Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. ožujka 2019.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Kazimir

Utorak:              Sv. Euzebije

Sijeda:               Pepelnica – Čista srijeda

Četvrtak:            Sv. Perpetua i Felicita

Petak:                Sv. Ivan od Boga

Subota:              Sv. Franciska Rimska

Nedjelja:            1. KORIZMENA NEDJELJA – Čista

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30; večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured idući tjedan radi redovito: ponedjeljak od 17,00 – 18,00; utorak, srijeda, i petak prije podne od 8,30 do 10,00 i poslije podne od 16,00 do 18,00; i subotu od 8,30 do 10,00. U četvrtak iznimno župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe. Molim sve koji to do sada nisu učinili da podmire svoje obaveze prema župi barem do kraja Korizme.

 

 1. Župna Kateheza – vjeronauk: Ovaj tjedan župni vjeronauk imaju; 1. raz. ponedjeljak u 16,00; 3. raz. i 7. razred u srijedu umjesto vjeronauka imaju doći na Sv. Misu i obred pepeljenja u 18,30 ; 5. raz. četvrtak u 16,00;

 

 1. Priprava za Krizmanike: Svake nedjelje nakon večernje Sv. Mise je priprava za Krizmanike – 1. i 2. razred srednje škole. Svi pripravnici dužni su doći na Sv. Misu i poslije Sv. Mise ostati na pripravi.

 

 1. Roditeljski sastanak: U utorak u 19,00 sati, nakon večernje Sv. Mise biti će roditeljski sastanak za roditelje Krizmanika – 2. razreda srednje škole.

 

 1. Hodočašće Sv. Josipu u Karlovac: U subotu 16. 3. dekan organizira hodočašće u nacionalno svetište Sv. Josipa u Karlovac. Na povratku posjetili bismo i Krašić. Polazak je u jutro u 5,30 a povrata u večernjim satima. Cijena puta je 100 kn. Mi bismo se pridružili ovom hodočašću, pa tko želi ići može se prijaviti u župnom uredu do 10. 3. Napominjem da je Sv. Josip zaštitnik Crkve, i pomoćnik dobre smrti, a Hrvatski sabor je Sv. Josipa prije više od 300 godina proglasio zaštitnikom Hrvatske. Pridružimo se rado ovom hodočašću i molimo zagovor Sv. Josipa.

 

 1. Hodočašće u Poljsku: Od 1. 7. (srpnja) do 5. 7. organiziramo hodočašće u Poljsku „Putovima Sv. Ivana Pavla II“. Program je vrlo bogat. Posjetit ćemo Wadowice – župnu crkvu krštenja te rodnu kuću i muzej Sv. Ivana Sv. Ivana Pavla II, Kalvariju Zebrzydowsku, nacionalno svetište Majke Božje na Jasnoj gori u Czestochowi, zatim Krakow, svetište Milosrdnog Isusa, novo svetište Sv. Ivana Pavala II, rudnike soli Wieliczka, i sam grad Krakow. Polazak je u ponedjeljak 1. 7. a povratak u petak 5. 7. u noćnim satima. Cijena hodočašća na bazi polupansiona je 1800,00 kn. Prijaviti se može u svim župnim uredima grada do 10. 4. (travnja). Kod upisa ostavlja se akontacija u visini 500 kn.

 

 1. Čista srijeda – Pepelnica: U srijedu je Čista srijeda – Pepelnica. Sv. Mise su prije podne u 9,00 i poslije podne u 18,30. Posut ćemo svoje glave pepelom u znak pokore i obraćenja. Taj dan je strogi post i nemrs, to znači da se ne jede meso ni masno, i može se samo jednom najesti do sita.

 

 1. Klanjanje: U četvrtak je prvi četvrtak. Nakon Sv. Mise biti će klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu. Odvojimo vrijeme i dođimo zajedno moliti Gospodina, posebno u ovo Korizmeno vrijeme, jer Korizma je vrijem molitve, posta i djela milosrđa.

 

 1. Križni put: U petak u 18,00 sati je Križni put. Kroz cijelu Korizmu svake srijede i petka prije Sv. Mise biti će Križni put. Dođimo na ovu pobožnost i pratimo Gospodina Isusa na njegovom Križnom putu, koji je svima nama donio spasenje.

 

 1. „Osmi u mjesecu“: U petak je „Osmi u mjesecu“, hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći. Sv. Mise su 6,30; 8,30; 10,30; 12,00 i poslije podne u 17,00 i 18,30.

 

 1. Proba pjevanja: Molim sve pjevače iz svih zborova i sve vas koji imate malo dobre volje da dođete srijedom u 19,00 na probu pjevanja, kako bismo uvježbali obrede Cvjetnice i Velikog tjedna.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1.   3.  ponedjeljak       18,30 + Anto, IvA i Dragica Čuturić

 

 1.  3.  utorak               18,30 + Ilija, Ruža i Klara Vidović

 

 1. 3.  srijeda                 9,00 + Stipo i Eva Jurišić

                                      18,30 + Anka i Marijan Solenko

 

 1.    3.  četvrtak            18,30 + Ljerka Štefančić

 

 1.  3.  petak                 18,30 + Petar i Anica Kutlić

 

 1.    3.  subota               18,30 + Antun Oreč

 

 1.    3.  nedjelja               8,00    Za župljane

                                        10,30 + Jozo Barišić

                                        18,30 + Ivan i Reza Dautović