priključe i pomognu pjevati i doprinijeti ljepoti i svečanosti Sv. Mise. Sv. Augustin je napisao: „Tko pjeva dvostruko moli“.

 

 1. Dan Sv. Ivana Pavla II: U nedjelju je 22. u mjesecu. U našoj župi to je „dan Sv. Ivana Pavla II“. Prije svake Sv. Mise izmolit ćemo pobožnost Sv. Ivan Pavlu II. Budući da je nedjelja neće biti klanjanje nakon večernje Sv. Mise.

 

 1. Lukno za 2023.g.: Mnogima nije jasno iz pisma koje sam vam uputio za Božić koliko je „Lukno“. Prema novim odredbama Nadbiskupskog ordinarijata u Đakovu lukno je 10 eura po osobi. Lukno su dužni platiti sve punoljetne osobe koje su zaposlene. Učenici, studenti, nezaposleni i socijalni slučajevi nisu dužni plaćati lukno. Prema odredbi svako Župno ekonomsko vijeće može donijeti odluku koja vrijedi za njihovu župu. Ekonomsko vijeće naše župe na sjednici održanoj 1. 12. 2022. donijelo je odluku za našu župu da će uz lukno svaka obitelj godišnje doprinijeti za potrebe župe, (sviranje, čišćenje crkve, popravci) 20 eura, a samci 10 eura. Od toga luknog župa je dužna uplatiti Nadbiskupiji 2 eura po svakom vjerniku. Naša župa dužna je uplatiti nadbiskupiji godišnje 6.620 eura.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak        16. 1. 18,30 + Miro, Marijan, Ilija i Dejan Mijatović

 

Utorak               17. 1. 18,30 + Ivka i Marko Mihalj

 

Srijeda               18. 1. 18,30    Na nakanu Schőnstatske obitelji

 

Četvrtak             19. 1. 18,30 + Ivan Šešo

 

Petak                20. 1. 18,30 + Branko Lipovac

 

Subota                21. 1. 18,30 + Antun Kovačević

 

Nedjelja             22. 1.    8,00    Za župljane

10,30 + Vinko Jerković i obitelj

18,30 + Luka i Mara Garić