Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. veljače 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Rikard

Utorak:              Sv. Jeronim Emilijani

Sijeda:               Sv. Apolonija

Četvrtak:            Bl. Alojzije Stepinac

Petak:                Gospa Lurdska

Subota:              Sv. Eulalija

Nedjelja:            6. NEDJELJA KROZ GODINU 

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu, jutarnja u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi redovito; ponedjeljak od 16,00 do 18,00 ostale dane od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i na blagdane župni ured ne radi.

 

 1. Prikupljanje za radove u našoj župi: Za sada smo stali s radovima radi blagdana i radi zime. Kada malo otopli moramo završiti započete radove. Potrebno je dovršiti garažu i ostavu, te poločiti ulaze u dvorište i dvoranu. Zatim treba dovršiti pomoćne stepenice u crkvu i napraviti nadstrešnice ipred ulaza u crkvu i izand pomoćnih stepenica. Ova nadstrešnica je stavljena samo privremeno da ne pada kiša na ulaz u lift. Kada dođe lijepo vrijeme završit ćemo sve prema nacrtima i planovima da to ima svoju ljepotu i funkcionalnost. Hvala svima Vama koji odvajate i pomažete ove radove. Gospodin svima vratio stostruko. Tko može još nešto odvojiti bio bih mu veoma zahvalan da dovršimo i isplatimo sve planirane radove. Svi radovi koje smo do sada izveli, bez lifta, koštaju 180.000,00 kn + PDV što ukupno iznosi 225.000,00 kn. Isplatio sam do sada 125.000,00 za radove i 50.000,00 za ogradu. Ostaje nam još isplatiti 82.000,00 + PDV što iznosi 102.500,00 kn. Nadam se da ćemo to prikupiti ove godine i otplatiti dug. Hvala svima Vama koji se uključujete u život naše župe na bilo koji način i pomažete radove koje smo započeli.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Molio bih sve koji to nisu učinili da svoje obveze izmire barem do Uskrsa. Posebno se to odnosi na roditelje krizmanika i prvopričesnika, prije Krizme i Prve sv. Pričesti dužni ste podmiriti sve svoje obveze prema župi. Zato nemojte čekati zadnji dan pred Križmu i Prvu Pričest. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu i o materijalim potrebama naše župe.

 

 1. Sastanak ŽEV i ŽPV: U četvrtak u 19,30 pozivam na sastanak sve članove Župnog ekonomskog vijeća i Župnog pastoralnog vijeća. Molim sve članove da si nađete vremena i sudjelujete na ovom sastanku jer moramo riješiti vrlo važne teme koje se tiču života naše župe.

 

 1. Trodnevnica za Lurdsku Gospu: U utorak, srijedu i četvrtak je trodnevnica za Lurdsku Gospu. U 18,00 je Krunica, litanije i pobožnost Gospi Lurdskoj, a zatim je Sv. Misa. Dođimo i molimo zagovor naše nebeske Majke Gospe Lurdske.

 

 1. Gospa Lurdska: U petak je blagdan Gospe Lurdske. Sv. Mise ovdje u našoj župi su u 8,00 u 10,30. U samostanskoj crkvi svečana Sv. Misa je u 17,00 i nakon Sv. Mise procesija. Sv. Misu predvodi varaždinski biskup mons. Bože Radoš.

 

 1. Gospa Brze Pomoći: U utorak je „Osmi u veljači” – hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći. U Maloj crkvi Sv. Mise su u 7,00; 9,00; 11,00 i popodne u 17,00 i 19,00.

 

 1. Kanonska vizitacija: Svakih pet godina biskup je dužan pohoditi župu. Ove godine na redu je kanonski pohod župama brodskog, sibinjskog i garčinskog dekanatata, U našoj župi kanonski pohod ili vizitacija biti će 10. ožujka. U vizitaciju dolazi nadbiskup Đuro Hranić. On će se sastati sa svim članovima molitvenih grupa i zajednica sa članovima zbora, sa ekonomskim i pastoralim vijećem, vjeroučiteljima. Molim sve koje sam nabrojio da si osiguraju slobodno popopdne 10. ožujka od 13. sati kako bi bili slobodni i kako bi se mogli sastati sa nadbiskupom.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

     Ponedjeljak        7. 2.  18,30 + Jozo i Anto Božić

 

Utorak                8. 2.  18,30 + iz obitelji Antunović i Čilić

 

Srijeda                9. 2  18,30 + Anđa i Ilija Ćulap

 

Četvrtak            10. 2. 18,30 + Ilko Marijić

 

Petak                11. 2.    8,00 + iz obitelji Jozić

                                    10,30 + Anica, Stipo i obitelj Vukoje

 

Subota              12. 2.   18,30 + iz obitelji Kovalj

 

Nedjelja            13. 2.     8,00    Za sve župljane

                                     10,30 + Jure i Marija Arelić i Ana Anušić

                                      18,30 + Vedran Ribić i obitelj Ribić i Stanišić