Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. studenog 2018.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Jozafat

Utorak:              Sv. Stanislav Kostka

Sijeda:               Sv. Nikola Tavelić

Četvrtak:            Sv. Albet Veliki

Petak:                Sv. Margareta Škotska

Subota:              Sv. Elizabeta Ugarska

Nedjelja:            33. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan radnim danom Sv. Misa je u utorak, četvrtak i petak na večer u 18,30, a u ponedjeljak, srijedu i subotu je u jutro u 7,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30; večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi: ponedjeljak ne radi; Utorak, srijeda, četvrtak i petak radi od 8,30 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00; U subotu od 8,30 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli uzdržavanje župe.

 

 1. Župna kateheza: Idući tjedan župnu katehezu – vjeronauk imaju: 1. raz. – ponedjeljak u 16,00; 3. raz. srijeda u 15,00; 5. raz. četvrtak u 16,00; 7. raz. srijeda u 16,00; Pripravnici za Sv. Krizmu 1. i 2. raz. srednje škole nedjeljom nakon večernje Sv. Mise.

 

 1. Novi ministranti: Pozivam dječake od 4. razreda pa na više da se uključite u ministrantsku službu. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Služiti kod oltara je isto što i služiti samom Isusu, jer on dolazi na oltar pod prilikama kruha i vina. Biti ministrant znači biti poslužitelj samog Gospodina.

 

 1. Pjevanje u župnom zboru: Pozivam sve koji imate barem malo sluha a najviše dobre volje da se pridružite jednom od naših zborova, bilo zboru koji pjeva u jutro na Sv. Misi u 8,00 ili dječjem zboru ili zboru mladih koji pjevaju na večernjoj Sv. Misi. Pomozite da naše Sv. Mise budu svečanije, jer pjevamo Bogu na slavu. Tko pjeva dvostruko moli napisao je Sv. Augustin.

 

 1. Bračni jubileji: U iduću nedjelju 18. 11. pod večernjom Sv. Misom proslavit ćemo „nedjelju bračnih jubileja“. Pozivam sve bračne parove koji ove godine slave okrugle godišnjice braka 10, 20, 25 – srebreni jubilej, 30, 40 ili 50 – zlatni jubilej, da se prijave za ovo slavlje kako bi na vrijeme mogao dobiti povelje iz Đakova. Tko želi pridružiti se slavlju neka se javi do srijede 14. 11.

 

 1. Svete Mise: Primam Sv. Mise za cijelu iduću 2019. godinu. U vrijeme kad radi župni ured možete doći i upisivati Sv. Mise. Kod upisa Sv. Mise se odmah uplaćuju.

 

 1. Hodočašće u Vukovar: U nedjelju 18. 11. je spomen žrtava Vukovara. Župe našega grada hodočaste organizirano. Prijava je u Maloj crkvi do 12. 11. Cijena autobusne karta je 50 kn.

 

 1. Kalendari: Stigli su kalendari za 2019. godinu. Možete ih nabaviti u župnom uredu.

 

 1. Film „Mit o Jasenovcu“: U ponedjeljak 12. 11. u 19,30 u pastoralnom centru župe Gospe Brze Pomoći biti će predstavljanje knjige i filma Romana Ljeljka „Mit o Jasenovcu“

 

 1. Sv. Nikola Tavelić: U srijedu Sv. Nikola Tavelić. U župi na Jelasu je crkveni god. Sv. Misa je u 11,00.

 

 1. Dan sjećanja na žrtve Vukovara: U subotu je obilježavanje dana sjećanja na žrtve Vukovara u našem gradu. U tvrđavskoj kapeli Sv. Ane Sv. Misa je u 17,00 a nakon Sv. Mise molitva pred kapelom i kolona s upaljenim lampionima i postavljanje lampiona duž Vukovarske ulice. Tko može neka se pridruži ovoj molitvi.

 

 1. Trodnevnica pred blagdan Sv. Elizabete Ugarske: U srijedu u Velikoj crkvi (u samostanu ) počinje trodnevnica pred blagdan Sv. Elizabete Ugarske. Sv. Misa je svaku večer u 18,30.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1. 11. ponedjeljak          7,30 + iz obitelji Blažanović i Ević

 

 1. 11. utorak                18,30  + Ivka i Marko Mihalj

 

 1. 11.  srijeda                 7,30 + Miro Marić

 

 1. 11.  četvrtak             18,30 + Mijo Zmaić

 

 1. 11.  petak                 18,30 + Nikola i Milka Šaravanja

 

 1. 11.  subota                7,30   Na nakanu Schőnstatske obitelji

 

 1. 11.  nedjelja               8,00    Za sve župljane

                                       10,30 + Kata, Ivan i Jerkan Kovačević

                                       18,30   Za bračne jubilarce