Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 

 1. studenog 2018.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Maksim

Utorak:              Sv. Bazilije

Sijeda:               Prikazanje Bl. Dj. Marije – Gospa od Zdravlja

Četvrtak:            Sv. Cecilija

Petak:                Sv. Klement

Subota:              Sv. Adrija Dung-Lack i drugovi mučenici

Nedjelja:            KRIST KRALJ

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan radnim danom Sv. Misa je svaki dan na večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30; večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi: ponedjeljak 17,00 – 18,00; utorak, srijeda, četvrtak i petak radi od 8,30 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00; U subotu od 8,30 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli uzdržavanje župe.

 

 1. Župna kateheza: Idući tjedan župnu katehezu – vjeronauk imaju: 2. raz. – utorak u 15,00; 3. raz. srijeda u 10,00; 4. raz. srijeda u 16,00; 6. raz. srijeda u 15,00; 8. raz. utorak u 17,00. Pripravnici za Sv. Krizmu 1. i 2. raz. srednje škole nedjeljom nakon večernje Sv. Mise.

 

 1. Novi ministranti: Pozivam dječake od 4. razreda pa na više da se uključite u ministrantsku službu. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Služiti kod oltara je isto što i služiti samom Isusu, jer on dolazi na oltar pod prilikama kruha i vina. Biti ministrant znači biti poslužitelj samog Gospodina.

 

 1. Pjevanje u župnom zboru: Pozivam sve koji imate barem malo sluha a najviše dobre volje da se pridružite jednom od naših zborova, bilo zboru koji pjeva u jutro na Sv. Misi u 8,00 ili dječjem zboru ili zboru mladih koji pjevaju na večernjoj Sv. Misi. Pomozite da naše Sv. Mise budu svečanije, jer pjevamo Bogu na slavu. Tko pjeva dvostruko moli napisao je Sv. Augustin.

 

 1. Bračni jubileji: Danas pod večernjom Sv. Misom proslavit ćemo „nedjelju bračnih jubileja“. Imamo prijavljenih šest jubilaraca. Pozivam vas na ovo slavlje, a sve bračne parove jubilarce preporučam u vaše molitve.

 

 1. Svete Mise: Primam Sv. Mise za cijelu iduću 2019. godinu. U vrijeme kad radi župni ured možete doći i upisivati Sv. Mise. Kod upisa Sv. Mise se odmah uplaćuju.

 

 1. Sv. Ivan Pavao II: U četvrtak je „22. u mjesecu“, u našoj župi je spomendan Sv. Ivana Pavla II. Krunica s papom je u 18,00 a zatim slijedi Sv. Misa u 18,30. Nakon Sv. Mise je Klanjanje pred Presvetim. Prilika za Sv. Ispovijed je od 18,00 sati. Sudjelujmo rado u ovom slavlju i molimo zagovor našeg nebeskog zaštitnika Sv. Ivana Pavla II.

 

 1. Kalendari: Stigli su kalendari za 2019. godinu. Možete ih nabaviti u župnom uredu.

 

 1. Krist Kralj: U nedjelju Je svetkovina Krista Kralja. U Brodskom Varošu je crkveni god. Sveta Misa je u 11,00.

 

 1. Kolekta za „Zlatni cekin“: U nedjelju će u svim župama našeg dekanata biti kolekta za pomoć „Zlatnom cekinu“. Nakon Sv. Mise pred crkvom će biti ministranti s korpicom gdje ćete moći dati svoj dar. Fra Ilija zahvaljuje svima vama na pomoći za rad ove ustanove koja ima veliku ulogu u pomoći i liječenju djece s posebnim potrebama.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1. 11. ponedjeljak        18,30 + Pero i Ruža Grivičić

 

 1. 11. utorak                 18,30  + Ivanka Lujić

 

 1. 11.  srijeda               18,30 + Ivan Grgić i obitelj Grgić i Nujić

 

 1. 11.  četvrtak            18,30 + Vladimir i Ljerko Čop

 

 1. 11.  petak                 18,30 + Ana i Marijan Kovačević

 

 1. 11.  subota               18,30 + Luka i Manda Luketić

 

 1. 11.  nedjelja               8,00    Za sve župljane

                                       10,30 + Mara i Luka Garić

                                       18,30 + Ivan Gelemanović