Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. rujana 2020.

ŽUPNI OGLASI

 

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Marko Križevčanin

Utorak:              Rođenje Bl. Dj. Marije – Mala Gospa

Sijeda:               Sv. Petar Claver

Četvrtak:            Sv. Nikola Tolentinski

Petak:                Sv. Prot i Hijacint

Subota:              Preslavno Ime Marijino

Nedjelja:            24. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaki dan u 18,30, osim u srijedu kada je u jutro u 7,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom raspordu; u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi redovoto; u ponedjeljak 17,00 – 18,00; utorak, četvrtak i petak od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00; u srijedu i subotu od 9,00 – 10,30. Nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Mala Gospa: U utorak je blagdan Rođenja Bl. Dj. Marije – Mala Gospa. Ujedno je i „Osmi u mjesecu” – hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći. Ovdje kod nas u župnoj crkvi Sv. Mise su u jutro u 8,00 i večernja u 18,30. U Maloj crkvi Sv. Mise su u 6,30; 8,30; 10,30 i 12,00; te poslije podne u 17,00 i 18,30.

 

 1. Prikupljanje sredstava za dovršetak ograde: Hvala svima vama koji ste prošli tjedan darovali za dovršenje naše ograde. Svima neka Gospodin stostruko vrati.

 

 1. Uredba o pridržavanju epidemioloških mjera: Zbog sve većeg broja zaraženih COVID-om 19 u našem gradu Stožer civilne zaštite donio je ove mjere koje su stupile na snagu od od 31. kolovoza 2020.

– na svadbenim svečanostima može biti prisutno najviše 50 osoba

na privatnim svečanostima i proslavama može biti prisutno najviše 20 osoba

na sahranama može biti prisutno najviše 50 osoba, bez održavanja karmina, a    sućut ožalošćenima se ne smije izražavati bliskim kontaktom

na svim društvenim i javnim okupljanjima (manifestacije priredbe, Mise,   obredi, izložbe i druga društvena i javna okupljanja) obvezno je pridržavanje svih propisanih epidemioloških mjera.  Ako se održavaju u zatvorenom prostoru obvezno je nošenje maski za lice ili medicinskih maski.

Molim vas da se pridržavate ovih odredbi i ne stvarate probleme ni meni ni sebi. Ovo je nepoznat i još dovoljno neistražen virus i zato treba biti oprezan i držati se propisanih mjera. Na neke virus uopće ne djeluje, a drugi se razbole i vrlo brzo  umru. Zato budimo oprezni i odgovorni jedni za druge.

 

 1. Prvopričesničke haljinice: Molim sve roditelje prvopričesnika kao i same prvopričesnike da vrate haljinice koje su posudili za Prvu Pričest. Do sada je haljinu vratilo svega 6 prvopričesnika. Prošli tjedan je vraćena još jedna tako da je ukupno vraćeno 7 haljinica.

 

 

 1. Početak školske godien: Ovaj tjedan počima nova školska godina. Molim vjeroučiteljice da za idući tjedan organiziraju Sv. Ispovijed za početak školske godine. Kada ustalite raspored sati u školi, ja ću se prilagoditi vašem rasporedu i čekati vas za Sv. Ispovijed kao i svake godine do sada. A onda ćemo organizirati Katehetsku nedjelju i zaziv Duha Svetoga, a za prvi razred blagoslov školskih torbi. Pozivam svu djecu da nedjeljom dolazite na Sv. Misu. Posebno potičem Vas roditelje i Vas bake i djedove šaljite djecu nedjeljom na Sv. Misu. Bez Sv. Mise nema kršćanskog života. Svaki koji tvrdi i za sebe kaže da je vjernik, a nedjeljom ne dolazi na Sv. Misu laže i sebi i Bogu.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak           7. 9. 18,30 + Marija i Petar Miloš i obitelj

 

Utorak                  8. 9.   8,00 + iz obitelji Jukičić i Zeba

                                     18,30 + Šimo Jerković i obitelj

 

Srijeda                  9. 9.   7,30 + Mato, Ankica, Dragica i Stjepan Relić

 

Četvrtak              10. 9. 18,30 + Ankica Šandronji

 

Petak                  11. 9. 18,30 + Manda i Adam Kovač

 

Subota                12. 9. 18,30 + Jure Ćorluka

 

Nedjelja              13. 9.   8,00    Za sve župljane

                                     10,30 + iz obitelji Čuljak i Ercegovac

                                     18,30 + Davorin i Željko Popić i Sofija Soldo