ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. rujna 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Januarije

Utorak:         Sv. Andrija Kim

Srijeda:         Sv. Matej, apostol

Četvrtak:       Sv. Toma Vilanovski

Petak:            Sv. Pio iz Pietrelcine – Padre Pio

Subota:          Sv. Rupert                                                                                       

Nedjelja:       26. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je u ponedjeljak, utorak i subotu u jutro u 7,30, ostale dan večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00; župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured od ovog tjedna ima ovo radno vrijeme; u ponedjeljak ne radi; ostale dane ured će radititi samo poslije podne od 16,00 do 18,00 jer je u Đakovu Teološko-pastoralni seminar za sve svećenike nadbiskupije; u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Ove godine do sada je lukno podmirilo svega 180 obitelji. A ostali? Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe.

 

 1. Početak nove školske godine: Započela je nova školska godina. Prošli tjedan sva djeca su obavila Sv. Ispovijed. U nedjelju pod Sv. Misom u 10,30 imat ćemo zaziv Duha Svetoga. Za prvi razred biti će blagoslov školskih torbi, stoga pozivam sve učeniha rvog razreda da dođu na Sv. Misu i ponesu svoje školske torbe. Potičem svu djecu da nedjeljom redovito dolaze na nedjeljnu Sv. Misu. Posebno potičem vas roditelje i vas starije da djecu potičete na rdovito sudjelovnje u Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svetinja i blago koje nam je Gospodin ostavio.

 

 1. Godišnii susret prijatelja Malog Isusa : U subotu, 1. listopada 2022. sestre Služavke Maloga Isusa organiziraju odlazak na godišnji susret Prijatelja Maloga Isusa koji se održava u Štitaru, župa Sv. Mateja. Susret uključuje slavlje svete mise, pobožnost Djetetu Isusu i obiteljsko klanjanje pred jaslicama. Predvoditelj misnog slavlja i domaćin susreta je preč. Pavao Madžarević, župnik u Štitaru sa župljanima. Prijava sudjelovanja je kod sestara Služavki Maloga Isusa u Brodskom Vonogorju na tel. 035 465 465 ili 098 820 7501. Cijena putovanja je 60 kuna. Polazak će biti sa Kolonije, u 8:30 sati, 1. listopada 2022. godine.

 

 1. Duhovna obnova u Međugorju: Sestre Služavke Maloga Isusa iz Brodskog Vinogorja, od 7. do 9. listopada 2022. godine, organiziraju odlazak na duhovnu obnovu u Međugorje koju će voditi don Josip Radić. Duhovna obnova i hodočašće namijenjeni su simpatizerima i članovima društva Prijatelji Maloga Isusa. Prijava za duhovnu obnovu i hodočašće je kod sestara Služavki Maloga Isusa u Brodskom Vonogorju na tel. 035 465 465 ili 098 820 7501.

 

 1. Časoslov: Radnim danom svaku večer uz Sv. Misu molimo časoslov, službenu molitvu Crkve. Zato si ponesite naočale da vidite moliti psalme.

 

 1. Upis za pripravu na Sv. Krizmu: Priprava za Sv. Krizmu je dvije školske godine. Stoga koji se žele krizmati 2024. godine, dužni su ove jeseni započeti pripravu. To su učenici 1. razreda srednje škole. Tko se želi krizmati neka se dođe upisati u župni ured kada je radno vrijeme. Priprava će početi od 1. listopada nedjeljom nakon večernje Sv. Mise. Priprava uključuje sudjelovanje na Sv. Misi i nakon Mise predavanje i pouku.

 

 1. Sv. Ivan Pavao II: U četvrtak je 22. u mjesecu. U našoj župi to je „Dan Sv. Ivana Pavla II“. U 18,00 je „Krunica s papom“ i pobožnost Sv. Ivanu Pavlu II, a zatim je Sv. Misa. Prilika za Sv. Ispovjied je svaki dan prije Sv. Mise. Dođimo i molim zagovor Sv. Ivana Pavla, jer sigurno imamo zašto moliti.

 

11. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak        19. 9.   7,30 + Ilija i Ruža Jerković i obitelj

 

Utorak               20. 9.   7,30 + iz obitelji Popić

 

Srijeda               21. 9. 18,30 + Eva i Nikola Soldan i obitelj Soldan

 

Četvrtak             22. 9. 18,30 + Ivica Blažević

 

Petak                23. 9. 18,30 + Mile Jurčić

 

Subota                24. 9.   7,30 + Mara, Helmut i Josef Weisbacher

 

Nedjelja             25. 9.   8,00    Za župljane

                                    10,30 + Božo i Manda Pranjić i Manda Vidović

                                    18,30 + Marijan Mijić