Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. travnja 2021.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. VAZMENA NEDJELJA – ISUS DOBRI PASTIR – Sv. Marko

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Kleto i Marcelin

Utorak:              Bl. Ozana Kotorska

Sijeda:               Sv. Petar Chanel

Četvrtak:            Sv. Katarina Sijenska

Petak:                Sv. Pio V. papa

Subota:              Sv. Josip Radnik

Nedjelja:            5. USKRSNA

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom raspordu; župna u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Slijedeći tjedan župni ured radi redovito: u ponedjeljak 17,00 – 18,00, u utorak, srijedu, četvrtak i petak od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 17,30 i subotu od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i na blagdane župni ured ne radi.

 

 1. Župni vjeronauk: Župni vjeronauk idući tjedan je ovim redom; 3. raz. četvrtak u 10,00; 5. raz. srijeda u 15,00; 6. raz. četvrtak u 16,00; 7. raz. utorak u 16,00; 8. raz. utorak u 17,00. Krizmanici 1. razred nedjeljm nakon večernje Sv. Mise. Podsjećam da treba obavezno doći nedjeljm na Sv. Misu.

 

 1. Roditeljski sastanak: Pozivam roditelje prvopričesnika na roditeljski sastanak u utorak u 19,00.

 

 1. Trinaest utoraka u čast Sv. Antunu: Svakog utorka do 13. lipnja prije večernje Sv. Mise obavljamo pobožnost „Trinaest utoraka u čast Svetom Antunu Padovanskom”. Pridužimo se ovoj molitvi i pobožnosti moleći moćni zagovor Sv. Antuna.

 

 1. Godina Sv. Josipa: U ovoj “Godini Sv. Josipa” svake srijede prije Sv. Mise imamo pobožnost Sv. Josipu i zavjetnu Misu u čast Sv. Josipa. U 18,00 je “Krunica Sv. Josipa” i pobožnost, a zatim je Sv. Misa u 18,30 sati.

 

 1. Blagoslov žita i polja: Danas je Sv. Marko. Prije večernje Sv. Mise obavit ćemo svečani blagoslov žita. Ako bude lijepo vrijeme blagoslov ćemo imati vani ispred križa u crkvenom dvorištu. Zato molim ministrante da dođu jer trebaju pomoći kod blagoslova.

 

 1. Nedjelja Dobrog Pastira: Danas slavimo Isusa Dobrog Pastira. To je svjetski dan molitve za duhovna zvanja. Pridružimo se i mi ovoj molitvi i molimo Oca nebeskog da pošalje svojoj Crkvi dobrih i svetih svećenika, redovnika i redovnica koji će svjedočiti i navještati Krista Uskrslog svakom čovjeku.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Molio bih sve koji to nisu učinili za prošlu godinu, da svoje obveze izmire. Posebno se to odnosi na roditelje krizmanika i prvopričesnika. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu i o materijalim potrebama naše župe.

 

 1. Svibanjska pobožnost: U subotu počinju Svibanjske pobonosti u čast Majci Božjoj. Kroz cijeli mjesec svibanj u 18,00 je Sv. Krunica, litanije i pobožnost Majci Božjoj, a zatim je Sv. Misa. Dođimo barem koji dan u tjednu i molimo zagovor naše Nebeske Majke Marije. Sigurno imamo zašto moliti.

 

12. Prikupljanje za radove u našoj župi: Ove godine kako sam Vam najavio pred nama su radovi koje planiramo  uraditi ove godine. Prvo na redu je ugradnja lifta da stariji i slabo pokretni mogu lakše doći u crkvu na Sv. Misu. Zatim je na redu popravak drvene ograde sa južne i zapadne strane crkvenog prostora, koja je istrula i mora se popraviti. Hvala svima Vam koji odvajate i pomažete ove radove. Od prošili puta to su: obitelj Diklić, Olgica Tolić, Ivana i Igor Gruičić. Od srca svima hvala, a Gospodin svima vratio stostruko. Ako sam koga propustio upisati neka se javi u župi ured.

 

13. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak      19. 4. 18,30 + Matija Štefančić

 

Utorak              20. 4. 18,30 + Milica, Stipo i Petar Mišić

 

Srijeda              21. 4. 18,30 + Ivo i Stana Gudelj

 

Četvrtak            22. 4. 18,30 + Ivan, Marija, Mato i Kata Mandić

 

Petak                23. 4. 18,30 + Mile Jurčić i obitelj Markovinović

 

Subota              24. 4. 18,30 + Jelka Ivančić

 

Nedjelja            25. 4.   8,00    Za sve župljane

                                   10,30 + Ivo Jukičić i obitelj

                                   18,30 + iz obitelji Dorić i Radman