Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 

 1. listopada 2018.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Terezija Avilska

Utorak:              Sv. Marija Margareta Alacoque

Sijeda:               Sv. Ignacije Antiphijski

Četvrtak:            Sv. Luka, evanđelist

Petak:                Sv. Pavao od Križa

Subota:              Sv. Vendelin

Nedjelja:            29. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan radnim danom Sv. Misa je svaku večer u 18,30, jedino je u subotu u jutro u 8,00. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30; večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi redovito: ponedjeljak 17,00 – 18,00; Utorak, srijeda, četvrtak i petak radi od 8,30 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00; U subotu od 8,30 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli uzdržavanje župe.

 

 1. Priprava za Sv. Krizmu: Priprava za Sv. Krizmu je svake nedjelje nakon večernje Sv. Mise. Pravi razred srednje škole ima pripravu u dvorani a drugi razred ovdje u crkve. Svi pripravnici dužni su doći na Sv. Misu i nakon Sv. Mise ostati na pouci.

 

 1. Župna kateheza: Idući tjedan župnu katehezu – vjeronauk imaju: 1. raz. – ponedjeljak u 16,00; 3. raz. srijeda u 15,00; 5. raz. četvrtak u 16,00; 7. raz. srijeda u 16,00:

 

 1. Inicijativa „40 dana za život“: Od 26. rujna do 4. studenog traje inicijativa „40 dana za život“. U ovu molitvenu inicijativu uključeno je 29 gradova u Hrvatskoj. Pridružimo se ovoj molitvi i obrani života. Za našu župu inicijativu vodi gospođa Vera Vidović i za sve informacije možete se obrati njoj.

 

 1. Novi ministranti: Pozivam dječake od 4. razreda pa na više da se uključite u ministrantsku službu. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Služiti kod oltara je isto što i služiti samom Isusu, jer on dolazi na oltar pod prilikama kruha i vina. Biti ministrant znači biti poslužitelj samog Gospodina.

 

 1. Misijska nedjelja Slijedeća nedjelja je Misijska i posvećena je Misijama. Sjetimo se toga dana naših misionara koji daleko od svoje domovine naviještaju Evanđelje Isusovo onima koji još nisu za njega čuli. Crkva u misijama vodi mnoge škole, đačke domove, bolnice i druge zdravstvene ustanove. Pomozimo svojim darom rad misionara, ali isto tako molimo za misije i misionare. Svi naši darovi te nedjelje idu za potrebe Misija.

 

 1. Roditeljski sastanak za roditelje prvopričesnika: U utorak u 19,00 sati biti će roditeljski sastanak za roditelje djece 3. razreda osnovne škole, tj. onih koji se pripremaju za Prvu Sv. Pričest.

 

 

 1. Akcija „ sto kubika tolih iskrica“: Caritas slavonskobrodskog dekanata i ove godine pokreće akciju „ STO KUBIKA TOLIH ISKRICA“ kojom pomaže kupnju drva za ogrjev našim najpotrebnijim sugrađanima. Akcija traje cijeli ovaj mjesec do Svih Svetih. Uz sredstva koja se prikupe po župama ide i milostinja koja će se prikupiti na svetkovinu Svih Svetih na groblju. Budimo osjetljivi za one koji imaju manje od nas i potrebni su naše pomoći.

 

12Nakane Sv. Misa:

 

 1. 10. ponedjeljak        18,30 + iz obitelji Gavranić i Guberac

 

 1. 10. utorak                 18,30  + Jure i Marija Nujić

 

 1. 10.  srijeda               18,30 + Ivo, Dragica i Blanka Stjepić

 

 1. 10.  četvrtak             18,30    Na nakanu Schőnstatske obitelji

 

 1. 10.  petak                 18,30 + Drago Begić i obitelj

 

 1. 10.  subota                 8,00 + Antuka Perić

 

 1. 10.  nedjelja               8,00    Za sve župljane

                                       10,30 + Jozo Ključević

                                       18,30 + Kata Čeović