Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. prosinca 2021.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJALJA DOŠAŠĆA – ADVENTA

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Eugen i Makarije

Utorak:              Sv. Petar Kanizije

Sijeda:               Sv. Honorat – Časlav

Četvrtak:            Sv. Viktorija

Petak:                Badnjak – Adam i Eva

Subota:              ROĐENJE ISUSOVO – BOŽIĆ

Nedjelja:            SVETA OBITELJ – Sv. Stjepan prvomučenik

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svako jutro zornica u 6,00 sati. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu. Jutarnja u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi do Badnjaka; svaki dan odmah nakon zornice do 7,30. Zatim ponovno: ponedjeljak 16,00 – 18,00, utorak, srijeda i četvrtak od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 15,30 – 17,00; u petak ured radi samo prije podne od 9,00 do 11,00. U petak župni ured radi samo prije podne. Subotom poslije podne, nedjeljom i na blagdane župni ured ne radi.

 

 1. Priprava za Sv. Krizmu: Pripravnici za krizmu 1. i 2. raz. srednje škole trebaju doći na večernju Sv. Misu i poslije je kratki suset.

 

 1. Prikupljanje za radove u našoj župi: Još moramo izvesti neke radove prije tehničkog i puštanja lifta u pogon. Moramo napraviti nadstrešnicu nad ulazom. Hvala svima Vama koji odvajate i pomažete ove radove. Gospodin svima vratio stostruko. Tko može još nešto odvojiti bio bih mu veoma zahvalan da do kraja godine isplatimo sve radove. Hvala svima Vama koji se uključujete u život naše župe na bilo koji način i pomažete radove koje smo započeli.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Molio bih sve koji to nisu učinili da svoje obveze izmire. Do sada je to učinilo 466 obitelji od 1065 kokilo ih prima blagoslov. Posebno se to odnosi na roditelje krizmanika i prvopričesnika, prije Krizme i Prve sv. Pričesti dužni ste podmiriti sve svoje obveze prema župi. Zato nekojte čekati zadnji dan pred Križmu i Prvu Pričest. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu i o materijalim potrebama naše župe.

 

 1. Došašće – Advent: Još ovaj tjedan do Badnjaka je Sv. Misa „Zornica” u 6,00. Nakon Zornica djecu pozivam u malu dvoranu gdje ih čekaju čaj i kifle i tamo neka pričekaju odlazak u školu.

 

 1. Spremanje crkve: Sutra u ponedjeljak od 16,00 sati počinjemo praviti jaslice i spremati crkvu za Božić Molio bih sve koji imate malo dobre volje da dođete pomoći.

 

 1. Ispovijed bolesnika: Ispovijed starijih i bolesnih po kućama biti će sutra 20. 12. Krećemo od 9,00 sati. Za ispovijed po kućama obavezno prijavite bolesnika da znam kamo ću doći

 

 1. „Košara dobrote”: I ove godine stavili smo ovdje pokraj ambona košaru gdje možete donositi svoje darove u hrani i higjenskim sredstvima, od kojih ćemo napraviti pakete za potrebne u našoj župi i tako im uljepšati Božić. Prikupljanje traje od prve Zornice do 20. prosinca.

 

 1. Božićna Ispovijed: Tko se nije stigao ispovijediti jučer kada je u našoj župi bila Božićna ispovijed, može to učiniti svaki dan prije Zornice. Ispovijedam svaki dan od 5,30 do 5 minuta prije 6,00 kada se idem spremiti za Sv. Misu. Tko se želi ispovijediti neka dođe na vrijeme a ne u zadnji čas. Također ću ispovijedati u srijedu i četvrtak od 17,00 do 18,00 sati.

 

 1. Sv. Ivan Pavao II: U srijedu je 22. u mjesecu. U našoj župi to je „dan Sv. Ivana Pavla II”. U jutro zornica je redovito u 6,00 sati. Na večer u 18,00 je „Krunica s papom”, zatim je u 18,30 Sv. Misa. Nakon Sv. Mise je Klanjanje Isusu u Presvetom Sakramentu. Prilika za Sv. Ispovijed je od 17,00 sati.

 

 1. Polnoćka: U petak je Badnjak. Na večer u 20,00 je Dječija polnoćka. U 24,00 je Polnoćka – slavlje Isusova Rođenja.

 

 1. Božić: U subotu je svetkovina Rođenja Isusova – BOŽIĆ. Sv. Mise su kao nedjeljom; u 8,00 u 10,30 i večernja u 18,30. Tko je sudjelovao na Polnoćki dužan je sudjelovati i na jednoj Božićnoj Sv. Misi.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak      20. 12. 6,00 + Anto i Eva Jurišić

 

Utorak              21. 12. 6,00 + Ivan Jurišić

 

Srijeda              22. 12. 6,00 + Ivan, Mijat i Luka Kljajić

                                    18,30 + Manda i Marica Kozina

 

Četvrtak            23. 12. 6,00 + Petar, Marija i Anto Štuc

 

Petak                24. 12. 6,00 + Adam Mehandžija

                                    20,00 + Ivan Nikolić

                                    24,00 + Marija Krompač

 

Subota              25. 12. 8,00    Za župljane

                                    10,30 + Zdravko Sarilar i + Jozo i Anđa Čorapović

                                    18,30 + Kata i Ferdinand Miličević i obitelj

 

Nedjelja            26. 12.   8,00    Za sve župljane

                                     10,30 + Stjepan Jurić

                                     18,30 + Josip Svrakačić