Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0
 1. listopada 2019.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Bruno

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Bl. Dj. Marija – Kraljica Krunice

Utorak:              Sv. Šimun Bogoprimac (starac Šimun)

Sijeda:               Sv. Dionizije

Četvrtak:            Sv. Franjo Borgia

Petak:                Sv. Ivan XXIII, papa

Subota:              Sv. Serafin

Nedjelja:            28. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan Sv. Misa je u ponedjeljak i utorak na večer u 18,30, a ostale dana u jutro u 8,00. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: župna u 8,00; podnevna u 10,30, i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured idući tjedan radi; u ponedjeljak 8,30 – 10,00 i od 16,00 – 18,00, u utorak, srijedu i četvrtak samo poslije podne od 16,00 – 18,00. U petak i subotu župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe.

 

 1. Župni vjeronauk: Ovaj tjedan župni vjeronauk-katehezu imaju; 1. raz. ponedjeljak u 16,00; 2. raz. ponedjeljak u 15,00; 5. raz. četvrtak u 16,00; 7. raz. srijeda u 16,00; Krizmanici 1. i 2. raz. srednje škole nedjeljom iza večernje Sv. Mise.

 

 1. Navještaj đakonata: U nedjelju 20. listopada u đakovačkoj katedrali pod Sv. Misom u 10,30 za đakona će biti zaređen naš župljanin bogoslov Matija Aušić. Tko želi ići autobusom na ređenje neka se javi iu župni ured do srijede 16. 10. Ako ne skupimo pun autobus neka svatko ide osobnim prijevozom. Cijena karte je 40 kn po osobi.

 

 1. Ckveno pjevanje: Ponovno pozivam sve koji imate dobre volje i malo sluha da se priključite crkvenom zboru i pomognete svojim glasom kako bi naše Sv. Mise bile svečanije i ljepše. Na pjevanje pozivam sve i odrasle i mlade, sve koji pjevaju na bilo kojoj Sv. Misi. Probe će biti zajedničke srijedom u 19,30 i vodit će ih s. Pavka. Na probama ćemo napraviti raspored pjesama za pojedinu Sv. Misu. Molim Vas uključite se u crkveno pjevanje.

 

 1. Inicijativa 40 dana za život: od 25. rujna do 3. studenog traje Inicijativa 40 dana za život. Moli se ispred gradske bolnice. Naša župa moli ponedjeljkom. Na oglsnoj ploči stoji lista gdje se možete upisati. Pridružimo se ovoj molitvi i molimo za obranu života.

 

 1. Priprava za krizmu: Poznato vam je da priprava za Sv. Krizmu traje dvije godine. Stoga pozivam sve koji se žele krizmati, a sada su započeli 1. razred srednje škole, da se upišu na pripravu za krizmu. Podsjećam na odluku naših biskupa, da svatko tko je u srednjoj školi upisao etiku, ne može ići na Krizmu. Krizmanici imaju vjeronauk nedjeljom nakon večernje Sv. Mise. Svi su dužni doći na Sv. Misu 10 minuta prije da se može obaviti prozivka.

 

 1. Novi ministranti: Pozivam dječake od 4. razreda pa na više da priključite ministrantima ove župe. Ministrantska služba uz svećenika je najvažnija služba u župnoj zajednici. Poslužujući kod oltara poslužujete samog Isusa. Vas roditelje pozivam da potaknete svoje dječake da se pridruže ministrantima.

 

 1. Listopadske pobožnosti: U utorak počinju „Listopadske pobožnosti“ u čast Majci Božjoj. Svaku večer u 18,00 sati je Sv. Krunica, litanije i pobožnost Majci Božjoj. Odvojimo barem koju večer i dođimo počastiti našu Nebesku Majku Mariju.

 

 1. Gospa Brze Pomoći: u utorak je „osmi u listopadu“, hodočasnički dan Gospi Brze pomoći. Sv. Mise su u 6,30; 8,30; 10,30; 12,00 i poslije podne u 17,00 i 18,30.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1. 10.  ponedjeljak       18,30 + Milka Oreč

 

 1. 10.  utorak               18,30 + Kata Kovačević

 

 1. 10. srijeda                 8,00 + Ilija Duvnjak

 

 1. 10. četvrtak               8,00 + Anđa i Mato Ević

 

 1. 10. petak                   8,00 + Josip Olić

 

 1. 10. subota                 8,00 + Anđa Božić i obitelj

 

 1. 10. nedjelja               8,00   Za župljane

                                      10,30 + Ilija i Boro Oreč

                                      18,30 + Ivan i Ana Rašić