Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. svibnja 2019.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. USKRSNA NEDJELJA

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      SV. DOMINIK SAVIO

Utorak:              Sv. Dujam

Sijeda:               Sv. Viktor

Četvrtak:            Sv. Pahomije

Petak:                Bl. Ivan Merz

Subota:              Sv. Mamerto

Nedjelja:            4. USKRSNA NEDJELJA – DOBRI PASTIR

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan Sv. Misa je svaki dan u 18,30, osim u srijedu kada je u jutro u 7,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30; večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured idući tjedan radi redovito: ponedjeljak 17,00 – 18,00; utorak, četvrtak i petak prije podne od 8,30 do 10,00 i poslije podne od 16,00 do 18,00 i subota 8,30 do 10,00. U srijedu župni ured ne radi jer je 8. u mjesecu i taj dan ispovijedam u Maloj crkvi. Subotom popodne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe. Molim roditelje krizmanika i prvopričesnika koji to do sada nisu učinili da podmire svoje obaveze prema župi do Krizme i Prve Pričesti.

 

 1. Župna kateheza – vjeronauk: Ovaj tjedan nastavljamo sa župnom katehezom – vjeronaukom. Ovaj tjedan vjeronauk imaju: 2. raz. utorak u 15,00; 3. raz. srijeda u 10,00; 4. raz. četvrtak u 16,00; 6. raz. srijeda u 15,00; 8. raz. utorak u 17,00.

 

 1. Priprava za krizmanike: Krizmanici imaju pripravu nedjeljom nakon večernje Sv. Mise. Provjera znanja i susret s krizamteljem za sve krizmanike 2. raz. srednje škole biti će u subotu 11. 5. u 9,00.

 

 1. Svibanjske pobožnosti: Cijeli ovaj mjesec svibanj svaku večer je svibanjska pobožnost. U 18,00 je Sv. Krunica, pjevane litanije i pobožnost Majci Božjoj, a zatim je Sv. Misa. Nađimo malo vremena i kroz ovaj mjesec dođimo rado našoj Nebeskoj Majci moleći njezin zagovor. Sigurno imamo zašto moliti.

 

 1. Trodnevnica Sv. Dopminiku Saviu: Danas završava trodnevnica Sv. Dominiku Saviu i priprava za naš crkveni god. Nakon svibanjske pobožnosti je Sv. Misa u 18,30. Večeras Sv. Misu predvodi vlč. Andrija Đaković, župnik sa Budainke. Budimo dionici ove priprave i dođimo rado moliti zagovor našeg nebeskog zaštitnika Sv. Dominika Savia.

 

 1. Sv. Dominik Savio: Sutra u ponedjeljak je u našoj župi svetkovina, jer slavimo Sv. Dominika Savia našeg nebeskog zaštitnika. Sv. Mise su u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30. Svečanu Sv. Misu u 10,30 predvodi dr. Zvonko Pažin profesor liturgike na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Đakovu. Budimo dionici ovoga slavlja i rado sudjelujmo u Sv. Misi slaveći Sv. Dominika Savia. Neka nam ovaj dan zaista bude svetkovina, a Sv. Dominik neka nas prati svojim zagovorom u našem životu i radu.

 

 1. Građanske inicijative: Građanske inicijative „Hod za život“ i „67 je previše“ doći će slijedećih nedjelja i tražiti vašu suradnju. Naš nadbiskup Đuro preporuča da im pružimo potporu i pridružimo se njima i njihovim dobrim namjerama..

 

 1. Susret mladih: Susret mladih naše nadbiskupije pod geslom „Ne boj se samo vjeruj“ održat će se 25. svibnja u Vinkovcima. Pozvani su svi mladi od 1. razreda srednje škole do 35. god. Tko želi ići neka se prijavi u župnom uredu do 15. svibnja.

 

 1. „osmi“ u svibnju: U srijedu je „osmi“ u svibnju, hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći. Sv. Mise su u 6,30; 8,30; 10,30; 12,00 i poslije podne je glavna Sv. Misa u 17,30 koju predvodi pomoćni biskup mons. Ivan Ćurić.

 

 1. Sv. Leopold Mandić: U nedjelju je Sv. Lepold Mandić. U župi na Mikrorajonu je crkveni god. Glavna Sv. Misa je u 11,00. Druge informacije imate na plakatu.

 

 1. Dobri Pastir: Slijedeće nedjelja posebno slavimo Isusa kao Dobrog Pastira. Taj dan je međunarodni dan molitve za duhovna zvanja. U pohode našoj župi doći dvojica naših bogoslova iz Đakova i progovoriti malo o sjemeništu. U subotu u 10,00 bogoslovi bi imali susret s djecom osnovne škole od 4. o 8. razreda. Stoga pozivam djecu na ovaj susret. A vi roditelji potaknite i pošaljite djecu. Bez vaše podrške i poticaja sigurno neće doći.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1.  5.  ponedjeljak            8,00 + Anica i Jakov Topalovac i obitelj

                                         10,30   Za sve župljane

                                         18,30 + Ilija i Kata Oreč

 

 1.   5.  utorak               18,30 + Stana i Ivo Gudelj

 

 1.    5.  srijeda                 7,30 + iz obitelji Aladrović

 

 1.    5.  četvrtak             18,30 + Mara i Ana Čalić

 

 1. 5. petak                    18,30 + Vlado Gecan

 

 1.   5.  subota               18,30 + Anto Jelaš

 

 1.    5.  nedjelja               8,00    Za župljane

                                        10,30 + Jela i Šimo Vrdoljak

                                        18,30 + Marko, Anica i Pejo Tomić