ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0
 1. listopada 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Franjo Borgia

Utorak:         Sv. Ivan XXIII, papa

Srijeda:         Sv. Serafin

Četvrtak:       Sv. Eduard

Petak:            Sv. Kalist, papa

Subota:          Sv. Terezija Avilska

Nedjelja:       29. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00; župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured od ovog tjedna radi redovito; u ponedjeljak 16,30 do 18,00; ostale dane prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00; u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Ove godine do sada je lukno podmirilo 221 obitelj. Prošli tjedan svoje obveze podmirilo je 12 obitelji. A ostali? Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe.

 

 1. Nova vjeronaučna godina: Nastavljamo sa župnim vjeronaukaom. Idući tjedan na redu su: 3. raz. – četvrtak u 10,00 sati; 5. raz. – četvrtak u 14,30 sati; 6. raz. – srijeda u 16,00 sati; 7. raz. – četvrtak u 15,00 sati; 8. raz. utorak u 17,00 sati. Krizmanici 1. i 2. raz. srednje škole nedjeljom nakon večernje Sv. Mise. Priprava za Kriu uključuje obavezno sudjelovanje na Sv. Misi i nakon Mise predavanje i pouku. Potičem svu djecu da redovito dolaze na župni vjeronauk, a isto tako da redovito dolaze na nedjeljnu Sv. Misu. Posebno pozivam vas roditelje i vas starije da djecu rdovito šaljete na vjeronauk i potičete ih na redovito sudjelovnje na Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svetinja i blago koje nam je Gospodin ostavio.

 

 1. „100 kubika tolih iskrica“: I ove godine dekanatski Caritas Brodskih dekanata organizira humanitarnu akciju „100 kubika toplih iskrica“ u kojoj prikupljamo novac za nabavku ogrjevnih drva za siromašne u našim župama. Ovdje kod ambona je košarica gdje možete ostaviti svoj dar ili osobno donijeti u župni ured. Akcija traje do blagdana Svih Svetih, kada ćemo milostinju prikupljenu kod Sv. Mise na groblju pribrojiti ovoj akciji. Budimo solidarni s onima koji imaju manje od nas i potrebni su naše pomoći. Pomozimo koliko možemo.

 

 1. Zahvalna nedjelja: Slijedeće nedjelje u našoj župi je „Zahvalna nedjelja za plodove zemlje“. Pod Sv. Misom u 10,30 zahvalit ćemo Gospodinu za sve plodove zemlje kojima nas je obdario za svagdanju prehranu. Tko god ima narodnu nošnju neka se obuče. Crkvu ćemo uređivati u subotu od 14,00 sati. Tko god može doći neka dođe pomoći da se crkva okiti i uredi.

 

 1. Listopadska pobožnost: Cijeli ovaj mjesec listopad je Listopadska pobožnost u čast Majci Božjoj. Svaki dan Prije Sv. Mise u 18,00 je Sv. Krunica, litanije i pobožnost Majci Božjoj. Nastojmo barem koji dan kroz ovaj Mjesec posvetiti našoj Nebeskoj Majci Mariji. Dođimo i molimo Marijin majčinski zagovor i pomoć u svagdanjem životu.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak        10. 10. 18,30 + Ivan, Anđa i Mara Kustura

 

Utorak               11. 10. 18,30 + Luka Olić i Stjepan Matičević

 

Srijeda               12. 10. 18,30 + Jela Rapušić

 

Četvrtak             13. 10. 18,30 + iz obitelji Gutić

 

Petak                14. 10. 18,30 + iz obitalji Dejanović i Balen

 

Subota                15. 10. 18,30 + Drago Đaković

 

Nedjelja             16. 10.   8,00    Za župljane

                                      10,30 + Ivo, Dragica i Blanka Stjepić

                                      18,30 + Petar Benković