Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. siječnja 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 

 1. NEDJELJA PO BOŽIĆU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Ime Isusovo

Utorak:              Sv. Anđela iz Folinja

Sijeda:               Sv. Telesfor

Četvrtak:            BOGOJAVLJENJE – SV. TRI KRALJA

Petak:                Sv. Rajmund

Subota:              Gospa Brze Pomoći

Nedjelja:            KRŠTENJE ISUSOVO

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu, jutarnja u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi redovito; ponedjeljak od 16,00 do 18,00 ostale dane od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. U četvrtak i subotu župni ured ne radi jer su blagdani. Subotom poslije podne, nedjeljom i na blagdane župni ured ne radi.

 

 1. Blagoslov vode: U srijedu uoči Bogojavljenja je blagoslov Bogojavljenske vode. U 18,00 sati počinje blagoslov a zatim je Sv. Misa.

 

 1. Bogojavljenje: U četvrtak je svetkovina Bogojavljenja – Sv. Tri Kralja. Sv. Mise su kao nejedjeljom, prije podne u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30

 

 1. Prikupljanje za radove u našoj župi: Za sada smo stali s radovima radi blagdana i radi zime. Kada malo otopli moramo završiti započete radove. Potrebno je dovršiti garažu i ostavu, te poločiti ulaze u dvorište i dvoranu. Zatim treba dovršiti pomoćne stepenice u crkvu i napraviti nadstrešnice ipred ulaza u crkvu i izand pomoćnih stepenica. Ova nadstrešnica je stavljena samo privremeno da ne pada kiša na ulaz u lift. Kada dođe lijepo vrijeme završit ćemo sve prema nacrtima i planovima da to ima svoju ljepotu i funkcionalnost. Hvala svima Vama koji odvajate i pomažete ove radove. Gospodin svima vratio stostruko. Tko može još nešto odvojiti bio bih mu veoma zahvalan da dovršimo i isplatimo sve planirane radove. Hvala svima Vama koji se uključujete u život naše župe na bilo koji način i pomažete radove koje smo započeli.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Molio bih sve koji to nisu učinili da svoje obveze izmire. Do sada je to učinilo 529 obitelji od 1065 kokilo ih prima blagoslov što je otprilike 50 %. Posebno se to odnosi na roditelje krizmanika i prvopričesnika, prije Krizme i Prve sv. Pričesti dužni ste podmiriti sve svoje obveze prema župi. Zato nemojte čekati zadnji dan pred Križmu i Prvu Pričest. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu i o materijalim potrebama naše župe.

 

 1. Blagoslov obitelji: Radoviti blagoslov obitelji je završio. Ako je netko bio spriječen ili nije bio kod kuće neka se javi u župni ured i doći ću naknadno po dogovoru. Zahvaljujem svima koji su nas liepo prilili i nagradili.

 

 1. Gospa Brze Pomoći: U subotu je blagdan Gospe Brze Pomoći. U Svetištu i župi Gospe Brze pomoći je crkveni god. Sv. Mise su u 7,00; 9,00; 11,00; 17,00 i 19,00. sati. Pođimo i molimo zagovor naše Nebeske Majke Gospe Brze Pomoći.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak      3. 1.  18,30 + Mato i Ana Vinković

 

Utorak              4. 1.  18,30    Za duše u Čistilištu

 

Srijeda              5. 1.  18,30 + Marko i Anica Kutlić

 

Četvrtak            6. 1.    8,00 + Josip i Manda Galović

                                       10,30 + Ivica Janković

                                       18,30 + Pavao Cindrić

 

Petak                7. 1.  18,30 + Jure Andrić

 

Subota              8. 1.   18,30 + Josip, Marija i Josip Svrakačić

 

Nedjelja             9. 1.   8,00    Za sve župljane

                                    10,30 + Josip i Zlata Boček

                                     18,30 + Antun, Ana i ŽeljkA Brzica