Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. travnja 2019.

ŽUPNI OGLASI

 

U S K R S  –  V A Z A M  

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      2. dan Uskrsa – Uskrsni ponedjeljak

Utorak:              Sv. Juraj – Đuro

Sijeda:               Sv. Fidelis – Vjeran

Četvrtak:            Sv. Marko evanđelist

Petak:                Sv. Kleto i Marcelin

Subota:              Bl. Ozana Kotorska  

Nedjelja:            2. USKRSNA – Nedjelja Božanskog Milosrđa

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan Sv. Misa su: u ponedjeljak kao nedjeljom u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30. U utorak i subotu u jutro u 7,30; u srijedu, četvrtak i petak na večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30; večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured idući tjedan radi: ponedjeljak 16,00 – 18,00; utorak, srijeda četvrtak i subota samo prije podne od 8,30 do 10,30; u petak prije podne od 8,30 do 10,30 i poslije podne od 16,00 do 17,30.

 

 1. Duhovne vježbe: Ovakav raspored Sv. Misa radnim danom i radno vrijeme župnog ureda je zato što sam ja idući tjedna u Duhovnim vježbama.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe. Molim roditelje krizmanika i prvopričesnika koji to do sada nisu učinili da podmire svoje obaveze prema župi do Krizme i Prve Pričesti.

 

 1. Župna Kateheza – vjeronauk: Ovaj tjedan nema župnog vjeronauka.

 

 1. Priprava za Krizmanike: Krizmanici imaju u petak i subotu 26. i 27. 4. provjeru znanja – ispit. Na ispit su obvezni doći krizmanik i jedan roditelj. Na oglasnoj ploči je raspored ispita kako ste se prijavili. Oni koji se nisu prijavili za ispit još se mogu prijaviti kod mene u sakristiji.

 

 1. Radna akcija: Molim dobrovoljce koji možete doći srijedu u 15,30 i pomoći urediti vanjski oltar. Treba poskidati paučine i sve oprati jer drugi tjedan je crkveni god, i ako bude lijepo vrijem imali bismo Sv. Mise vani.

 

 1. Uskrsni ponedjeljak: Sutra je 2. dan Uskrsa. Sv. Mise su kao nedjeljom u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. „Dan Sv. Ivana Pavla II“: Sura je ujedno i 22. u mjesecu, u našoj župi je „Dan Sv. Ivana Pavla II. U 18,00 je Krunica s Papom a u 18,30 je Sv. Misa. Dođimo i molimo zagovor Sv. Ivana Pavla II nebeskog suzaštitnika naše župe.

 

 1. Biskupsko ređenje u Đakovu: Sutra na Uskrsni ponedjeljak 22. travnja u Đakovu će za pomoćnog biskupa piti zaređen mons. Ivan Ćurić. Ređenje je u 16,30. Polazak autobusa iz Broda je u 14,30. Koji ste se prijavili budite u 14,30 pred Malom crkvom.

 

 1. Hodočašće u Poljsku: Hodočašće u Poljsku otkazujem jer se nije prijavio dovoljan broj hodočasnika.

 

 1. Blagoslov žita: U četvrtak je Sv. Marko evanđelist. Prije večernje Sv. Mise biti će blagoslov žita i polja. Budimo dionici ovoga blagoslova. Ostavimo sve poslove i dođimo moliti Božji blagoslov za naša polja kako bismo imali dovoljno kruha svagdašnjeg. Posebno molim ministrante da dođu i pomognu kod ovog blagoslova.

 

 1. Devetnica Milosrdnom Isusu: Na Veliki Petak započela je devetnica Milosrdnom Isusu. Svaki dan do nedjelje u 15,00 sati je krunica Božjem Milosrđu s pripadajućim molitvama.

 

 1. Susret mladih: Susret mladih naše nadbiskupije pod geslom „Ne boj se samo vjeruj“ održat će se 25. svibnja u Vinkovcima. Pozvani su svi mladi od 1. razreda srednje škole do 35. god. Tko želi ići neka se prijavi u župnom uredu do 15. svibnja.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1.   4.  ponedjeljak         8,00 + Zdravko Sarilar

                                       10,30 + Stjepan Ećimović

                                       18,30 + Pero i Ana Mioč

 

 1. 4.  utorak                 7,30 + Jozo Gavranić

 

 1. 4.  srijeda               18,30 + Milica, Stipo i Petar Mišić

 

 1.  4.  četvrtak            18,30 + Matija Štefančić

 

 1.  4.  petak                 18,30 + Nikola i Marta Filipović

 

 1. 4.  subota                 7,30 + Slavko Jelinić

 

28 .   4.  nedjelja              8,00    Za župljane

                                       10,30 + Ruža Marić i obitelj Katavić

                                       18,30 + Jure i Marija Alerić i Ana Anušić