ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. svibnja 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. USKRSNA NEDJELJA – Sv. Sofija

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Ivan Nepomuk

Utorak:         Sv. Paškal

Srijeda:         Sv. Venancije

Četvrtak:       Sv. Celestin

Petak:            Sv. Bernardin Sijenski

Subota:          Sv. Andrija Bobola                                                                          

Nedjelja:        6. VAZMENA – Sv. Rita

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu, jutarnja u 8,00, župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi: ponedjeljak 16,30 – 18,00: utorak, srijedu, četvrtak i petak od 9,00 do 10,00 i poslije podne od 16,00 do 18,00. U subotu  od 9,00 – 10,00. Subotom popodne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Prikupljanje za radove u našoj župi: Hvala svima Vama koji odvajate i pomažete ove naše radove. Gospodin svima vratio stostruko. Kako sam najavio u pismu koje ste dobili, skupljat ćemo kroz četiri mjeseca po 50 kn po obitelji. Sredstva su namijenjena za obnovu župne crkve. Prvi mjesec je prošao odlično. Hvala svima vama koji ste sudjelovali u ovoj akciji. Ovoga tjedna krenut će skupljanje za drugi mjesec. Posebno hvala povjerenicima koji su žrtvovali svoje vrijeme i uložili trud za dobrobit svih nas. Uvijek se sjetite da sve što radimo je za dobrobit cijele župe. Neka vam uvijek u ušima zvone Isusove riječi: „Mjerom kojom mjerite i vama će se za uzvrat mjeriti”.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Molio bih sve roditelje krizmanika i prvopričesnika, da prije Krizme i Prve sv. Pričesti podmirite sve svoje obveze prema župi. Zato nemojte čekati zadnji dan pred Krizmu i Prvu Pričest. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu i o materijalnim potrebama naše župe.

 

 1. Župna kateheza: Župni vjeronuk ovaj tjedan imaju ovi razredi: 1. raz. ponedjeljak u 17,00; 2. raz. srijeda u 17,00; 3. raz. srijeda u 15,00; 4. raz. ponedjeljak u 15,00; krizmanici 1.raz srednje škole u nedjelju nakon večernje Sv. Mise.

 

 1. Trodnevnica za Mariju Pomoćnicu: U subotu, nedjelju i ponedjeljak je trodnevna duhovna obnova za blagdan Marije Pomoćnice. Od 18,00 je prilka za Sv. Ispovijed. U 18,30 je Sv. Misa i propovijed. Duhovnu obnovu vodi vlč. Marin Knežević. Pozivam sve vas župljane, a posebno vas Marijine štovatelje na ovu duhovnu obnovu. Dođimo moliti Marijin zagovor kroz ove dane posebno u ovom Marijinom mjesecu svibnju. Ostavimo tih večeri televizir i nađimo si vremena za molitvu kako bismo pod Marijinom zaštitom živjeli svoj kršćanski poziv.

 

 1. Sv. Ivan Pavao II: U sklopu ove duhovne obnove pada “Dan Sv. Ivana Pavla II.” U nedjelju je 22. u mjesecu. Prije večernje Mise je pobožnost Sv. Ivanu Pavlu II, a nakon Sv. Mise biti će Klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom sakramentu.

 

 1. Svibanjske pobožnosti: Mjesec svibanj posvećen je Majci Božjoj. Svasku večer obavljamo svibanjke pobožnosti u čast Majci Božjoj. U 18,00 je Sv. Krunica, litanije i pobožnost Majci Božjoj, a zatim je u 18,30 Sv. Misa. Nađimo si vremena barem koji dan kroz ovaj mjesec i dođimo na pobožnost i Sv. Misu, moleći Marijin zagovor. Sigurno svatko od nas ima zašto moliti.

 

 1. Roditeljski sastanak: U utorak nakon večernje Sv. Mise – u 19,00 sati je roditeljaki sastanak za roditelje prvopričesnika.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak      16. 5. 18,30 + iz obitelji Župan

 

Utorak             17. 5. 18,30 + iz obitelji Jukičić i Zeba

 

Srijeda             18. 5. 18,30    Na nakanu Schőnstatske obitelji

 

Četvrtak           19. 5. 18,30 + Mato Opačak i Duško Baroš

 

Petak              20. 5. 18,30 + Mato, Manda i Stipo Ključević

 

Subota             21. 5. 18,30 + Ivan, Marija, Josip i Anica Katinić

 

Nedjelja           22. 5.   8,00    Za sve župljane;

                                  10,30 + Pejo Marinić

                                  18,30 + Ivica Blažević i obitelj