ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. prosinca 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 ROĐENJE ISUSOVO – BOŽIĆ

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Stjepan pvomučenik – Drugi dan Božića

Utorak:         Sv. Ivan, apostol i evanđelist

Srijeda:         Nevina dječica

Četvrtak:       Sv. Toma Becket, biskup

Petak:            SVETA OBITELJ

Subota:          Sv. Silvestar, papa – Stara Godina

Nedjelja:       SVETA MARIJA BOGORODICA – NOVA GODINA

 

 1. Sv. Mise: U utorak, srijedu i četvrtak Sv. Mia je u jutro u 7,30. U petak Sv. Misa je u 8,00 i 18,30, u subotu Sv. Mia je u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00; župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured od ovog tjedna zbog Božićnih blagdana i blagoslova kuća radi ovako; do petka župni ured ne radi. U petak i subotu radi od 9,00 do 11,00. U subotu popodne i u nedjelju župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Ove godine do sada je lukno podmirilo 534 obitelji. Prošli tjedan svoje obveze podmirila je 41 obitelj. Potičem i molim sve ostale da izmire svoje obveze prema župi. Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe, da župa mođže normalno funkcionirati.

 

 1. Župni vjeronauk: Župni vjeronauk za osnovnu i srdnju školu je za ovo polugodište završio. Nastavit ćemo drugo polugodište od 1. Veljače. Svi su dužni dolaziti na nedjeljnu Sv. Misu. Potičem svu djecu ,a posebno prvopričesnike i krizmanike da i dalje redovito dolaze na nedjeljnu Sv. Misu. Posebno pozivam vas roditelje i vas starije da djecu rdovito šaljete i potičete ih na redovito sudjelovnje na Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svetinja i blago koje nam je Gospodin ostavio.

 

 1. Drugi dan Božića: Sutra u ponedjeljak je Drugi dan Božića. Crkva Slavi Sv. Stjepana đakona i prvomučanika. Sv. Mise su kao na Božić u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Božićni koncert: Sutra na Sv. Stjepana večernju Sv. Misu pjevat će i svirati članovi KUD-a „Matija Gubec“ iz Slavonskog Kobaša. Oni će pjesmom i tamburama uveličati naše Božićno slavlje. Pridružimo se i dođimo te zajedno radosno slavimo otajstvo Božića.

 

 1. Blagoslov obitelji: Ove godine božićni blagoslov obitelji biti će 27. 28. 29 i 30 12. Nadam se da ste svi dobili raspored. Tko nije može si uzeti ovdje ispred ambona. Kako ste vidjeli u rasporedu ići će pet svećenika. Ići će jedan franjevac iz velike crkve, kapelan iz male crkve, dva svećenika iz Subotice i ja. U rasporedu imate sva uputstva pa ne trebam dodatno pojašnjavati. Jedino bih vas zamolio da ministrantu koji vodi evidenciju pomognete i reknete mu tko su vaši susjedi ako ne primaju blagoslov. Koje su vjere i koliko ih ima u kući. Ta nam statistika treba za biskupiju

 

 1. Sveta Obitelj: Ove godine svetkovina Svete Obitelji je u petak 30. 12. Sv. Mise su u jutro u 8,00 i večernja u 18,30.

 

 1. Stara Godina: U subotu je Stara Godina. Sv. Misa zahvalnica je u 18,30. Dođimo i zahvalimo Gospodinu za sva dobra koja nam je podario u prošloj godini.

 

 1. Nova Godina: U nedjelju je svetkovina Svete Marije Bogorodice. Ujedno je prvi dan Nove godine. Kako je to nedjelja Sv. Mise su redovito u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak          26. 12.   8,00 + Stjepan Dejanović

                                              10,30 + Josip Svrakačić

                                              18,30 + Zdravko Sarilar i Jozo i Anđa Čorapović

 

Utorak                      27. 12.   7,30 + Ivan, Jozo i Terezija Kljajić i obitelj Kljajić

 

Srijeda                      28. 12.   7,30 + Edo Blekić

 

Četvrtak                    29. 12.   7,30 + Ivan Trusić

 

Petak                        30. 12.   8,00 + Marija i Anto Rubil

                                             18,30 + Manda Blažević

 

Subota                     31. 12. 18,30    ZAHVALNICA

 

Nedjelja                       1. 1.   8,00    Za župljane

                                            10,30 + Josip i Matija Fumić

                                            18,30 + iz obitelji Kljajić