Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. listopada 2021.

ŽUPNI OGLASI

  

 1. NEDJALJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      SVI SVETI

Utorak:              Dušni dan

Sijeda:               Sv. Martin Porres

Četvrtak:            Sv. Karlo Boromejksi

Petak:                Sv. Emerik – Mirko

Subota:              Sv. Leonard

Nedjelja:            32. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu. Jutarnja u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi redovito; ponedjeljak: od 16,00 – 17,45; utorak, srijeda, četvrtak i petak prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 17,45; u subotu radi od 9,00 do 10,00. Tada je sigurno netko u uredu. U drugo vrijeme nema nikoga. Subotom poslije podne, nedjeljom i na blagdane župni ured ne radi.

 

 1. Župni vjeronauk: Župni vjeronauk ovaj tjedan je za: 1. raz. ponedjeljak u 17,00; 2. raz. srijeda u 17,00; 3. raz. srijeda u 15,00; 4. raz. ponedjeljak u 15,00. Podsjećam da treba redovito nedjeljm i blagdanom dolaziti na Sv. Misu. Roditelji i vi stariji šaljite djecu nedjeljom na Sv. Misu. To je vaša roditeljska obveza i dužnost, odgajati djecu u vjeri, kako ste obećali na njihovom krštenju.

 

 1. Priprava za Sv. Krizmu: Priprava za krizmanike 1. i 2. raz. srednje škole je večeras nakon večernje Sv. Mise. Treba doći na večernju Sv. Misu i poslije je kratki suset.

 

 1. Prikupljanje za radove u našoj župi: Kako vidite radovi pomalo idu kraju. Hvala svima Vama koji odvajate i pomažete ove radove. Gospodin svima vratio stostruko. Za radove još nam nedostaje 58.000 kn. Tko može još nešto odvojiti bio bih mu veoma zahvalan da do kraja godine isplatimo sve radove. Nadam se nekoj pomoći i od drugih donatora, no to nije sigurno. Uzdam se u Božju providost te vašu darežljivost i osjećaj za župu i vjerujem da ćemo nekako isplivati do kraja godine. Hvala svima Vama koji se uključujete u život naše župe na bilo koji način i pomažete radove koje smo započeli.

 

 1. Godina Sv. Josipa: U ovoj “Godini Sv. Josipa” svake srijede prije Sv. Mise imamo pobožnost Sv. Josipu i zavjetnu Misu u čast Sv. Josipa. U 18,00 je “Krunica Sv. Josipa” i pobožnost, a zatim je Sv. Misa u 18,30 sati.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Molio bih sve koji to nisu učinili da svoje obveze izmire. Posebno se to odnosi na roditelje krizmanika i prvopričesnika. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu i o materijalim potrebama naše župe.

 

 1. Kalendari: Stigli su kalendari za 2022. godinu. Možete ih nabaviti u župnom uredu i nedjeljom ispred crkve nakon svake Sv. Mise.

 

 1. „100 KUBIKA TOPLIH ISKRICA”: U sva četiri dekanata, Velikokopaničkom, Gačinskom, Brodskom i Sibinskom traje jesenska akcija „100 kubika toplih iskrica” u kojoj prikupljamo sredstva za nabavu ogrjevnog drveta za siromašne. Ova akcija obuhvatila je sve škole i sve župe na području ovih dekanata. Tko može našto odvojiti za ovu akciju neka svoj dar stavi i košaricu kod ambona. Također milostinja sa Sv. Mise koja se slavi na Svi Svete na groblju ide u ovj fond. Caritas brodskog dekanata vodi ovu akciju i kada prikupi sredstva nabavit će drva za potrebne. Hvala svima Vama koji imate osjećaja za potrebne i svojim darom podupirete ovu akciju.

 

 1. Svi sveti: Sutra u ponedjeljak je svetkovina Svih Svetih. Sv. Mise ovdje u župnoj crkvi su u jutro u 8,00 večernja u 18,30. Na gradskom groblju Sv. Misa je u 11,00.

 

 1. Dušni dan; U utorak je Dušni dan, spomen svih vjernih mrtvih. U našoj župnoj crkvi Sv. Mise su u jutro u 8,00 i večernja u 18,30 za sve vjerne mrtve. Na groblju je Sv. Misa u 9,00.

 

 1. Blagoslov grobova: Blagoslov grobova biti će danas u nedjelju od 14,00 do 16,00. Na Svi Svete od 10,00 do 11,00 i od 12,00 do 16,00. Na Dušni dan nakon Sv. Mise do 12,00 sati.

 

 1. Svete Mise: Od utorka upisujem Svete Mise za cijelu iduću godinu. Kod upisa Sv. Mise se odmah uplaćuju.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak        1. 11.   8,00 + Anto Lipovac

                                     11,00   Na groblju za sve župljane

                                     18,30 + Ana, Luka, Marko i Ivan Ivanković

 

Utorak                2. 11.   8,00 + Stjepan i Darko Jurić

                                     18,30   Za sve vjerne mrtve

 

Srijeda                3. 11. 18,30   Za duše u Čistilištu

 

Četvrtak              4. 11. 18,30 + iz obitelji Ević i Blažanović

 

Petak                  5. 11. 18,30 + Elizabeta, Zdenka i Josip Janković

 

Subota                6. 11. 18,30 + Ivka i Marko Mihalj

 

Nedjelja              7. 11.   8,00    Za sve župljane

                                     10,30 + Petar i Lucija Vilić i obitelj

                                     18,30 + Mara Begić