ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. rujna 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Kuzma i Damjan

Utorak:         Sv. Vinko Paulski

Srijeda:         Sv. Vjenceslav

Četvrtak:       Sv. Mihael, Gabriel i Rafael, arkanđeli

Petak:           Sv. Jeronim

Subota:         Sv. Terezija od Djeteta Isusa – Mala Terezija                                    

Nedjelja:       27. NEDJELJA KROZ GODINU – Anđeli čuvari

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00; župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured od ovog tjedna radi redovito; u ponedjeljak 16,30 do 18,00; ostale dane prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00; u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Ove godine do sada je lukno podmirilo svega 203 obitelji. A ostali? Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe.

 

 1. Početak nove školske godine: Započela je nova školska godina. Danas pod Sv. Misom u 10,30 imat ćemo zaziv Duha Svetoga. Za prvi razred biti će blagoslov školskih torbi, stoga pozivam sve učenike rvog razreda da dođu na Sv. Misu i ponesu svoje školske torbe. Potičem svu djecu da nedjeljom redovito dolaze na nedjeljnu Sv. Misu. Posebno potičem vas roditelje i vas starije da djecu potičete na rdovito sudjelovnje u Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svetinja i blago koje nam je Gospodin ostavio. Župni vjeronauk započet ćemo idući tjedan, prema rasporedu kako bude orgnizirana nastava u školi.

 

 1. Časoslov: Radnim danom svaku večer uz Sv. Misu molimo časoslov, službenu molitvu Crkve. Zato si ponesite naočale da vidite moliti psalme.

 

 1. Upis za pripravu na Sv. Krizmu: Priprava za Sv. Krizmu je dvije školske godine. Stoga koji se žele krizmati 2024. godine, dužni su ove jeseni započeti pripravu. To su učenici 1. razreda srednje škole. Tko se želi krizmati neka se dođe upisati u župni ured kada je radno vrijeme. Priprava će početi od 1. listopada nedjeljom nakon večernje Sv. Mise. Priprava uključuje sudjelovanje na Sv. Misi i nakon Mise predavanje i pouku.

 

 1. „100 kubika tolih iskrica“: I ove godine dekanatski Caritas Brodskih dekanata organizira humanitarnu akciju „100 kubika toplih iskrica“ u kojoj prikupljamo novac za nabavku ogrjevnih drva za siromašne u našim župama. Ovdje kod ambona je košarica gdje možete ostaviti svoj dar ili osobno donijeti u župni ured. Akcija traje do blagdana Svih Svetih kada ćemo milostinju prikupljenu kod Sv. Mise na groblju pribrojiti ovoj akciji. Budimo solidarni s onima koji imaju manje od nas i potrebni su naše pomoći. Pomozimo koliko možemo.

 

 1. Godišnje Klanjane – „Klečanje“: Danas je u našoj župi godišnje „Klečanje“. Nakon Sv. Mise u 10,30 izložit ćemo Presveti Sakramenat do večernje Sv. Mise. Molio bih da se do 15,00 sati organiziraju po dvoje, troje iz molitvenih zajednica i dežuraju pred Presvetim. Od 15,00 do 17,00 mole žene koje se svake nedjelje okupljaju na molitvu. Od 17,00 do 18,00 također se rasporedite da netko bude u crkvi. Od 18,00 do Sv. Mise biti će zajedničko klanjanje i blagoslov. Dođimo i poklonimo se Isusu prisutnom u Euharistiji, jer sigurno imamo zašto moliti.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak        26. 9. 18,30 + Miro Karlović i obitelj Katalinić

 

Utorak               27. 9. 18,30 + Kamilo, Marko i Kata Tolić

 

Srijeda               28. 9. 18,30 + iz obitelji Kovačević

 

Četvrtak             29. 9. 18,30 + Jure Dankić

 

Petak                30. 9. 18,30 + Pejo Miloš

 

Subota             1. 10. 18,30 + Tončin Guberac

 

Nedjelja             2. 10.   8,00    Za župljane

                                     10,30 + Mato i Stana Dorić i Pero i Ruža Radman

                                     18,30 + Jakov Lovrić