Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. lipnja 2020.

ŽUPNI OGLASI

 

PRESVETO TROJSTVO

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Medardo

Utorak:              Sv. Efrem

Sijeda:               Sv. Margareta

Četvrtak:            TIJELOVO – BRAŠANČEVO

Petak:                Sv. Ivan Fakundo

Subota:              Sv. Antun Padovanski

Nedjelja:            11. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Mise: Sv. Misa je radnim danom svaki dan u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu; u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Briga jednih za druge: Kod slavljenja Sv. Mise molim vas da se držite uputa koje je propisao stožer za civilnu zaštitu, posebno se držite razmaka. Članovi iste obitelji mogu sjediti zajedno i ne moraju držati razmak. Pri ulazu u crkvu obavezno dezinficirajte ruke. U ovo vrijeme dok još traje vrijeme zaraze preporuča se primanje Sv. Pričesti na ruku.

 

 1. Župni ured: Župni ured radi po redovitom rasporedu. Ponedjeljkom od 17,00 – 18,00. Utorak, srijeda i petak prije podne od 8,30 – 10,00 i poslije od 16,00 – 18,00. Subota od 8,30 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Tijelovo: U četvrtak je zapovijedana svetkovina Presvetog Tijela i Krvi Isusove – Tijelovo – Brašančevo. To je ujedno i državni praznik. Sv. Mise su prije podne u 10,30 i večernja u 18,30. Ove godine zbog još uvijek određenih mjera zaštite neće biti Tijelvske procesije, nego ćemo samo sići na vanjski oltar i završti kratkim klanjanjem i blagoslovom.

 

 1. Sveta Krizma: Podjela sakramenta Krizme u našoj župi biti će u subotu 20. lipnja u 17,00. Svi krizmanici obvezni su doći nedjeljom na večernju Sv. Misu i iza Sv. Mise na pripravu. Molim bez izostanaka jer ostalonam je vrlo malo vremena za pripravu. Prije Krizme biti će susret krizmanika sa krizamteljem i provjera znanja. Stoga pozivam vas krizamnike da dobro proučite priručnik koji ste dobili da se ne sramotite pred krizateljem. Formulare koje ste dobili za Krizmu treba predati najkasnije u nedjelju zajedno sa potvradam o kumovima. Iznimno ove godine zbog zdravstvenih okolnosti krizmanik ne mora imati kuma, nego mu to može biti roditelj ili brat i sestra. Molim Sve roditelje da do Krizme podmire svoje obaveze prema župi i plate lukno.

 

 1. Prva Sv. Pričest: Prva Sv. Pričest u našoj župi je u nedjelju 28. lipnja u 9,30. Ta Sv. Misa je samo za prvopričesnike, njihove roditelje i rodbinu, i molim sve ostale župljane da ne dolazite na tu Sv. Misu. Za sve ostale župljane Sv. Mise će biti u 8,00 u 11,30 i večernja u 18,30. Priprava i vjeronauk za prvopričesnike počinje u utorak 2. lipnja. Vjeronauk je utorak i srijedu za 3.C u 14,30, za 3.D u 15,30. U četvrtak umjesto vjeronauka svi prvopričesnici dužni su doći na Sv. Misu u 18,30.

 

 1. Prikupljanje sredstava za dovršetak ograde: Krenulo je prikupljanje sredstava za ogradu. Neki povjerenici su već prošli svoje ulice a neki će proći ovih dana. Hvala svima onima koji su se odazvali i sudjelovali u ovoj akciji. Kada prođe ova prva faza izvjestit ću vas detaljno o svemu. Samo ću napomenuti da je bilo vrlo grubih i neugodih susreta, premda sam zamolio da povjerenika lijepo primite.

 

 1. Gospa Brze Pomoći: Sutra u ponedjeljak je „Osmi u lipnju”, hodočasnički dan u Malu crkvu Gospi Brze Pomoći. Sv. Mise su u 6,30; 8,30; 10,30 i 12,00 te poslije podne u 17,00 i 18,30.

 

 1. Hodočašće Milosrdnom Isusu na Ovčaru: Voditelj svstišta Milosrdnog Isusa na Ovčari vlč. Miro Tomas obavještava da će zahvalno hodačašće na Ovčari u svetištu Milosrdnog Isusa biti u nedjelju 21. lipnja s početkom u 17,00 sati.

 

 1. Mladomisnik Matija Aušić: Naš župljanin Matija Aušić na Petrovo biti će zaređen za svećenika. Mladu Misu slavit će u našoj župi 5. srpnja. Bilo bi lijepo da svi zajedno kao župa skupimo neki dar za našeg mladomisnika. Stoga će nedjeljom iza svake Sv. Mise biti netko od suradnika s košaricom ispred crkve gdje možete dati svoj dar. Svima u naprijed hvala. Na Petrovo zajedno sa župom s Jelasa organizirat ćemo autobus pa tko želi ići neka se prijavi. Autobus je besplatan.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak         8, 6. 18,30 + Kata, Nikola, Vera i Anto Krijan

 

Utorak                9. 6. 18,30 + Manda, Darija i Zoran Gecan

 

Srijeda              10. 6. 18,30 + iz obitelji Krajinović

 

Četvrtak            11. 6. 10,30 + Ivan Rašić

                                   18,30    Za sve župljane

 

Petak                12. 6. 18,30 + Anica, Petar i Marko Tomić

 

Subota              13. 6. 18,30 + Antonio Vidović

 

Nedjelja            14. 6.   8,00    Za sve župljane

                                    10,30 + Miro Čuljak

                                    18,30 + iz obitelji Špoljarić i Abramović