Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. veljače 2020.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

 Ponedjeljak:      Sv. Sinerot, Sirmijski mučenik

Utorak:              Sv. Donat – Darko

Sijeda:               Pepelnica – Čista srijeda

Četvrtak:            Sv. Gabrijel od Žalosne Gospe

Petak:                Sv. Roman

Subota:              Sv. Hilarije

Nedjelja:            1. KORIZMENA NEDJELJA – Čista

 

 1. Raspored Svetih Misa: Sv. Misa radnim danom je sutra u ponedjeljak u jutro u 7,30, a ostale dane na večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: župna u 8,00; podnevna u 10,30, i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured radi; u ponedjeljak od 8,30 – 10,00. U utorak ne radi, u srijedu, četvrtak i petak od 8,30 do 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. U subotu od 8,30 do 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe. Hvala svima koji su to učinili kod blagoslova kuća. Lukno za prošlu godinu dale su 630 obitelji, a ostalih 400 obitelji još duguju. Stoga molim sve koji nisu podmirili lukno da to učine barem do Uskrsa, da župa može normalno funkcionirati.

 

 1. Župni vjeronauk: Slijedeći tjedan župni vjeronauk – katehezu imaju: 1. raz. ponedjeljak u 16,00; 2. raz. ponedjeljak u 15,00; 3. raz. u srijeda umjesto vjeronauka trebaju doći na Sv. Misu u 9,00. 5. raz. četvrtak u 16,00;7. raz. srijeda u 15,00. Krizmanici nedjeljom nakon večernje Sv. Mise.

 

 1. Čista srijeda – Peplanica: U srijedu je Pepelnica – Čista srijeda, početak Korizme. Sv. Mise su prije podne u 9,00 i poslije podne u 18,30. Pod Sv. Misom posut ćemo svoje glave pepelom u znak pokore i obraćenja i započeti 40 dana Korizme. Korizma je vrijeme pokore i odricanja. Nastojmo ove Korizme odrediti si neku pokoru, nečega se odreći, a posebno si uzmimo više moliti. Ova godina je godina Riječi Božje pa bi bilo posebno pohvalno svaki dan pročitati barem neki odlomak Svetoga Pisma – Biblije. Na Pepelnicu je strogi post i nemrs. To znači da se ne jede ni meso ni masno i može se samo jednom u danu najesti do sitosti.

 

 1. Križni put: Kroz cijelu Korizmu napose ćemo obavljat pobožnost Križnog puta. Svake srijede i petka prije Sv. Mise, to znači u 18,00 biti će Križni put. Petkom kod Križnog puta prikupljat ćemo milostinju koju ćemo namijeniti za potrebite u našoj župi. Korizmu obilježavaju tri stvari; post, molitva i djela milosrđa-milostinja. Budimo dionici ove pobožnosti i pratimo Isusa na njegovom Križnom putu razmatrajući njegovu pregorku muku.

 

 1. Susret čitača: Molim sve čitače koji čitaju kod Sv. Misa da u srijedu nakon večernje Sv. Mise dođu na kratki susret i dogovor.

 

 1. Nadbiskupijski Križni put mladih: Ove godine Nadbiskupijski Križni put mladih biti će u subotu 28. 3. Pješači se 18 km od Dragotina do Ovčare i završava Sv. Misom na Ovčari. Prijava je do 23. 3. u župnom uredu. Cijena autobusne karte do Dragotina i od Ovčare do Broda je 30 kn. Pozvani su svi mladi od 1. raz. srednje škole do 35 god. starosti.

 

 1. Nacionalni susret Hrvatske katoličke mladeži: Ove godine Nacionalni susret Hrvatske katoličke mladeži održat će se u Zagrebu 9. i 10. svibnja. Prijava za ovaj susret je isključivo u vlastitoj župi do 15. ožujka. Nakon toga datuma neće se više moći prijaviti. Cijena puta i ostalih troškova je 50 kn po osobi. Tko misli poći na ovaj susret neka se što prije prijavi u župnom uredu.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1. 2.  ponedjeljak         7,30 + Jozo Jukičić i obitelj

 

 1. 2. utorak               18,30 + iz obitelji Vidović i Mijić

 

 1. 2.  srijeda                 9,00 + Luka Blažević i Dragutin Kljajić

                                     18,30 + iz obitelji Knezović

 

 1. 2. četvrtak             18,30 + Antun i Marija Balabanić i Božo Stipčević

 

 1. 2.  petak                 18,30 + Ana Zeba i obitelj

 

 1. 2.  subota               18,30 + Franjo Zeba

 

 1.    3.  nedjelja               8,00   Za župljane

                                        10,30 + Željko Tomljenović

                                        18,30 + iz obitelji Šimunović