Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. prosinca 2020.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA – Sv. Nikola

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Ambrozije

Utorak:              Bezgrješno začeće Bl. Dj. Marije

Sijeda:               Sv. Valerija

Četvrtak:            Gospa Loretska

Petak:                Sv. Damaz, papa

Subota:              Sv. Ivana Franciska Chantal

Nedjelja:            3. NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA 

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svako jutro zornic su u 6,00 i 7,00. Radi ograničenog broja vjernika na Sv. Misama imamo dvije zornice. Vi koji radite i imate nastavu od 7,00 sati, dođite na zornicu u 6,00 a ostali dođite u 7,00. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom raspordu; župna u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured radi; svaki dan nakon zornice do 8,00 i u ponedjeljak od 17,00 – 18,00; utorak, četvrtak i petak od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00; u srijedu, i subotu od 9,00 – 10,30. Nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Župna kateheza – vjeronauk: Zbog novih mjera koje je donio stožer za civilnu zaštitu radi ugroženosti od korona virusa, prestajemo sa župnim vjeronaukom – katehezom. Nastavit ćemo kada se promejne ove epidemiološke mjere. Krizmanici 1. i 2. raz. srednje škole pokušejte nedjeljom doći na jednu od Sv. Misa. Rasporedite se, pa jedni dođite u 10,30, a drugi na večernju u 18,30. Najvažnije je doći na nedjeljnu Sv. Misu, a sve ostalo ćemo lako nadoknaditi. Stoga vas pozivam da budete revni i odgovorni u ovoj pripravi za Sv. Sakramente.

 

 1. Zornice: Kroz cijelo Došašće svaki radni dan u jutro su zornice u 6,00 i u 7,00. Zbog ovih epidemioloških mjera ove godine su dvije Zornice, i nakon Zornice neće biti nikakve zakuske niti zadržavanja u vjeronaučnoj dvorani, nego se odmah nakon Zornice raziđimo svojim kućama. Svaki dan pola sata prije Zornice je prilika za Sv. Ispovijed.

 

 1. Ispovijed bolesnika: Sveta Ispovijed za starije i bolesne koji su pokretni i mogu doći u crkvu biti će sutra u ponedjeljak 7. 12. od 9,30, i nakon Ispovijedi Sv. Misa. Sveta Ispovijed po kućama biti će 10. i 11. prosinca. Za ispovijed kod kuće obavezno se treba prijaviti bilo u župnom uredu bilo telefonom (490 948), svakako do Bezgješnog začeća – 8. 12. da znam kome ću doći. Za sve ostale Sv. Ispovijed biti će 19. 12. od 9,30 do 11,30 i poslije podne od 16,00 do 18,30. Pokušajmo se rasporediti i ne nagrunuti odmah u jutro svi odjednom da nas ne bude previše u crkvi. Sv. Pričest biti će svakih pola sata tako da se ne skupljamo previše.

 

 1. Bezgrješno začeće Bl. Dj. Marije: U utorak je svetkovina Bezgješnog začećća Bl. Dj. Marije. Sv. Mise su u našoj župnoj crkvi; Zornica u jutro u 6,00 i druga Sv. Misa u 10,30.

 

 1. Košara dobrote: I ove godine do 21. 12. prikupljat ćemo hranu i ostale kućne stvari za potrebite u našoj župi, kako bismo im uljepšali Božić. Od prikupljenog napravit ćemo pakete i onda 23. 12. podijeliti. Ovdje kod ambona u crkvi stoji košara gdje možete ostaviti svoje darove. U naprijed svima hvala.

 

 1. Hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći: U utorak je „8. u prosincu” – hodočanički dan u Maloj crkvi. Taj dan je godišnje hodočašće naše župe. Naša Sv. Misa je u 17,00. Kako je ograničen broj vjernika poći ćemo pjevači i nekoliko čitača i ministranata. Vi ostali koji dođete možete ostati vani ispred pastoralnog centra.

 

 1. Prikupljanje sredstava za radove: Hvala svima vama koji ste prošli tjedan darovali za dovršenje i popravak naše ograde i za druge radove koje planiramo, napose ugradnja dizala da stariji i slabo pokretni mogu doći u crkvu. Svima neka Gospodin stostruko vrati.

 

11. Nedjelja Caritasa: Sljedeća nedjelja je nedjelja Caritasa. Svi naši darovi i milostinja idu za Caritas.

 

12. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak           7. 12.  6,00 + Pejo, Marijan i Ankica Marić

 

Utorak                  8. 12.  6,00 + Adam Zeba

                                      10,30 + Ivan Grgić i + iz obitelji Grgić i Nujić

 

Srijeda                  9. 12.  6,00 + Kata i Ilija Zubak

 

Četvrtak              10. 12.  6,00 + Marija i Petar Pavić

 

Petak                  11. 12.  6,00 + Petar i Anđa Martinović

 

Subota                12. 12.  6,00 + Marko Zeba

 

Nedjelja              13. 12.   8,00    Za sve župljane

                                        10,30 + Pejo, Anđa i Manda Kljajić

                                        18,30 + Mato Novaković