Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. listopada 2021.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJALJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Bl. Katarina Kotromanić

Utorak:              Sv. Dimitrije Srijemski

Sijeda:               Sv. Sabina

Četvrtak:            Sv. Šimun i Juda Tadej, apostoli

Petak:                Sv. Mihovil Rua

Subota:              Sv. Marcijan

Nedjelja:            31. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu. Jutarnja u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi redovito; ponedjeljak: od 16,00 – 17,45; utorak, srijeda, četvrtak i petak prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 17,45; u subotu radi od 9,00 do 10,00. Tada je sigurno netko u uredu. U drugo vrijeme nema nikoga. Subotom poslije podne, nedjeljom i na blagdane župni ured ne radi.

 

 1. Župni vjeronauk: Župni vjeronauk ovaj tjedan je za: 3. raz. srijeda u 10,00; 5. raz. utorak u 16,00; 6. raz. ponedjeljak u 16,00; 7. raz. srijeda u 15,00; 8. raz. četvrtak u 17,00. Podsjećam da treba redovito nedjeljm i blagdanom dolaziti na Sv. Misu. Roditelji i vi stariji šaljite djecu nedjeljom na Sv. Misu. To je vaša roditeljska obveza i dužnost, odgajati djecu u vjeri, kako ste obećali na njihovom krštenju.

 

 1. Priprava za Sv. Krizmu: Priprava za krizmanike 1. i 2. raz. srednje škole je večeras nakon večernje Sv. Mise. Treba doći na večernju Sv. Misu i poslije je kratki suset.

 

 1. Prikupljanje za radove u našoj župi: Kako vidite radovi pomalo idu kraju. Hvala svima Vama koji odvajate i pomažete ove radove. Gospodin svima vratio stostruko. Za radove još nam nedostaje 58.000 kn. Tko može još nešto odvojiti bio bih mu veoma zahvalan da do kraja godine isplatimo sve radove. Nadam se nekoj pomoći i od drugih donatora, no to nije sigurno. Uzdam se u Božju providost te vašu darežljivost i osjećaj za župu i vjerujem da ćemo nekako isplivati do kraja godine. Hvala svima Vama koji se uključujete u život naše župe na bilo koji način i pomažete radove koje smo započeli.

 

 1. Godina Sv. Josipa: U ovoj “Godini Sv. Josipa” svake srijede prije Sv. Mise imamo pobožnost Sv. Josipu i zavjetnu Misu u čast Sv. Josipa. U 18,00 je “Krunica Sv. Josipa” i pobožnost, a zatim je Sv. Misa u 18,30 sati.

 

 1. Inicijativa „40 dana za život”: „Molitva 40 dana za život” – Molitvom zaustavimo pobačaj, traje do 31. listopada. Svaki dan moli se ispred bonice na Radničkom trgu (trg ispred poliklinike) od 7,00 do 19,00. Nasojte se ukljičiti i moliti. Sutra je ovdje u našoj župnoj crkvi izložen Presveti Sakramenat od 15,00 – 18,00 sati, stoga dođmo i molimo na ovu nakanu.

 

 1. Listopadske pobožnosti: Cijeli ovaj mjesec listopad posvećen je Majci Božjoj Kraljici Svete Krunice. Svaku večer u 18,00 je Sv. Krinica i pobožnost Majci Božjoj, a zatim je Sv. Misa. Dođimo barem koji dan kroz ovaj mjesec i molimo zagovor naše nebeske Majke Marije.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Molio bih sve koji to nisu učinili da svoje obveze izmire. Posebno se to odnosi na roditelje krizmanika i prvopričesnika. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu i o materijalim potrebama naše župe.

 

 1. Kalendari: Stigli su kalendari za 2022. godinu. Možete ih nabaviti u župnom uredu i nedjeljom ispred crkve nakon svake Sv. Mise.

 

 1. „100 KUBIKA TOPLIH ISKRICA”: U sva četiri dekanata, Velikokopaničkom, Gačinskom, Brodskom i Sibinskom traje jesenska akcija „100 kubika toplih iskrica” u kojoj prikupljamo sredstva za nabavu ogrjevnog drveta za siromašne. Ova akcija obuhvatila je sve škole i sve župe na području ovih dekanata. Tko može našto odvojiti za ovu akciju neka svoj dar stavi i košaricu kod ambona. Također milostinja sa Sv. Mise koja se slavi na Svi Svete na groblju ide u ovj fond. Caritas brodskog dekanata vodi ovu akciju i kada prikupi sredstva nabavit će drva za potrebne. Hvala svima Vama koji imate osjećaja za potrebne i svojim darom podupirete ovu akciju.

 

 1. Misijska nedjelja: Danas je „Misijaka nedjelja” kada posebno mislimo na Misije i misionare. Misije pomažemo svojom molitvom, žrtvom i materijalnim darom. Žrtvojmo nešto za potrebe Misija.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak      25. 10. 18,30 + Ana i Luka Olić

 

Utorak              26. 10. 18,30 + Marko i Slava Lukavski

 

Srijeda              27. 10. 18,30 + Ružica Lamot

 

Četvrtak            28. 10. 18,30    Za duše u Čistilištu

 

Petak                29. 10. 18,30 + Manda, Antun, Eva i Mijo Stanić

 

Subota              30. 10. 18,30 + Josip Jerković i obitelj

 

Nedjelja            31. 10.   8,00    Za sve župljane

                                     10,30 + Anica i Stipo Vukoje i obitelj

                                     18,30 + Miro Čuljak