Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. studenog 2021.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJALJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Bl. Gracija Kotorski

Utorak:              Posveta Lateranske bazilike

Sijeda:               Sv. Leon Veliki

Četvrtak:            Sv. Martin, biskup

Petak:                Sv. Jozafat

Subota:              Sv. Stanislav Kostka – Stanko

Nedjelja:            33. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30, osim u ponedjeljak kada je u jutro u 7,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu. Jutarnja u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi; ponedjeljak: NE RADI; utorak, srijeda, četvrtak i petak prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 17,45; u subotu radi od 9,00 do 10,00. Tada je sigurno netko u uredu. U drugo vrijeme nema nikoga. Subotom poslije podne, nedjeljom i na blagdane župni ured ne radi.

 

 1. Župni vjeronauk: Župni vjeronauk ovaj tjedan je za: 3. raz. srijeda u 15,00; 5. raz. utorak u 16,00; 6. raz. ponedjeljak u 16,00; 7. raz. srijeda u 15,00; . raz četvrtak u 17,00. Podsjećam da treba redovito nedjeljm i blagdanom dolaziti na Sv. Misu. Roditelji i vi stariji šaljite djecu nedjeljom na Sv. Misu. To je vaša roditeljska obveza i dužnost, odgajati djecu u vjeri, kako ste obećali na njihovom krštenju.

 

 1. Priprava za Sv. Krizmu: Priprava za krizmanike 1. i 2. raz. srednje škole je večeras nakon večernje Sv. Mise. Treba doći na večernju Sv. Misu i poslije je kratki suset.

 

 1. Prikupljanje za radove u našoj župi: Kako vidite radovi pomalo idu kraju. Lift je potpuno gotov samo ne može se koristiti dok ne prođe tehnički pregled. Ali prije tehničkog moramo napraviti stepenice i nadstrešnicu nad ulazom. Hvala svima Vama koji odvajate i pomažete ove radove. Gospodin svima vratio stostruko. Za radove još nam nedostaje 58.000 kn. Tko može još nešto odvojiti bio bih mu veoma zahvalan da do kraja godine isplatimo sve radove. Nadam se nekoj pomoći i od drugih donatora, no to nije sigurno. Uzdam se u Božju providost te vašu darežljivost i osjećaj za župu i vjerujem da ćemo nekako isplivati do kraja godine. Hvala svima Vama koji se uključujete u život naše župe na bilo koji način i pomažete radove koje smo započeli.

 

 1. Godina Sv. Josipa: U ovoj “Godini Sv. Josipa” svake srijede prije Sv. Mise imamo pobožnost Sv. Josipu i zavjetnu Misu u čast Sv. Josipa. U 18,00 je “Krunica Sv. Josipa” i pobožnost, a zatim je Sv. Misa u 18,30 sati.

 

 1. Gospa Brza Pomoći: U ponedjeljak je „osmi u mjesecu” – hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći. Sv. Mise su: u 6,30; 8,30; 10,30; i popodne u 17,00 i 18,30.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Molio bih sve koji to nisu učinili da svoje obveze izmire. Posebno se to odnosi na roditelje krizmanika i prvopričesnika. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu i o materijalim potrebama naše župe.

 

 1. Kalendari: Stigli su kalendari za 2022. godinu. Možete ih nabaviti u župnom uredu i nedjeljom ispred crkve nakon svake Sv. Mise.

 

 1. „100 KUBIKA TOPLIH ISKRICA”: Danas završava akcija „100 kubika toplih iskrica” u kojoj prikupljamo sredstva za nabavu ogrjevnog drveta za siromašne. Ova akcija obuhvatila je sve škole i sve župe na području ovih dekanata. Tko može našto odvojiti za ovu akciju neka svoj dar stavi i košaricu kod ambona. Također milostinja sa Sv. Mise koja se slavi na Svi Svete na groblju ide u ovj fond. Caritas brodskog dekanata vodi ovu akciju i kada prikupi sredstva nabavit će drva za potrebne. Hvala svima Vama koji imate osjećaja za potrebne i svojim darom podupirete ovu akciju.

 

 1. Bračni jubileji: Na svetkovinu Krista Kralja 21. ovog mjeseca pod večernjom Sv. Misom proslavit ćemo bračne jubileje. Svi koji ove godine obilježavaju 10, 20, 25-srebreni jubilej, 30, 40 ili 50 godina braka neka se prijave u župnui ured da priredim povelje i znam kolko je bračnih parova koji žele sudjelovati u ovom slavlju. Tu Sv. Misu prikazat ću za sve jubilarce.

 

 1. Svete Mise: Upisujem Svete Mise za cijelu iduću godinu. Kod upisa Sv. Mise se odmah uplaćuju.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak        8. 11.   7,30 + Ilija, Ante i Anđa Anđelić

 

Utorak                9. 11. 18,30 + Ana i Luka Olić

 

Srijeda              10. 11. 18,30 + Vinko Jerković i obitelj

 

Četvrtak            11. 11. 18,30 + Josip Svrakaćić

 

Petak                12. 11. 18,30 + iz obitelji Džaić i Markioli

 

Subota              13. 11. 18,30 + Miro Marić

 

Nedjelja            14. 11.   8,00    Za sve župljane

                                          10,30 + Branko Bilogrević

                                          18,30 + Ilija Mandić