Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. lipnja 2019.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. USKRSNA NEDJELJA

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Karlo Lwanga i drugovi mučenici

Utorak:              Sv. Kvirin Sisački

Sijeda:               Sv. Bonifacije

Četvrtak:            Sv. Norbert

Petak:                Sv. Robert

Subota:              Sv. Medardo

Nedjelja:            DUHOVI

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan Sv. Misa je svaki radni dan u 18,30, osim u subotu kada je u jutro u 7,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30; večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured idući tjedan radi redovito: ponedjeljak 17,00 – 18,00; utorak, srijeda, četvrtak i petak prije podne od 8,30 do 10,00 i poslije podne od 16,00 do 18,00. U subotu ne radi jer je „osmi“, pa je ispovijed u Maloj crkvi. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe. Molim roditelje krizmanika i prvopričesnika koji to do sada nisu učinili da podmire svoje obaveze prema župi.

 

 1. Župna kateheza – vjeronauk: Za ovu školsku godinu završili smo župnu katehezu. Time ne prestaje obaveza dolaziti nedjeljom i blagdanom na Sv. Misu. Molim sve vas roditelje i starije, potičite i šaljite djecu na nedjeljnu Sv. Misu. Posebno se to odnosi na pripravnike za Krizmu – 1. razred srednje škole.

 

 1. Devetnica Duhu Svetom: U petak smo počeli „Devetnicu Duhu Svetom“. Svaki dan prije Sv. Mise molimo ovu Devetnicu, da nam Duh Svetu udijeli svoje darove.

 

 1. Predstavljenje knjige: U četvrtak 6. lipnja u 19,15 u pastoralnom centruu 19,15 mostarski biskup mons. Ratko Perić predstavit će svoju novu knjigu o Bl. Alojziju Stepincu „Nada koja ne postiđuje“.

 

 1. Klanjanje: Ovaj tjedan je prvi četvrtak. Nakon Sv. Mise biti će klanjanje Isusu u Presvetom Sakramentu.

 

 1. Prvi Petak: Ovaj tjedan je prvi petak. Završavamo veliku devetnicu u čast Presvetom Srcu Isusovom. Pobožnost je nakon Sv. Mise. Prilika za Sv. Ispovijed je svaki dan prije Sv. Mise. Novu veliku deveticu u čast Presvetom Srcu Isusovom počet ćemo u rujnu.

 

 1. „Osmi“ mjesecu lipnju: U subotu je „Osmi“ u mjesecu lipnju, hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći. Sv. Mise su u 6,30; 8,30; 10,30;12,00 i popodne u 17,00 i 18,30

 

 1. Duhovi: U nedjelju je svetkovina Duha Svetoga. To je uz Božić i Uskrs treća najveća svetkovina naše vjere. Nastojmo taj dan ne propustiti Svetu Misu.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1.  6.  ponedjeljak       18,30 + Cirilka Đaković

 

 1. 6.  utorak               18,30 + Marko Majstorović

 

 1.   6.  srijeda               18,30 + Marijan, Ilija i Anica Pudić

 

 1.  6.  četvrtak            18,30 + Franjo i Aneška Mutić i Bosiljka Blečić

 

 1. 6.  petak                 18,30 + iz obitelji Vinković i Uremović

 

 1.  6.  subota                  7,30 + Manda i Darija Gecan

 

 1.     6.  nedjelja                8,00   Za sve župljane

                                          10,30 + Miro Čuljak

                                          18,30 + Štefan, Jure, Tomislav i Ljeposava Dankić