Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. prosinca 2020.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Petar Kanizije

Utorak:              Sv. Honorat – Časlav

Sijeda:               Sv. Ivan Kentijski

Četvrtak:            Badnjak – Adam i Eva

Petak:                BOŽIĆ – ROĐENJE ISUSOVO

Subota:              SV.  STJEPAN, prvomučenik 

Nedjelja:            SVETA OBITELJ – Sv. Ivan apostol

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svako jutro zornice su u 6,00 i 7,00. Radi ograničenog broja vjernika na Sv. Misama imamo dvije zornice. Vi koji radite i imate nastavu od 7,00 sati, dođite na zornicu u 6,00 a ostali dođite u 7,00. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom raspordu; župna u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi do Badnjaka. Ured radi; svaki dan nakon zornice do 8,00 sati i u ponedjeljak, utorak i srijedu, od 9,00 – 10,30; i poslije podne od 15,30 – 18,00; Na Badnjak ured radi samo prije podne do 10,30. Od Božića do 28. 12. župni ured ne radi.

 

 1. Zornice: Zornice su još u ponedjeljak, utorak i srijedu u 6,00 i u 7,00. Na Badnjak nema zornice. Svaki dan pola sata prije Zornice je prilika za Sv. Ispovijed.

 

 1. Naknadna Sv. Ispovijed: Sveta Ispovijed za one koji se do sada nisu stigli ispovijediti je danas prije jutarnje i prije večernje Sv. Mise, te u ponedjeljak, utorak i srijedu od 18,00, do 19,00. Te dane u 19,00 biti će Sv. Pričest pa možete pričekati ili doći u to vrijeme.

 

 1. Košara dobrote: I ove godine do 21. 12. prikupljat ćemo hranu i ostale kućne stvari za potrebite u našoj župi, kako bismo im uljepšali Božić. Od prikupljenog napravit ćemo pakete i onda 23. 12. podijeliti. Ovdje kod ambona u crkvi stoji košara gdje možete ostaviti svoje darove. U naprijed svima hvala.

 

 1. Badnjak: U četvrtak je Badnjak. U jutro nema zornice. Zbog odredbi da sva slavlja moraju završiti do 22. sata. Sv. Mise će biti u 17,00; u 19,00 i 21,00 sat.

 

 1. Božić: U petak je Božić – svetkovina Rođenja Isusova. Sv. Mise su u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Sveti Stjepan: U subotu je Sv. Stjepan – Drugi dan Božića. Sv. Mise su u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Sveta Obitelj – Sv. Ivan: U nedjelju je svetkovina Svete Obitelji, ujedno je Sv. Ivan apostol. Sv. Mise su u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Sv. Ivan Pavao II: U utorak je 22. u mjesecu, u našoj župi je „dan Sv. Ivana Pavla II”. Pobožnost Sv. Ivanu Pavlu obavit ćemo prije zornice.

 

 1. Mahovina za jaslice: Sutra ćemo početi praviti jaslice za Božić. Molim dobrovljce da nakupe mahovine i donesu za jaslice. Pokušajte donijeti mahovinu sa livade i to što veće komade jer ta može dugo izdržati.

 

 1. Prikupljanje sredstava za radove: Hvala svima vama koji ste prošli tjedan darovali za dovršenje i popravak naše ograde i za druge radove koje planiramo, napose ugradnja dizala da stariji i slabo pokretni mogu doći u crkvu. Svima neka Gospodin stostruko vrati.

 

 1. Blagoslov obitelji: Ove godine poslao sam Vam svima župni listić i prijavnicu za blagoslov kuća. Sve sam Vam objasnio i ponudio dvije mogućnosti, blagoslov ovdje u crkvi ili kao do sada blagoslov u Vašem domu. Ponudio sam i dva termina od 2. siječnja i od 1. veljače. Zbog ove situacije koja nas je pogodila i zbog opasnosti od zaraze, Nadbiskup je jučer izdao odredbu da se blagoslov kuća ne ukuda nego se odgađa. Blagoslov može početi najranije nakon Sv. Tri Kralja, odnosno nakon ukidanja mjera stožera civilne zaštite. Zbog situacije da Svećenici iz Subotice ne mogu doći preko granice, ja ću početi s blagoslovom kuća nakon Svijećnice to zanći od srijede 3. veljače. Svakako ispunite prijavnice i vratite mi do 15. siječnja da znadem tko će nas primiti u kuću. Tada ću napraviti točan raspored po ulicama i poslati svakome tko nas želi primiti. Zahvaljujem svima Vama na suradnji i razumijevanju.

 

 1. lukno: Približava se kraj godine pa Vas podsjećam na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Do sada su to učinili 507 obitelji i pojedinaca, a u župi blagoslovimo 1053 obitelji. Zahvaljujem se svim Vama koji vodite brigu i o materijalim potrebama naše župe.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak         21. 12.    6,00 + Željko Tomljenović

 

Utorak                22. 12.    6,00 + Ana, Anušić i Jure i Marija Alerić

 

Srijeda                23. 12.    6,00 + Adam Mahandžija

 

Četvrtak              24. 12.  17,00 + Andrija Orlović

                                        19,00 + Ivan Nikolić

                                        21,00    Za duše u Čistilištu

 

Petak                  25. 12.    8,00    Za sve župljane

                                        10,30 + Ivan, Jozo i Terezija Kljajić

                                        18,30 + Josip Svrakačić

 

Subota                26. 12.    8,00 + Stjepan i Katica Matanović

                                        10,30 + Stjepan Ećimović

                                        18,30 + Jozo i Anđa Čorapović i Zdravko Sarilar

 

Nedjelja              27. 12.   8,00    Za sve župljane

                                       10,30 + Ivica Stanić

                                       18,30 + Ivan Trusić