Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. listopada 2021.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJALJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Ivan XXIII, papa

Utorak:              Sv. Serafin

Sijeda:               Sv. Eduard

Četvrtak:            Sv. Kalist, papa

Petak:                Sv. Terazja Avilska

Subota:              Sv. Marija Margareta Alacoque

Nedjelja:            29. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30, osim u subotu kada je u jutro u 8,00. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu. Jutarnja u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi redovito; ponedjeljak: od 16,00 – 17,45; utorak, srijeda, četvrtak i petak prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 17,45; u subotu radi od 9,00 do 10,00. Tada je sigurno netko u uredu. U drugo vrijeme nema nikoga. Subotom poslije podne, nedjeljom i na blagdane župni ured ne radi.

 

 1. Župni vjeronauk: Župni vjeronauk ovaj tjedan je za: 3. raz. četvrtak u 10,00; 5. raz. utorak u 16,00; 6. raz. ponedjeljak u 16,00; 7. raz. srijeda u 15,00; 8. raz. četvrtak u 17,00. Podsjećam da treba redovito nedjeljm i blagdanom dolaziti na Sv. Misu. Roditelji i vi stariji šaljite djecu nedjeljom na Sv. Misu. To je vaša roditeljska obveza i dužnost, odgajati djecu u vjeri, kako ste obećali na njihovom krštenju.

 

 1. Priprava za Sv. Krizmu: Priprava za krizmanike 1. i 2. raz. srednje škole je večeras nakon večernje Sv. Mise. Treba doći na večernju Sv. Misu i poslije je kratki suset.

 

 1. Prikupljanje za radove u našoj župi: Kako vidite radovi pomalo napreduju. Ograda je gotova, pokivena je i garaža, uskoro bi trebao proraditi i lift. Zatim treba urediti okoliš dvorišta i crkve, te osposobiti ove pokrajne stepenice. Hvala svima Vama koji odvajate i pomažete ove radove. Gospodin svima vratio stostruko. Za radove sam do sad isplatio 160.000 kn, još nam nedostaje 58.000 kn. Za lift sam isplatio 122.000,00 kn. Još moramo dati 168.000,00 kn. Tko može još nešto odvojiti bio bih mu veoma zahvalan da do kraja godine isplatimo sve radove. Nadam se nekoj pomoći i od drugih donatora, no to nije sigurno. Ministarstvo regionalong razvoja ove godine nije raspisalo natječaj jer su sva sredstva usmejrili na područja pogođena potresom i nas nisu uračunali. Tako smo ove godine ostali bez potpore Ministarstva. No uzdam se u Božju providost te vašu darežljivost i osjećaj za župu i vjerujem da ćemo nekako isplivati do kraja godine. Hvala svima Vama koji se uključujete u život naše župe na bilo koji način i pomažete radove koje smo započeli.

 

 1. Godina Sv. Josipa: U ovoj “Godini Sv. Josipa” svake srijede prije Sv. Mise imamo pobožnost Sv. Josipu i zavjetnu Misu u čast Sv. Josipa. U 18,00 je “Krunica Sv. Josipa” i pobožnost, a zatim je Sv. Misa u 18,30 sati.

 

 1. Inicijativa „40 dana za život”: „Molitva 40 dana za život” – Molitvom zaustavimo pobačaj, traje do 31. listopada. Svaki dan moli se ispred bonice na Radničkom trgu (trg ispred poliklinike) od 7,00 do 19,00. Nasojte se ukljičiti i moliti. Sutra je ovdje u našoj župnoj crkvi izložen Presveti Sakramenat od 15,00 – 18,00 sati, stoga dođmo i molimo na ovu nakanu.

 

 1. Listopadske pobožnosti: Cijeli ovaj mjesec listopad posvećen je Majci Božjoj Kraljici Svete Krunice. Svaku večer u 18,00 je Sv. Krinica i pobožnost Majci Božjoj, a zatim je Sv. Misa. Dođimo barem koji dan kroz ovaj mjesec i molimo zagovor naše nebeske Majke Marije.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Molio bih sve koji to nisu učinili da svoje obveze izmire. Posebno se to odnosi na roditelje krizmanika i prvopričesnika. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu i o materijalim potrebama naše župe.

 

 1. Kalendari: Stigli su kalendari za 2022. godinu. Možete ih nabaviti u župnom uredu i nedjeljom ispred crkve nakon svake Sv. Mise.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

     

Ponedjeljak      11. 10. 18,30 + Ivan i Slavka Dugandžić

 

Utorak              12. 10. 18,30 + Josip Olić

 

Srijeda              13. 10. 18,30 + Manda, Adam i Marica Kovač

 

Četvrtak            14. 10. 18,30 + Ana Olić

 

Petak                15. 10. 18,30 + Niko i Stjepan Šinko

 

Subota              16. 10.   8,00 + iz obitelji Jukičić

 

Nedjelja            17. 10.   8,00    Za sve župljane

                                     10,30 + Ivo, Dragica i Blanka Stjepić

                                     18,30 + Ivan Nikolić