ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. studenog 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU – KRIST KRALJ

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Prikazanje Bl. Dj. Marije – Gospa od Zdravlja

Utorak:         Sv. Cecilija

Srijeda:         Sv. Klement

Četvrtak:       Sv. Krizogon – Krševan

Petak:            Sv. Katarina Aleksandrijska

Subota:          Sv. Konrad

Nedjelja:       1. NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30, osim u ponedjeljak kada je u jutro u 7,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00; župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured od ovog tjedna radi redovito; u ponedjeljak 16,30 do 18,00; ostale dane prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00; u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Ove godine do sada je lukno podmirilo 330 obitelji. Prošli tjedan svoje obveze podmirilo je 30 obitelji. Potičem i ostale. Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe.

 

 1. Nova vjeronaučna godina: Nastavljamo sa župnim vjeronaukaom. Idući tjedan na redu su: 3. raz. – četvrtak u 10,00 sati; 5. raz. – četvrtak u 14,30 sati; 6. raz. – srijeda u 16,00 sati; 7. raz. – četvrtak u 15,00 sati; 8. raz. utorak u 17,00. Krizmanici 1. i 2. raz. srednje škole nedjeljom nakon večernje Sv. Mise. Priprava za Krizmu uključuje obavezno sudjelovanje na Sv. Misi i nakon Mise predavanje i pouku. Potičem svu djecu da redovito dolaze na župni vjeronauk, a isto tako da redovito dolaze na nedjeljnu Sv. Misu. Posebno pozivam vas roditelje i vas starije da djecu rdovito šaljete na vjeronauk i potičete ih na redovito sudjelovnje na Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svetinja i blago koje nam je Gospodin ostavio.

 

 1. Svete Mise: Prošlih godina nakon Svih Svetih upisivao sam Sv. Mise za narednu godinu. Kako se od nove godine uvodi novi novac EURO za sada još neću primati Sv. Mise dok ne dobijemo od Nadbiskupskog ordinarijata iz Đakova upute i nove odredbe. Kada dođu na vrijeme ću vas izvijestiti.

 

 1. Sv. Ivan Pavao II: U utorak je 22. u mjesecu, kada u našoj župi slavimo „Dan Sv. Ivana Pavla II“. Krunica s papom je u 18,00, a zatim je Sv. Misa. Nakon Sv. Mise je klanjanje Isusu u Presvetom Sakramentu. Prilika za Sv. Ispovijed je svaki dan prije Sv. Mise.

 

 1. Kalendari: Stigli su kalendari za 2023. god. Možete ih nabaviti ispred crkve ili u župnom uredu.

 

 1. Sv. Cecilija: U utorak je Sv. Cecilija zaštitnica crkvene glazbe i pjevača. Kako taj dan slavimo dan Sv. Ivana Pavla II, Sv. Ceciliju proslavit ćemo drugom prilikom kada se dogovorimo. Pozivam sve pjevače na Sv. Misu i molim pjevače koji računaju doći na proslavu da se prijave Miši Čeović i Maji Mutić i dogovore za dan proslave.

 

 1. Došašće – Advent: U nedjelju je prva nedjelja Došašća – Adventa. Započinje nova crkvena godina. Kroz cijelo Došašće svaki radni dan biti će Zornica u 6,00.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak        21. 11.   7,30 + Stana, Luka i Edo Blekić

 

Utorak               22. 11. 18,30 + Ivan Grgić i obitelj Grgić i Nujić

 

Srijeda               23. 11. 18,30 + Josip, Elizabeta i Zdenka Janković

 

Četvrtak             24. 11. 18,30 + Jure i Ivanka Andrić

 

Petak                25. 11. 18,30 + Ana Tunuković

 

Subota             26. 11. 18,30 + Nikola Solenko

 

Nedjelja             27. 11.   8,00    Za župljane

                                      10,30 + Juraj, Marija i Antun Furjanić

                                      18,30 + Manda i Anđelko Lipovac