Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. ožujka 2020.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. KORIZMENA NEDJELJA – Čista

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Lucije

Utorak:              Sv. Kamilo

Sijeda:               Sv. Kazimir

Četvrtak:            Sv. Ezebije

Petak:                Sv. Marcijan

Subota:              Sv. Perpetua i Felicita

Nedjelja:            2. KORIZMENA NEDJELJA – Pačista

 

 1. Raspored Svetih Misa: Sv. Misa radnim danom je svaki dan na večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: župna u 8,00; podnevna u 10,30, i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured radi po redovitom rasporedu; u ponedjeljak od 17,00 – 18,00. U utorak, srijedu, četvrtak i petak od 8,30 do 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. U subotu od 8,30 do 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe. Molim sve koji nisu podmirili lukno za prošlu godinu i prijašnje godine da to učine barem do Uskrsa, da župa može normalno funkcionirati.

 

 1. Župni vjeronauk: Slijedeći tjedan župni vjeronauk – katehezu imaju: 3. raz. u srijeda u 15; 4. raz. petak u 16,00; 6. raz. utorak u 16,00; 8. raz. utorak u 17,00. Krizmanici nedjeljom nakon večernje Sv. Mise.

 

 1. Križni put: Križni put je u srijedu i petak u 18,00. Petkom kod Križnog puta prikupljat ćemo milostinju koju ćemo namijeniti za potrebite u našoj župi. Korizmu obilježavaju tri stvari; post, molitva i djela milosrđa-milostinja. Budimo dionici ove pobožnosti i pratimo Isusa na njegovom Križnom putu razmatrajući njegovu pregorku muku.

 

 1. „ 40 dana za život“: Do 5. travnja traje „Inicijativa 40. dana za život“. Moli se ispred gradske bolnice za obranu života. Naša župa moli svaki ponedjeljak. Kada tko može neka se uključi.

 

 1. Sjednica Župnog Pastoralnog i Župnog Vekonomskog vijeća: Molim sve članove Župnog pastoralnog i župnog Ekonomskog vijeća da dođu na sjednicu u petak nakon večernje Sv. Mise, znači oko 19,15.

 

 1. Nadbiskupijski Križni put mladih: Ove godine Nadbiskupijski Križni put mladih biti će u subotu 28. 3. Pješači se 18 km od Dragotina do Ovčare i završava Sv. Misom na Ovčari. Prijava je do 23. 3. u župnom uredu. Cijena autobusne karte do Dragotina i od Ovčare do Broda je 30 kn. Pozvani su svi mladi od 1. raz. srednje škole do 35 god. starosti.

 

 1. Nacionalni susret Hrvatske katoličke mladeži: Ove godine Nacionalni susret Hrvatske katoličke mladeži održat će se u Zagrebu 9. i 10. svibnja. Prijava za ovaj susret je isključivo u vlastitoj župi do 15. ožujka. Nakon toga datuma neće se više moći prijaviti. Cijena puta i ostalih troškova je 50 kn po osobi. Tko misli poći na ovaj susret neka se što prije prijavi u župnom uredu.

 

 1. Proljetne Kvartre: U srijedu, petak i subotu su „Proljetne Kvartre“. Posvećene su pokori i obraćenju. Te dane preporuča se držati nemrs i više moliti.

 

 1. Prvi četvrtak: Ovaj tjedan je prvi četvrtak u mjesecu. Nakon Sv. Mise biti će klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu.

 

 1. Prvi petak: Ovaj tjedan je prvi petak. Pobožnost Presvetom Srcu Isusovom je nakon Sv. Mise. Prilika za Sv. Ispovijed je svaki dan prije Sv. Mise.

 

 1. „8. u ožujku“: U nedjelju je „8. u ožujku“ – hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći. Sv. Mise su: u 6,30; 8,30; 10,30 i 12,00 te poslije podne u 17,00 i 1830.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1. 3.  ponedjeljak       18,30    Za duše u Čistilištu

 

 1. 3. utorak               18,30 + Petar, Josip, Ana Šikić i obitelj Zečić

 

 1. 3.  srijeda               18,30 + Zdravko Sarilar

 

 1. 3. četvrtak             18,30 + Anka i Marijan Solenko

 

 1. 3.  petak                 18,30 + Ivka i Jozo Ključević

 

 1. 3.  subota               18,30 + Julijana Trusić

 

 1.    3.  nedjelja               8,00   Za župljane

                                         10,30 + Ante i Tonka Dragoja

                                         18,30 + Ivan i Reza Dautović