Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. svibnja 2019.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. USKRSNA NEDJELJA – ISUS DOBRI PASTIR

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Gospa Fatimska

Utorak:              Sv. Matija apostol

Sijeda:               Sv. Sofija

Četvrtak:            Sv. Ivan Nepomuk

Petak:                Sv. Paškal

Subota:              Sv. Feliks – Srećko

Nedjelja:            5. USKRSNA NEDJELJA – Sv. Urban

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan Sv. Misa je svaki dan u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30; večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured idući tjedan radi redovito: ponedjeljak 17,00 – 18,00; utorak, srijeda i četvrtak prije podne od 8,30 do 10,00 i poslije podne od 16,00 do 18,00 i subota 8,30 do 10,00. U petak župni ured ne radi jer taj dan i prije podene i poslije podne ispovijedam krizmanike. Subotom popodne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe. Molim roditelje krizmanika i prvopričesnika koji to do sada nisu učinili da podmire svoje obaveze prema župi do Krizme i Prve Pričesti.

 

 1. Župna kateheza – vjeronauk: Ovaj tjedan župnu katehezu – vjeronauk imaju: 1. raz. ponedjeljak u 16,00; 3. raz. srijeda u 15,00; 5. raz. četvrtak u 16,00; 7. raz. srijeda u 16,00.

 

 1. Priprava za krizmanike: Krizmanici imaju pripravu nedjeljom nakon večernje Sv. Mise.

 

 1. Svibanjske pobožnosti: Cijeli ovaj mjesec svibanj svaku večer je svibanjska pobožnost. U 18,00 je Sv. Krunica, pjevane litanije i pobožnost Majci Božjoj, a zatim je Sv. Misa. Nađimo malo vremena i kroz ovaj mjesec dođimo rado našoj Nebeskoj Majci moleći njezin zagovor. Sigurno imamo zašto moliti.

 

 1. Trodnevnica za Sv. Krizmu: U srijedu, četvrtak i petak je trodnevna priprava za Sv. Krizmu. Prije Sv. Mise od 17,30 do Sv. Mise u 18,30 je ispovijed za roditelje i kumove. Kumovi koji su iz drugih župa mogu se ispovjediti u svojoj župi. Pozivam na ovu trodnevnicu sve vas roditelje krizmanika i krizmanike koji niste u školi poslije podne. Dođite da zajedno molimo svjetlo Duha Svetoga za vaše mlade. Neka vam te dane bude najvažnija molitva i duhovna priprava za primanje Duha Svetoga a ne spremanje kuće i ostale pripreme.

 

 1. Sv. Krizma: U subotu u 10,30 u našoj župi je podjela sakramenta Sv. Krizme. Krizmatelj je nadbiskupov izaslanik mons. Luka Strgar, kanonik. Molim posebno krizmanice i kume da se pristojno obuku. Nemojte doći polugole, jer crkva nije plaža. Sv. Krizma je primanje Duha Svetoga za vas su to novi Duhovi, nova Pedesetnica. Neka Krizma zaista bude dostojanstvena. Ispovijed krizmanika je u petak 17. 5. prije podne od 9,00 – 11,00 i poslije podne od 15,00 – 17,30. Biti će službeni fotograf i molim da se nitko ostali ne šeće po crkvi i ne snima za vrijeme Sv. Mise

 

 1. Susret mladih: Susret mladih naše nadbiskupije pod geslom „Ne boj se samo vjeruj“ održat će se 25. svibnja u Vinkovcima. Pozvani su svi mladi od 1. razreda srednje škole do 35. god. Tko želi ići neka se prijavi u župnom uredu do 15. svibnja.

 

 1. Dobri Pastir: Danas Isusa kao Dobrog Pastira. To je međunarodni dan molitve za duhovna zvanja. U pohode našoj župi došla su dvojica naših bogoslova iz Đakova koji su nam progovoriti o sjemeništu i svome pozivu. Dragi bogoslovi od srca vam zahvaljujem na vašem svjedočanstvu. Jučer prije podne kako sam prošle nedjelje najavio i pozvao, bogoslovi su trebali imati susret s djecom osnovne škole od 4. o 8. razreda. Na žalost ni jedno dijete nije došlo. Nitko živ se nije pojavio. I što da ja radim? Bogoslovi su čekali a nikoga nema. Žalosno.

 

 12. Nakane Sv. Misa:

 1.  5.  ponedjeljak       18,30 + Jure Gavranić i obitelj

 

 1. 5.  utorak                 18,30 + Ivo i Stana Gudelj i Anto Jelaš

 

 1. 5.  srijeda               18,30 + Karlo i IvkA Oroz

 

 1.   5.  četvrtak            18,30 + Juro i Marija Nujić

 

 1. 5.  petak                18,30 + Ivan Bašić

 

 1.   5.  subota             10,30   Na nakanu

                                     18,30   Na nakanu

 

 1.  5.  nedjelja               8,00    Za župljane

                                      10,30 + Pejo Marinić

                                      18,30    Na nakanu Schőnstatske obitelji