ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. listopada 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Antun Marija Claret

Utorak:         Bl. Katarina Kotromanić

Srijeda:         Sv. Dimitrije Srijemski

Četvrtak:       Sv. Sabina

Petak:            Sv. Šimun i Juda Tadej apostoli

Subota:          Sv. Donat

Nedjelja:       31. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30, osim u subotu kada je u jutro u 7,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00; župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured od ovog tjedna radi redovito; u ponedjeljak 16,30 do 18,00; ostale dane prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00; u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Ove godine do sada je lukno podmirilo 254 obitelji. Prošli tjedan svoje obveze podmirilo je 18 obitelji. Potičem i ostale. Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe.

 

 1. Nova vjeronaučna godina: Nastavljamo sa župnim vjeronaukaom. Idući tjedan na redu su: 3. raz. – četvrtak u 10,00 sati; 5. raz. – četvrtak u 14,30 sati; 6. raz. – srijeda u 16,00 sati; 7. raz. – četvrtak u 16,00 sati; 8. raz. utorak u 17,00. Krizmanici 1. i 2. raz. srednje škole nedjeljom nakon večernje Sv. Mise. Priprava za Krizmu uključuje obavezno sudjelovanje na Sv. Misi i nakon Mise predavanje i pouku. Potičem svu djecu da redovito dolaze na župni vjeronauk, a isto tako da redovito dolaze na nedjeljnu Sv. Misu. Posebno pozivam vas roditelje i vas starije da djecu rdovito šaljete na vjeronauk i potičete ih na redovito sudjelovnje na Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svetinja i blago koje nam je Gospodin ostavio.

 

 1. „100 kubika tolih iskrica“: I ove godine dekanatski Caritas Brodskih dekanata organizira humanitarnu akciju „100 kubika toplih iskrica“ u kojoj prikupljamo novac za nabavku ogrjevnih drva za siromašne u našim župama. Ovdje kod ambona je košarica gdje možete ostaviti svoj dar ili osobno donijeti u župni ured. Akcija traje do blagdana Svih Svetih, kada ćemo milostinju prikupljenu kod Sv. Mise na groblju pribrojiti ovoj akciji. Budimo solidarni s onima koji imaju manje od nas i potrebni su naše pomoći. Pomozimo koliko možemo.

 

 1. Listopadska pobožnost: Cijeli ovaj mjesec listopad je Listopadska pobožnost u čast Majci Božjoj. Svaki dan Prije Sv. Mise u 18,00 je Sv. Krunica, litanije i pobožnost Majci Božjoj. Nastojmo barem koji dan kroz ovaj Mjesec posvetiti našoj Nebeskoj Majci Mariji. Dođimo i molimo Marijin majčinski zagovor i pomoć u svagdanjem životu.

 

 1. Misijska nedjelja: Danas je Misijska nedjelja. Svojom molitvom i svojim darovima pomažemo misionare i njihov rad u dalekim zemljama gdje navješćuju Evanđelje. Svi naši darovi i milostinja od ove nedjelje idu za misije.

 

 1. Kalendari: Stigli su kalendari za 2023. god. Možete ih nabaviti ispred crkve ili u župnom uredu.

 

 1. Bračni jubileji: U nedjelju 13. studenog pod večernjom Sv. Misom proslavit ćemo bračne jubileje. Pozivam sve koji ove godine obilježavaju 10, 20, 25 – srebreni jubilej; 30, 40, 50 – zlatni jubilej braka da se prijave u župni ured kako bismo tom Sv. Misom zahvalili Gospodinu za njihove godišnjice braka.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak        24. 10. 18,30 + Anđa, Ante i Pejo Miloš

 

Utorak               25. 10. 18,30 + Marija Kruljac i obitelj

 

Srijeda               26. 10. 18,30 + Nikola i Stjepan Šinko

 

Četvrtak             27. 10. 18,30 + Marija i Luka Gavran

 

Petak                28. 10. 18,30 + Ruža i Petar Đurković

 

Subota                29. 10.   7,30 + Žarko Bošnjak

 

Nedjelja             30. 10.   8,00    Za župljane

                                      10,30 + Anica i Stipo Vukoje i obitelj

                                     18,30 + Miro Čuljak