Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. lipnja 2020.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Alojzije

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Ivan Fisher i Toma More

Utorak:              Sv. Josip Cafasso

Sijeda:               Rođenje Sv. Ivana Krstitelja

Četvrtak:            Sv. Vilim

Petak:                Sv. Ivan i Pavao, mučenici

Subota:              Sv. Ladislav

Nedjelja:            13. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa je radnim danom svaki dan u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su; u 8,00, u 90,30, u 11,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured radi po redovitom rasporedu. Ponedjeljkom od 17,00 – 18,00. Utorak, četvrtak i petak prije podne od 8,30 – 10,00 i poslije od 16,00 – 17,30. Subota od 8,30 – 10,00. U srijedu župni ured ne radi jer je Sv. Ivan Krstitelj. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Sv. Ivan Pavao II: U ponedjeljak je „22 u mjesecu” u našoj župi je dan Sv. Ivana Pavla II. Krunica s papom je u 18,00 a zatim je Sv. Misa. Nakon Sv. Mise slijedi klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu. Prilika za Sv. Ispovijed je od 18,00. Dođimo i molimo zagovor ovog velikog sveca naših dana.

 

 1. Trodnevnica za Prvu Sv. Pričest: U srijedu, četvrtak ipetak je trodnevna priprava za Prvu Sv. Pričest. Ispovijed za roditelje i kumove je svaki dan od 17,30 do 18,30. U 18,30 je Sv. Misa. Pozvam sve roditelje i krsne kumove prvopričesika da se spovijede i zajedno pričeste sa svojom djecom.

 

 1. Priprava za prvopričesnike: Prvopričesnici imaju ovaj tjedan pripravu od utorka do pteka svaki dan nakon večernje Sv. Mise, oko 19,00. Molim da nitko ne izostaje jor ovo su važni dani i moramo naučiti kako se ispovijeda i pričešćuje. Kako ćemo ulaziti u crkvi i gdje će tko sjediti. Zato moli da svi budete na pripravi. Sveta Ispovijed za prvopričesnike je u subotu C razred u 9,30, D razred u 11,00.

 

 1. Prva Sv. Pričest: Prva Sv. Pričest u našoj župi je u nedjelju 28. lipnja u 9,30. Ta Sv. Misa je samo za prvopričesnike, njihove roditelje, rodbinui kumove. Molim sve ostale koji nemaju prvopričesnika da ne dolazite na tu Sv. Misu. Za sve ostale župljane Sv. Mise će biti u 8,00 u 11,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Hodočašće Milosrdnom Isusu na Ovčaru: Voditelj svetišta Milosrdnog Isusa na Ovčari vlč. Miro Tomas obavještava da će zahvalno hodačašće na Ovčari u svetištu Milosrdnog Isusa biti danas 21. lipnja s početkom u 17,00 sati.

 

 1. Mladomisnik Matija Aušić: Naš župljanin Matija Aušić na Petrovo biti će zaređen za svećenika. Mladu Misu slavit će u našoj župi 5. srpnja. Bilo bi lijepo da svi zajedno kao župa skupimo neki dar za našeg mladomisnika. Stoga će nedjeljom iza svake Sv. Mise biti netko od suradnika ispred crkve koji će upisivati i gdje možete dati svoj dar. Svima u naprijed hvala. Na Petrovo zajedno sa župom s Jelasa organizirat ćemo autobus pa tko želi ići neka se prijavi. Autobus je besplatan.

 

 1. Prikupljanje sredstava za dovršetak ograde: Krenulo je prikupljanje sredstava za ogradu. Neki povjerenici su već prošli svoje ulice a neki će proći ovih dana. Hvala svima onima koji su se odazvali i sudjelovali u ovoj akciji. Od ponedjeljka kreće drugi krug prikupljanja sredstava. Imate vani postavljen ogledni prijerak ograde kako će izgledati pa možete pogledati. Nadam se da će i oni koji do sada nisu sudjelovali pridružiti se ostalim župljanima i dati svoj doprinos kako bismo mogli završiti ovo započeto djelo.

 

 1. Predstavljanje knjige: U nedjelju 28. lipnja u 19,30 u dvorani Male crkve mons. dr. Juraj Batelja predstavit će novu knjigu “Žrtve obavijene šutnjom – Svjedočanstva patnika s Križnog puta”. Koji su zainteresirani možete poći i poslušati.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak       22. 6. 18,30 + Josip Olić

 

Utorak              23. 6. 18,30 + Željko Barišić

 

Srijeda              24. 6. 18,30 + Ivan Grgić i obitelj; + IvA, Ivan i IvA Nujić

 

Četvrtak            25. 6. 18,30 + Stjepan Jurić

 

Petak                26. 6. 18,30 + Ilija i Jela Čalić

 

Subota              27. 6. 18,30 + Ana i Mara Čalić

 

Nedjelja            28. 6.   8,00    Za sve župljane

                                     9,30 + Ivan Šimić

                                    11,30 + Ivan Rašić i Ivan Kutlić

                                    18,30 + Božo i Marija Čavka