Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. travnja 2021.

ŽUPNI OGLASI

 

USKRS – VAZAM

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Uskrsni ponedjeljak – Drugi dan Uskrsa

Utorak:              Sv. Irenej Srijemski

Sijeda:               Sv. Ivan de la Sale

Četvrtak:            Sv. Dionizije

Petak:                Sv. Marija Kleofina

Subota:              Sv. Ezekijel

Nedjelja:            2. USKRSNA – NEDJELJA BOŽANSKOG MILOSRĐA 

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom raspordu; župna u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Slijedeći tjedan župni ured radi: u utorak, srijedu, četvrtak i petak od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. U subotu od 9,00 – 10,00. U ponedjeljak župni ured ne radi jer je blagdan. Subotom poslije podne, nedjeljom i na blagdane župni ured ne radi.

 

 1. Župni vjeronauk: Umjesto župnog vjeronauka pozivam svu djecu i mlade na sudjelovanje u Sv. Misi. Posebno podsjećam Krizmanike na provjeru znanja u petak i subotu od 10,00 sati. Imate dolje tablicu i raspored pa se upišite kada vam odgovara doći sa jednim roditeljem. Obavezno treba doći roditelj i krizmanik. Možete se upisati po četvero u gupu. Bez ove provjere nitko se ne može krizmati.

 

 1. Uskrsni ponedjeljak: Sutra je Uskrsni ponedjeljak – Drugi dan Uskrsa. Sv. Mise su kao nedjeljom u 8,00 u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Trinaest utoraka u čast Sv. Antunu: Svakog utorka do 13. lipnja prije večernje Sv. Mise obavljamo pobožnost „Trinaest utoraka u čast Svetom Antunu Padovanskom”. Pridužimo se ovoj molitvi i pobožnosti moleći moćni zagovor Sv. Antuna.

 

 1. Godina Sv. Josipa: U ovoj “Godini Sv. Josipa” svake srijede prije Sv. Mise imamo pobožnost Sv. Josipu i zavjetnu Misu u čast Sv. Josipa. U 18,00 je “Krunica Sv. Josipa” i pobožnost, a zatim je Sv. Misa u 18,30 sati.

 

 1. Prikupljanje za radove u našoj župi: Ove godine kako sam Vam najavio pred nama su radovi koje planiramo uraditi ove godine. Prvo na redu je ugradnja lifta da stariji i slabo pokretni mogu lakše doći u crkvu na Sv. Misu. Zatim je na redu popravak drvene ograde sa južne i zapadne strane crkvenog prostora, koja je istrula i mora se popraviti. Hvala svima Vam koji odvajate i pomažete ove radove. Od prošili puta to su: Mara Gecan, Ivica Lovrić, Margita Beraković, Anto Miloš, Ante Nujić, Anica Benković, Jerko Čuljak, Ivan Martinović, Marija Saboci-Jurčić, Tihomir Gavran, Danica Vuko, Katica Zmaić, Lazar Sedlo, N.N. Lucija Kadić, Bara Mehandžija, Ivanka Furjanić, Đuro Fabčić, Mara Crnjak, Terezija Junačko, Ivančica Vergaš. Od srca Svima hvala a Gospodin svima vratio stostruko. Ako sam koga propustio upisati neka se javi u župi ured.

 

 1. Gospa Brze Pomoći: U četvrtak je „Osmi u mjesecu travnju”- hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći. Sv. Mise su u; 6,30, 8,30, 19,30, 12,00, 17, i 18.30.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Molio bih sve koji to nisu učinili za prošlu godinu, da svoje obveze izmire. Posebno se to odnosi na roditelje krizmanika i prvopričesnika. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu i o materijalim potrebama naše župe.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak      5. 4.   8,00 + Zlatko Okopni

                                 10,30 + Gojko i Tomislav Vuko i obit. Janković

                                 18,30 + Stjepan, Manda i Ivan Štimac

 

Utorak              6. 4. 18,30    Za duše u Čistilištu

 

Srijeda              7. 4. 18,30 + Anto, Ivo i Jela Kaurinović

 

Četvrtak            8. 4. 18,30 + Ana Anušić i Marija i Jure Alerić

 

Petak                9. 4. 18,30 + Dragica, Ivo i Blanka Stjepić

 

Subota            10. 4. 18,30 + Anka Novoselović

 

Nedjelja          11. 4.   8,00    Za sve župljane

                                 10,30 + Marijan Kozina

                                 18,30 + Stjepan Jurić