ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. studenog 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Nikola Tavelić

Utorak:         Sv. Albert Veliki

Srijeda:         Sv. Margareta

Četvrtak:       Sv. Elizabeta Ugarska

Petak:            Posveta bazilike Sv. Petra i Pavla

Subota:          Sv. Matilda

Nedjelja:       34. NEDJELJA KROZ GODINU – KRIST KRALJ

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00; župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured od ovog tjedna radi redovito; u ponedjeljak 16,30 do 18,00; ostale dane prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00; u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Ove godine do sada je lukno podmirilo 300 obitelji. Prošli tjedan svoje obveze podmirilo je 25 obitelji. Potičem i ostale. Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe.

 

 1. Nova vjeronaučna godina: Nastavljamo sa župnim vjeronaukaom. Idući tjedan na redu su: 1. raz. – četvrtak u 17,00 sati; 2. raz. – četvrtak u 16,00 sati; 3. raz. – četvrtak u 15,00 sati; 4. raz. – ponedjeljak u 16,00 sati. Krizmanici 1. i 2. raz. srednje škole nedjeljom nakon večernje Sv. Mise. Priprava za Krizmu uključuje obavezno sudjelovanje na Sv. Misi i nakon Mise predavanje i pouku. Potičem svu djecu da redovito dolaze na župni vjeronauk, a isto tako da redovito dolaze na nedjeljnu Sv. Misu. Posebno pozivam vas roditelje i vas starije da djecu rdovito šaljete na vjeronauk i potičete ih na redovito sudjelovnje na Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svetinja i blago koje nam je Gospodin ostavio.

 

 1. Bračni jubileji: Danas pod večernjom Sv. Misom proslavit ćemo bračne jubileje. Pozivam sve koji ove godine obilježavaju 10, 20, 25 – srebreni jubilej; 30, 40, 50 – zlatni jubilej braka na ovu Sv. Misu da zahvalimo Gospodinu za njihove obitelji.

 

 1. Kalendari: Stigli su kalendari za 2023. god. Možete ih nabaviti ispred crkve ili u župnom uredu.

 

 1. Svete Mise: Prošlih godina nakon Svih Svetih upisivao sam Sv. Mise za narednu godinu. Kako se od nove godine uvodi novi novac EURO za sada još neću primati Sv. Mise dok ne dobijemo od Nadbiskupskog ordinarijata iz Đakova upute i nove odredbe. Kada dođu na vrijeme ću vas izvijestiti.

 

 1. Sv. Nikola Tavelić: U ponedjeljak je Sv. Nikola Tavelić, prvi hrvatski svetac. Na Jelasu je crkveni god. Sv. Misa je u 11,00 sati.

 

10. Radovi u župi: Ove godine nije bilo većih radova na našim župnim objektima, osim što smo završili pomoćne stepenice prema crkvi. Ove godine otplaćivali smo dugove. Sredstvima koja smo skupljali ovoga ljeta po        župi otplaćen je dug za garažu i ogradu. Dug za lift isplaćen je uz pomoć grada, županije, nadbiskupije i vašim prilozima u iznosu od 156.000,00 kn. Župa ima jedini dug prema Nadbiskupiji u iznosu od 39.000 kn za          obiteljski dar. To bi trebali prikupiti do kraja godine, tako da novu godinu započmemo bez dugova. Ako tko može pripomoći bio bih mu veoma zahvalan da i taj dug riješimo. Svima koji se osjećate odgovornima za              župu, i pomažete svojim darovima, od srca hvala.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak        14. 11. 18,30 + Miro Marić

 

Utorak               15. 11. 18,30 + Ivan Oreč

 

Srijeda               16. 11. 18,30 + Ivo Karavidović

 

Četvrtak             17. 11. 18,30 + Vladimir i Ljerka Čop

 

Petak                18. 11. 18,30     Na nakanu Schőnstatske obitelji

 

Subota                19. 11. 18,30 + Ivanka Lujić

 

Nedjelja             20. 11.   8,00    Za župljane

                                        10,30 + Mijo Zmaić

                                        18,30 + Ivan Gelemanović