Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. svibnja 2019.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. USKRSNA NEDJELJA

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Bernardin Sijenski

Utorak:              Sv. Andrija Bobola

Sijeda:               Sv. Rita

Četvrtak:            Sv. Deziderije – Željko

Petak:                MARIJA POMOĆNICA

Subota:              Sv. Grgur VII, papa

Nedjelja:            6. USKRSNA NEDJELJA

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan Sv. Misa je svaki dan u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30; večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured idući tjedan radi redovito: ponedjeljak 17,00 – 18,00; utorak, srijeda i četvrtak i petak prije podne od 8,30 do 10,00 i poslije podne od 16,00 do 17,30. U subotu ured ne radi jer je ispovijed Prvopričesnika. Subotom popodne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe. Molim roditelje krizmanika i prvopričesnika koji to do sada nisu učinili da podmire svoje obaveze prema župi do Krizme i Prve Pričesti. Na žalost od 38 krizmanika 11 roditelja nisu platili lukno.

 

 1. Župna kateheza – vjeronauk: Ovaj tjedan župnu katehezu – vjeronauk imaju: 2. raz. utorak u 15,00; 3. raz. srijeda u 10,00; 4. raz. četvrtak u 16,00; 6. raz. srijeda u 15,00; 8. raz. utorak u 17,00.

 

 1. Priprava za krizmanike: Krizmanici su završili pripravu, ali dužni su dolaziti na Sv. Misu. Napose 1. razred srednje škole.

 

 1. Svibanjske pobožnosti: Cijeli ovaj mjesec svibanj svaku večer je svibanjska pobožnost. U 18,00 je Sv. Krunica, pjevane litanije i pobožnost Majci Božjoj, a zatim je Sv. Misa. Nađimo malo vremena i kroz ovaj mjesec dođimo rado našoj Nebeskoj Majci moleći njezin zagovor. Sigurno imamo zašto moliti.

 

 1. Trodnevnica za Mariju Pomoćnicu: U utorak, srijedu i četvrtak je trodnevna priprava za blagdan Marije Pomoćnice. Ujedno je to i priprava za Prvu Sv. Pričest. Prije Sv. Mise od 17,30 do Sv. Mise u 18,30 je ispovijed za roditelje prvopričesnika. Pozivam i krsne kumove na Sv.Ispovijed. Dođite da zajedno molimo zagovor naše Nebeske Majke Pomoćnice Kršćana za nas i naše prvopričesnike. Neka vam te dane bude najvažnija molitva i duhovna priprava za ovaj blagdan i za Prvu Sv.Pričest

 

 1. Ispovijed prvopričesnika: U subotu je Ispovijed Prvopričesnika. U 8,30 C razred u 9,30 D razred.

 

 1. Roditeljski sastanak: Sutra u ponedjeljak u 19,00, nakon večernje Sv. Mise je roditeljski sastanak za roditelje prvopričesnika. Molim Sve roditelje da si organizirate obveze i svakako dođete na ovaj sastanak i dogovor za Prvu Sv. Pričest.

 

 1. Priprava prvopričesnika: U utorak, srijedu i četvrtak nakon Sv. Mise, oko 19,15, biti će proba za provpričesnike. Probat ćemo kako se ispovijeda i sve što je potrebno, zato molim da ni jedan prvopričesnik ne izostaje.

 

 1. Prva Sveta Pričest: U nedjelju pod Sv. Misom u 10,30 u našoj župi je Prva Sveta Pričest. Preporučam naše prvopričesnike u vaše molitve.

 

 1. Dan Sv. Ivana Pavla II: U srijedu je 22. u mjesecu. U našoj župi je to „Dan Sv. Ivana Pavla II“. U sklopu trodnevnice za Prvu Pričesti Mariju Pomoćnicu proslavit ćemo i taj spomendan.

 

 1. Marija Popmoćnica: U petak je blagdan Marije Pomoćnice. Svečana Sv. Misa je u 19,30. Sv. Misu predvodi preč. Antun Čorković župnik u Pleternici i rektor svetišta Gospe od Suza. Pjevanje će predvoditi članovi HKUD-a „Osijek 1862“ iz Osijeka. Nakon Sv. Mise biti će procesija sa svijećama. Ponesite si svijeće za procesiju. Ostavimo te večeri poslove i dođimo slaviti našu Nebesku Majku.

 

 1. Susret mladih: Susret mladih naše nadbiskupije pod geslom „Ne boj se samo vjeruj“ održat će se 25. svibnja u Vinkovcima. Pozvani su svi mladi od 1. razreda srednje škole do 35. god. Tko želi ići neka se prijavi u župnom uredu do 15. svibnja.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1.  5.  ponedjeljak       18,30 + Jurka i Anto Ćurić

 

 1. 5.  utorak               18,30 + Ino, Mara, Anica i Josip Katinić

 

 1. 5.  srijeda               18,30 + Juraj, Marija i Antun Furjanić

 

 1.   5.  četvrtak            18,30 + Stjepan Svirac

 

 1. 5. petak                 19,30 + Marija, Jela i Petar Aračić

 

 1.   5.  subota               18,30 + Ivica Marinić i Vinko Milobara

 

 1.    5.  nedjelja               8,00 + Marijan Kolobarić

                                        10,30    Za sve župljane

                                        18,30 + Gašpar i Marija Novaković