Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

  1. srpnja 2020.

ŽUPNI OGLASI

 

  1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

  1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Majka Božja Bistrička

Utorak:              Sv. Kamilo de Lelis

Sijeda:               Sv. Bonaventura

Četvrtak:            Gospa Karmelska

Petak:                Sv. Aleksije – Branko

Subota:              Sv. Fridrik

Nedjelja:            16. NEDJELJA KROZ GODINU

 

  1. Sv. Mise: Sv. Misa je radnim danom svaki dan u 18,30, osim u subotu kada je u jutro u 7,30 . U nedjelju Sv. Mise su po redovitom raspordu; u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

  1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan zbog posebnih oklnosti radi samo u subotu i to od 8,30 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 17,30. Nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi. Za hitne slučajeve (za bolesnika i prijavu sprovoda) zovite telefonom 490 948.

 

  1. Obavijest o župniku: Da ne bi širili lažne i neprovjerene informacije, obavještavam vas da sam bio u kotaktu sa osobom pozitivnom na virus COVID-19 i nalazim se do petka u samoizolaciji. Na testiranju nalaz je pokazao da sam negativan i nemam nikakvog virusa. Tako da nema opasnopsti od nikakve zaraze, ali moram poštovati epidemiološe mjere i biti u samoizolaciji do petka. U subotu ću već redovito obavljati sve svoje obveze.

 

  1. Doživotni zavjeti: Na blagdan Gospe Karmelske u četvrtak 16. srpnja ove godine u Karmelu Sv. Josipa i Sv. Terezije u Insbrucku položit će svoje doživotne zavjete naša župljanka s. Marija od Boga (civilnim imenom Mirjana Martić). Kalmelićanke su stroga redovnička zajednica zatvorenog tipa koje žive u strogoj klauzuri odvojene od svijeta i ne izlaze iz samostana osim iznimnih potreba. One su svoj život posvetile molitvi za Crkvu i svijet u šutnji i neprestanoj povezanosti s Bogom. S. Marija poslala mi je pismo u kojem piše kako posebno moli za našu župu i sve vas. I mi preporučimo u svojim molitvama našu s. Mariju, i čestitamo joj na doživotnim zavjetima.

 

6. Prikupljanje sredstava za dovršetak ograde: Krenuo je drugi krug prikupljanja sredstava za ogradu. Hvala svima        onima koji su se odazvali i sudjelovali u ovoj akciji. U prvom krugu prikupili smo 52.000,00 kn. Još nam nedostaje          25.000,00 da skupimo potrebnu svotu. Nadam se da ćemo to u drugom krugu prikupiti. Molim one koje se do                  sada   nisu uključili u ovu akciju da se ukuljuče i podupru ovo naše zajedničko djelo. Svima neka Gospdin                      stostrukovrati  vrati.

 

7.  Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak       13. 7. 18,30 + Marijan i Eva Đaković

 

Utorak              14. 7. 18,30 + Ranko Vernački

 

Srijeda              15. 7. 18,30 + iz obitelji Ećimović i Bunt

 

Četvrtak            16. 7. 18,30 + Mato, Kata i obitelj Gavran

 

Petak                17. 7. 18,30 + ŽeljkA Birgler

 

Subota              18. 7.   7,30    Na nakanu Schőnstatske obitelji

 

Nedjelja            19. 7.   8,00    Za sve župljane

                                   10,30 + Karlo i Ivka Oroz

                                   18,30 + Ana Ćosić