Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. veljače 2021.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Jeronim Emilijani

Utorak:              Sv. Apolonija

Sijeda:               Bl. Alojzije Stepinac

Četvrtak:            Gospa Lurdska

Petak:                Sv. Eulalija

Subota:              Sv. Katarina Ricci

Nedjelja:            6. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Valentin – Zdravko

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30, osim u srijedu kada je u 17,00. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom raspordu; župna u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi: ponedjeljak 16,00 – 18,00; utorak, četvrtak i petak od 9,00 – 10,30 i poslije podne od 16, – 18,00; u srijedu i subotu od 9,00 – 10,30. Nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Blagoslov obitelji: U našoj župi završili smo redoviti blagoslov obitelji. Ako netko nije bio kod kuće ili je bio spriječen zbog posla ili bolesti može se javiti u župni ured na telefon 490 948 i doći ću kada se dogovorimo ili u subotu 13. 2. od 10,00 sati pa dalje. Kada završim sa cijelim blagoslovom obavijestit ću vas o rezultatima i svim podatcima koja smo prikupili.

 

 1. Godina Sv. Josipa: Papa je ovu godinu proglasio “Godinom Sv. Josipa”. Mi ćemo cijele ove godine svake srijede prije Sv. Mise imati pobožnost Sv. Josipu i zavjetnu Misu u čast Sv. Josipa. Započeli smo pobožnost “Devet srijeda u čast Sv. Josipu”. Do blagdana Sv. Josipa, 19. ožujka, svake srijede obavljat ćemo prije Sv. Mise ovu pobožnost. U srijedu je četvrta srijeda: u 16,30 je “Krunica Sv. Josipa” i pobožnost, a zatim je Sv. Misa u 17,00 sati. Pridružimo se ovoj molitvi i pobožnosti moleći moćni zagovor Sv. Jospa čuvara i hranitelja Svete Obitelji. Molimo Sv. Josipa posebno za naše obitelji i djecu, da budete pravi odgojitelji poput Sv. Josipa.

 

 1. Trodnevnica za Lurdsku Gospu: Danas, sutra u ponedjeljak i utorak biti će trodnevnica za Gospu Lurdsku, jer u srijedu molimo pobožnost Sv. Josipu. Prije večernje Sv. Mise biti će Sv. Krunica i pjevane litanije Majci Božjoj sa pripadajućim molitvama a zatim Sv. Misa. Blagdan Gospe Lurdske je ujedno i dan bolesnika. Zato uključimo se u ovu trodnevnicu moleći zagovor Gospe Lurdske posebno za bolesnike, a još više za zdravlje u ovo vrijeme pandemije i zaraze, da nam Gospa izmoli zdravlje i duše i tijela.

 

 1. Gospa Lurdska: U četvrtak je Gospa Lurdska. Sv. Mise u našoj župnoj crkvi biti će u jutro u 8,00 i večernja u 18,30. U samostanskoj crkvi svečena Sv. Misa i procesijea je u 17,00 sati.

 

 1. Gospa Brze Pomoći: U ponedjeljak je „osmi u mjesecu veljači” – hodočasnički dan Gospi Brze pomoći. Sv. Mise su u 6,30; 8,30; 10,30; 12,00 i poslije podne u 17,00 i 18,30.

 

 1. Prikupljanje sredstava za radove: Hvala svima vama koji ste prošli tjedan darovali za dovršenje i popravak naše ograde i za druge radove koje planiramo, napose ugradnja dizala da stariji i slabo pokretni mogu doći u crkvu. Od prošli puta to su: Dario Oreč, Marko Knezović, Pero Mandić, Branko Markioli, Kata Martić, Marijan Grgić. Od srca svima hvala. Gospodin Vam stostruko vratio.

 

 1. Lukno: Započela je nova godina pa Vas podsjećam na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Molio bih sve koji to nisu učinili za prošlu godinu, da svoje obveze izmire barem do kraja Korizme. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu i o materijalim potrebama naše župe.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak         8. 2. 18,30 + Slavko Jelinić

 

Utorak                9. 2. 18,30 + Jadranka Škorić

 

Srijeda              10. 2. 17,00 + Anto, Šimo, i Grgo Galić

 

Četvrtak           11. 2.   8,00 + Ana Marjanović

                                  18,30 + Petar i Terezija Rukavina

 

Petak                12. 2. 18,30 + iz obitelji Vidović, Dujmić, Kljajić i Matković

 

Subota              13. 2. 18,30 + iz obitelji Markioli i Džaić

 

Nedjelja            14. 2.   8,00    Za sve župljane

                                   10,30 + Anto i Mara, Šimo i Mara Pranjić

                                   18,30 + Ana i Antun Kovačević