ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. veljače 2020.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Bl. Alojzije Stepinac

Utorak:              Gospa Lurdska

Sijeda:               Sv. Eulalija

Četvrtak:            Sv. Katarina Ricci

Petak:                Sv. Valentin – Zdravko

Subota:              Sv. Klaudije Colombier

Nedjelja:            6. NEDJELJA KROZ GODINU  

 

 1. Raspored Svetih Misa: Sv. Misa radnim danom je svaki dan na večer u 18,30 sati. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: župna u 8,00; podnevna u 10,30, i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured radi; u ponedjeljak ne radi. U utorak, srijedu, četvrtak i petak od 8,30 do 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. U subotu od 8,30 – 10,00. U subotu poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe. Hvala svima koji su to učinili kod blagoslova kuća. Lukno za prošlu godinu dale su 622 obitelji, a ostalih 400 obitelji još duguju. Stoga molim sve koji nisu podmirili lukno da to učine barem do Uskrsa, da župa može normalno funkcionirati.

 

 1. Trodnevnica za Gospu Lurdsku: Jučer u subotu, danas i sutra je trodnevnica z Goslu Lurdsku. U 18,00 je Sv. Krunica i pjevane litanije. A zatim je Sv. Misa. Dođimo i molimo zagovor naše Nebeske Majke Gospe Lurdske.

 

 1. Bl. Alojzije Stepinac: Sutra je Bl. Alojzije Stepinac. U župi na Hebrangu je crkveni god. Sv. Misa je u 11,00 .

 

 1. Gospa Lurdska: U utorak je Gospa Lurdska i ujedno je svjetski dan bolesnika. Ovdje kod nas Sv. Misa biti će u 10,30 a u Velikoj crkvi sv. Misa je na večer u 17,00 i procesija pokraj Save. Misu predvodi Krčki biskup mons. Ivica Petanjak.

 

 1. Roditeljski sastanak za roditelje krizmanika: U srijedu nakon večernje Sv. Mise pozivam na sastanak sve roditelje ovogodišnjih krizmanika. Trebamo prikupiti potpise za putovanje na duhovnu obnovu u Samobor. Kako sam već najavio duhovna obnova je u subotu 15. 2. Svaki krizmanik plaća autobusnu kartu 110 kn a ručak i kotizaciju plaća župa. Molim od svakog krizmanika po jednog roditelja da obvezno dođe i potpiše suglasnost za putovanje, jer prema zakonu maloljetnici ne mogu putovati bez suglasnosti roditelja.

 

 1. Župni vjeronauk: Slijedeći tjedan župni vjeronauk – katehezu imaju: 1. raz. ponedjeljak u 16,00; 2. raz. ponedjeljak u 15,00; 3. raz. srijeda u 10,00. 5. raz. četvrtak u 16,00; 7. raz. srijeda u 15,00. Krizmanici nedjeljom nakon večernje Sv. Mise.

 

 1. Gradnja ograde: Pred nama predstoji ovog proljeća postaviti ogradu koju smo započeli graditi prošle jeseni. Duljina cijele ograde je 84 metra. Najjeftinija ponuda iznosi 650 kn po metru. Znači potrebno je prikupiti barem još 50 000 kn. Nešto smo do sada skupili no to nije ni približno dosta. Stoga Vas molim kad god možete nešto odvojite za ovaj posao. U naprijed svima hvala.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1. 2.  ponedjeljak       18,30 + Marijan i Luca Galić

 

 1. 2. utorak               10,30 + iz obitelji Markioli i Džaić

 

 1. 2.  srijeda               18,30 + Ilija, Eva i Mijat Pilipović

 

 1. 2. četvrtak             18,30 + iz obitelji Bilić i Katinić

 

 1. 2.  petak                 18,30 + Antun i Ana Kovačević

 

 1. 2.  subota               18,30 + Ivo, Mara i Pejo Barišić

 

 1. 2.  nedjelja               8,00   Za župljane

                                     10,30 + Tadija, Mara i Šimo Pranjić

                                      18,30 + Ruža, Kata i Ana Grubišić