Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 

 1. svibnja 2021.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. VAZMENA NEDJELJA

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Filip i Jakov, apostoli

Utorak:              Sv. Florijan

Sijeda:               Sv. Peregrin

Četvrtak:            SV. DOMINIK SAVIO

Petak:                Sv. Dujam

Subota:              Bl. Dj. Marija Posrednica

Nedjelja:            6. USKRSNA

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom raspordu; župna u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Slijedeći tjedan župni ured radi redovito: u ponedjeljak 17,00 – 18,00, u utorak, srijedu i petak od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 17,30 i subotu od 9,00 – 10,00. U četvrtak župni ured ne radi jer je u našoj župi svetkovina našeg nebeskog zaštitinika Sv. Dominika Savia. Subotom poslije podne, nedjeljom i na blagdane župni ured ne radi.

 

 1. Župni vjeronauk: Župni vjeronauk idući tjedan je ovim redom; 1. raz. ponedjeljak u 17,00; 2. raz. ponedjeljak u 16,00; 3. raz. utorak u 15,00; 4. raz. ponedjeljak u 15,00. Krizmanici 1. razred nedjeljm nakon večernje Sv. Mise. Podsjećam da treba obavezno doći nedjeljm na Sv. Misu.

 

 1. Trodnevnica Sv. Dominiku Saviu: Sutra u ponedjeljak u utorak i srijedu je Trodnevnica u čast Sv. Dominika Savia, našeg nebeskog zaptitnika. Trtodnevnicu vode, p. Siniša, franjevac iz brodskog samostana, zatim kapelan vlč. Božidar Nađ i đakon vlč. Marko Obradović iz Male crkve. Prilika za Sv. Ispovijed je svaki dan od 18,00. Dođimo i duhovno se pripravimo za blagdan našeg nebeskog zaštitnika Sv. Dominika Savia.

 

 1. Sv. Dominik Savio: U četvrtak je za našu župu svetkovina. Slavimo Sv. Dominika Savia, našeg nebeskog zaštitnika. Sv. Mise su kao nedjeljom; u 8,00, u 10,30 svečana sa ostalim svećenicima i večernja u 18,30. Nemojmo taj dan propustiti Sv. Misu. Slavimo svečano taj dan. Pozovimo goste i zajedno se radujmo ovoj svetkovini, moleći zagovor Sv. Dominika Savia. Posebno pozivam djecu na Sv. Misu u 10,30 jer će nakon Sv. Mise biti blagoslov djece. Taj dan nema nastave i mogu svi doći.

 

 1. Trinaest utoraka u čast Sv. Antunu: Svakog utorka do 13. lipnja prije večernje Sv. Mise obavljamo pobožnost „Trinaest utoraka u čast Svetom Antunu Padovanskom”. Pridužimo se ovoj molitvi i pobožnosti moleći moćni zagovor Sv. Antuna.

 

 1. Godina Sv. Josipa: U ovoj “Godini Sv. Josipa” svake srijede prije Sv. Mise imamo pobožnost Sv. Josipu i zavjetnu Misu u čast Sv. Josipa. U 18,00 je “Krunica Sv. Josipa” i pobožnost, a zatim je Sv. Misa u 18,30 sati.

 

 1. Svibanjska pobožnost: Započeli smo Svibanjske pobonosti u čast Majci Božjoj. Kroz cijeli mjesec svibanj u 18,00 je Sv. Krunica, litanije i pobožnost Majci Božjoj, a zatim je Sv. Misa. Dođimo barem koji dan preko tjedna i molimo zagovor naše Nebeske Majke Marije. Sigurno imamo zašto moliti.

 

 1. Gospa Brze Pomoći: U subotu je „Osmi u mjesecu svibnju” – hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći. Sv. Mise su; u 6,30; 8,30; 10,30; 12,00; i poslije podne u 17,00 i 18,30. Sv. Misu u 10,30 slavi varaždinski biskup mons. Bože Radoš.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Molio bih sve koji to nisu učinili za prošlu godinu, da svoje obveze izmire. Posebno se to odnosi na roditelje krizmanika i prvopričesnika. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu i o materijalim potrebama naše župe

 

 1. Prikupljanje za radove u našoj župi: Ove godine kako sam Vam najavio pred nama su radovi koje planiramo uraditi ove godine. Prvo na redu je ugradnja lifta da stariji i slabo pokretni mogu lakše doći u crkvu na Sv. Misu. Zatim je na redu popravak drvene ograde sa južne i zapadne strane crkvenog prostora, koja je istrula i mora se popraviti. Hvala svima Vam koji odvajate i pomažete ove radove. Od prošili puta to su: Darko Soldan, Kata Kaurinović, Goran Salihbašić i Bara Mehandžija. Od srca svima hvala, a Gospodin svima vratio stostruko. Ako sam koga propustio upisati neka se javi u župi ured.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak        3. 5. 18,30 + Mara i Ana Čalić

 

Utorak                4. 5. 18,30    Za duše u Čistilištu

 

Srijeda                5. 5. 18,30 + Anđa Mandić i Mirko Marić

 

Četvrtak              6. 5.   8,00 + Ruža Babić

                                    10,30    Za župljane

                                    18,30 + Marijan, Miro i Dejan Mijatović

 

Petak                  7. 5. 18,30 + Mara, Jela i Petar Aračić

 

Subota                8. 5. 18,30 + Stana i Ivo Gudelj

 

Nedjelja              9. 5.   8,00    Za sve župljane

                                    10,30 + Branko Bilogrević

                                    18,30 + Mato Jozak i obitelj