Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. listopada 2018.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Donat – Darko

Utorak:              Sv. Marcel

Sijeda:               Sv. Alfonz Rodrigez

Četvrtak:            SVI SVETI

Petak:                Dušni dan- Spomen svih vjernih mrtvih

Subota:              Sv. Martin iz Poresa

Nedjelja:            31. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Karlo Boromejski

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan radnim danom Sv. Misa je svaku večer u 18,30, jedino je u subotu kada je u jutro u 7,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30; večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi redovito: ponedjeljak 17,00 – 18,00; Utorak, srijeda, četvrtak i petak radi od 8,30 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00; U subotu od 8,30 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli uzdržavanje župe.

 

 1. Priprava za Sv. Krizmu: Priprava za Sv. Krizmu je svake nedjelje nakon večernje Sv. Mise. Pravi razred srednje škole ima pripravu u dvorani a drugi razred ovdje u crkve. Svi pripravnici dužni su doći na Sv. Misu i nakon Sv. Mise ostati na pouci.

 

 1. Župna kateheza: Idući tjedan župnu katehezu – vjeronauk imaju: 1. raz. – ponedjeljak u 16,00; 3. raz. srijeda u 15,00; 5. raz. četvrtak u 16,00; 7. raz. srijeda u 16,00. Pripravnici za Sv. Krizmu nedjeljom nakon večernje Sv. Mise.

 

 1. Novi ministranti: Pozivam dječake od 4. razreda pa na više da se uključite u ministrantsku službu. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Služiti kod oltara je isto što i služiti samom Isusu, jer on dolazi na oltar pod prilikama kruha i vina. Biti ministrant znači biti poslužitelj samog Gospodina.

 

 1. Zahvalna nedjelja: Danas je u našoj župi zahvalna nedjelja za plodove zemlje. Recimo Gospodinu hvala za kruh svagdašnji i sve što nam u životu daje.

 

 1. Akcija „ sto kubika tolih iskrica“: Caritas slavonskobrodskog dekanata i ove godine pokreće akciju „ STO KUBIKA TOLIH ISKRICA“ kojom pomaže kupnju drva za ogrjev našim najpotrebnijim sugrađanima. Akcija traje cijeli ovaj mjesec do Svih Svetih. Uz sredstva koja se prikupe po župama ide i milostinja koja će se prikupiti na svetkovinu Svih Svetih na groblju. Budimo osjetljivi za one koji imaju manje od nas i potrebni su naše pomoći.

 

 1. Svi Sveti: U četvrtak je svetkovina Svih Svetih. To je zapovijedana svetkovina. Sv. Mise su ovdje u župnoj crkvi u 8,00 i večernja u 18,30. Na gradskom groblju svečana Sv. Misa je u 11,00. Milostinja od ove Sv. Mise na groblju ide za nabavku drva za naše siromašne sugrađane.

 

 1. Dušni dan: U petak je Dušni dan – spomen svih vjernih mrtvih. Sv. Misa je u 18,30. Na gradskom groblju Sv. Misa je u 9,00.

 

 1. Blagoslov grobova: Blagoslov grobova na gradskom groblju biti će: u srijedu od 14,00 – 16,00; na Svi Svete nakon Sv. Mise do 14,00 i na Dušni dan nakon Sv. Mise do 11,00.

 

 1. Prvi Petak: Ovaj tjedan je prvi petak u mjesecu. Prilika za Sv. Ispovijed je svaki dan prije Sv. Mise. Pobožnost Presvetom Srcu Isusovom je nakon Sv. Mise. Ovaj tjedan neće biti Klanjanje jer je prvi četvrtak na Svetkovinu Svih Svetih.

 

 1. Svete Mise: Za ovu godinu popunjeni su svi dani sa Sv. Misama tako da više ne mogu primati Sv. Misa za ovu godinu. Za slijedeću godinu počinjem primati Sv. Mise od 6. 11. 2018. Kod upisa Sv. Mise se odmah uplaćuju.

 

 1. Holywin – Svetost pobjeđuje: U srijedu SKAC organizira u Maloj crkvi u 20,00 molitveno bdijenje uoči Svih Svetih Holywin – Svetost pobjeđuje. Pozvani s svi mladi. (pročitati cijeli dopis)

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1. 10. ponedjeljak        18,30 + iz obitelji Opačak i Zubak

 

 1. 10. utorak                 18,30  + Jozo Jerković i obitelj

 

 1. 10.  srijeda               18,30 + Stipo i Anica Vukoje i obitelj

 

 1. 11.  četvrtak              8,00 + Tomo, Eva i Mato Vračarić

                                      18,30 + Petar, Marija i Anto Štuc

 

 1. 11.  petak                 18,00   Za duše u Čistilištu

 

 1. 11.  subota                7,30 + Manda i Antun Stanić

 

 1.   11.  nedjelja               8,00    Za sve župljane

                                         10,30 + Tadija, Mara i Šimo Pranjić

                                         18,30 + Kata i Pavo Beljan